×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Partneris nevēlas bērnus, bet mans bioloģiskais pulkstenis tikšķ… (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ko iesākt, ja esi kopā ar vīrieti, jums abiem plānojot kopīgu nākotni un ģimenes veidošanu, taču konkrētajā brīdī partnerim atsakoties no tēva lomas uzņemšanās, savukārt tavam bioloģiskajam pulkstenim tikšķot arvien skaļāk? Vai pienācis laiks, neraugoties uz labo saprašanos, šķirties? Kā par šo tematu runāt, neaizvainojot vīrieša jūtas? Varbūt bērni nemaz nav vajadzīgi laimīgas un piepildītas dzīves radīšanai? Visticamāk, tavā prātā juceklīgi maldās neskaitāmi jautājumi. Lai atvieglotu to atbilžu rašanu, iepazīsties ar psihoterapeita Dr. Andra Veselovska ieteikumiem, kā arī psiholoģes un grāmatas “A Nation of Wimps: The High Cost of Invasive Parenting” autores Haras Estrofas Marano padomiem.

Kā uzsver Dr. Andris Veselovskis, pirmkārt, par konkrēto tematu nekavējoties ar jārunā ar partneri, lai abiem kopīgi izdotos rast situācijas risinājumu. “Šajā situācijā ir nozīmīgas abu domas un izjūtas. Jāatceras, ka jūs jūtat to, ko jūtat jūs, bet arī vīrietim ir viņa izjūtas. Ja viņš bērnu šobrīd negrib, tad tādas ir viņa šī brīža izjūtas.

Šādā gadījumā sev jājautā, vai jūs spējat pieņemt šīs partnera izjūtas, vai arī jūs izdarāt spiedienu justies citādi? Viena attiecību dalībnieka vēlmei radīt bērnu nevajadzētu otram izjust spiedienu un kritiku (ka viņš nav pietiekoši stiprs vīrietis utt.),” uzsver psihoterapeits.

“Tā kā mēs katrs esam unikāli un neatkārtojami, katrs var uztvert vienu un to pašu notikumu citādi. Attiecību veidošanas mākslā viena no svarīgākajām spējām ir spēja pieņemt otru – atšķirīgu no sevis. Viena no lielākajām kļūdām ir ideja, ka otrs ir jāpārtaisa pēc sava prāta. Pie tam, jo lielāks spiediens tiek izdarīts, jo lielāka plaisa rodas starp partneriem.

Šādā situācijā iesaku pamēģināt iejusties vīrieša “ādā”. Ko viņš jūt? Ko viņš domā? Par ko viņš jūtas vainīgs? Kā tas ir, sajust, ka vēlme pēc bērna ir apdzisusi? Ir jāiemācās pieņemt vienam otra izjūtas, uztvert partneri kā sabiedroto.

Bērna radīšana vai zaudēšana izraisa milzīgu saviļņojumu jebkura cilvēka prātā, radot spēcīgas emocijas vai pat biedējošas sajūtas. Tas nav nekas bīstams vai slikts. Vienkārši abiem ir jāmācās savas un otra izjūtas pieņemt, saprast un spēt kopīgi veidot abu nākotni, kopīgi vienojoties, abiem vienādā mērā piekāpjoties, sperot solīti otram pretī.

Šāda krīze attiecībās var pāri saliedēt, vai arī aizvien vairāk saārdīt attiecības. Tādos brīžos ir jābruņojas ar pacietību, neatlaidību un ticību tam, ka abi ir labi, jauki cilvēki, kam izdosies vienam otru saprast un pieņemt,” rezumē Veselovskis.

Turpinājumā psiholoģes Marano apkopotie ieteikumi, kā uzsākt sarunu ar mīļoto vīrieti, informējot viņu par vēlmi pēc pēcnācēju radīšanas jau tuvākajā nākotnē.

Vai vērts teikt, ka bez bērniem savu dzīvi iedomāties nespēj?

Ja vēlies panākt situācijas risinājumu, skaidri pasaki savam mīļotajam, ka bez bērniem savu dzīvi nespēj iedomāties, uzsverot, ka ar vīrieti, kurš nevēlas radīt pēcnācējus, ģimeni nevari veidot. Ja jūsu jūtas ir abpusējas, vīrietis tavas izjūtas sapratīs, nebaidoties runāt arī par saviem rīcības motīviem, kas mudina pagaidām no mazuļa radīšanas atteikties. Tāpat nebaidies attiecības pārtraukt gadījumā, ja vīrietis paudis nostāju, kas skaidri liecina par absolūtu nevēlēšanos kļūt par tēvu ne tikai tuvā, bet arī tālākā nākotnē.

Kā neradīt lieku spiedienu?

Iznīcināt attiecības patiesībā ir vieglāk par vieglu. Nereti to tiešā mērā ietekmē pārlieka spiediena radīšana dažādu tēmu kontekstā. Lai novērstu šīs sajūtas radīšanu, iztaujā vīrieti par apsvērumiem, kas viņam liek nevēlēties mazuli. Iespējams, tā ir finansiālā situācija, iespējams, sarežģījumi darbā, stabilitātes trūkums vai arī bērnībā pieredzēta psiholoģiska trauma, kas rada bailes un nedrošību jau pieaugušā vecumā. Uzzinot problēmas sakni, tu labāk izpratīsi sava vīrieša apsvērumus. Šai sakarā gan ir būtiski par problēmjautājumu nerunāt atkal un atkal – dod partnerim laiku! Vīrieša izjūtas var mainīties pat nedēļas laikā!

Cik daudz laika dot?

Ja jūti, ka, runājot par minēto tematu, vīrietī pamostas dusmas, no tālākas diskusijas izvairies. Par pēcnācēju radīšanu runājiet vien tad, kad jūtaties mierīgi, apsverot to, ko viens otram sakāt. Ja centīsies ar vīrieti runāt, viņam esot niknam, tevis teiktais par sajūtām, ko radījusi vīrieša rīcība, visticamāk, pat netiks sadzirdēts. Pārrunājiet ar vīrieti iemeslus, kāpēc vēlies bērnus, un to, kā tie pozitīvā nozīmē varētu mainīt jūsu ikdienu, papildinot to. Pēc tam ļauj vīrietim apdomāties, vairāku nedēļu garumā par problēmjautājumu nerunājot, bet vēlāk pie tā atgriežoties, lai rastu situācijas kopsaucēju un izlemtu, kā rīkoties tālāk.

Kā izvērtēt finanses?

Ja vīrietis mazuli nevēlas finansiālu apsvērumu dēļ, pārrunājiet šo jautājumu un veidus, kā situāciju uzlabot. Iespējams, jums jāiemācās dzīvot taupīgāk, labāk apgūstot rīkošanos ar naudu un tērējot to pārdomātāk. Iespējams, bērnu radīšanai vēl patiesi nav pienācis laiks, jo jums nepieciešams pilnveidot savas profesionālās prasmes, gūstot panākumus karjerā. Jebkurā gadījumā, situāciju ir nepieciešams pārrunāt, lai attiecību dalībniekiem izdotos saprast vienam otra motīvus un apsvērumus, kas, savukārt, ļaus izlemt, kā dzīvot tālāk.

 

delfivina

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bērniem jādzimst ģimenē, kur ir vīrs un sieva nevis divi partneri kas nav ģimene. Partneri ir biznesā. Ja vīrietis vai sieviete negrib stāties laulībā, tas nozīmē izvairīšanos no atbildības. Laulība ir savu iegribu un egoisma nomiršana un dzīvošana otram. Partneri sanāk kopā uz kārtējo biznesa projektu, kur katrs rūpējas tikai par sevi.

  2. Ja viirietis neveelas beernu tad tas ir jau ir 10 signaals ,ka vinja geneetikaa kaut ,kas nav kaartiibaa un ja sieviete domaa ,ka vinjas vaina ,vai arii nav iistais laiks ,tad taa nav taisniiba.
    Ja viirietis ar zemapzinju juut kaut kaadu pretestiibu un pat ,ja nevar to izskaidrot ,tad pastaav reaala biistamiiba (beerns var piedzimt nepilnveertiigs) ,un ja viirietis to paarvarees deelj sievietes gauzjaam , tad divtik traki ,jo tad cietiis daudz gadus triis personas.
    Atrisinaajums ir ljoti vienkaarsh sekojiet un attiistiet savas sajuutas un intuiiciju ,taa neshaubaas.
    Mineeju ,ka tas jau ir 10 signaals -miiljaas sievietes sekojiet savaam sajuutaam un iepaziistiet shos signaalus pashas tie nemelo, tie sajuutaas un nojautaas raada par attieciibaam visu taisniibu .

Draugiem Facebook Twitter Google+