×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

Par nāvējošo spaisu tirgošanu uz ielas aiztur tēvu un dēlu

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas (VP) darbinieki par jauno psihoaktīvo vielu realizāciju pagājušajā nedēļā aizturēja divas personas – 1977. un 1994. gadā dzimušus vīriešus, kuri nāvējošās vielas tirgojuši uz ielas.  Aizturētie ir tēvs ar dēlu, kuri jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par psihoaktīvo vielu tirdzniecību, informē VP.

VP Rīgas Ziemeļu iecirkņa darbinieki abus vīriešus aizturēja pagājušajā piektdienā. Pie viņiem atrasti un atsavināti 70 iepakojumi ar augu valsts izcelsmes maisījumiem. Vecākajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet jaunākais nodots policijas uzraudzībā.

Vielu sākotnējā ekspertīzē konstatēts, ka tās atrodas pagaidu aizlieguma sarakstā. Tas nozīmē, ka vīriešiem draud kriminālatbildība par jaunu psihoaktīvu vielu vai to saturošu izstrādājumu neatļautu glabāšanu un realizēšanu, norāda VP.

Policija atgādina, ka kopš pagājušās trešdienas, 9.aprīļa, stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par jaunas psihoaktīvu vielu vai to saturošu izstrādājumu, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu.

Līdz šim VP par minētajiem noziedzīgiem nodarījumiem aizturējusi četras personas.

Par šādām darbībām draud sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods un policijas kontrole uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt, ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, vainīgajiem draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+