×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. septembris, 2012
Drukāt

Pēc incidenta pārbaudes spēlē piespriestas bargākās diskvalifikācijas Somijas hokeja vēsturē

Foto: jokerit.comFoto: jokerit.com

Pēc incidenta pirmssezonas pārbaudes spēlē starp Helsinku komandām IFK (HIFK) un “Jokerit” Somijas hokeja čempionāta – “SM-liiga” – vadība piespriedusi bargākās diskvalifikācijas vēsturē.

Šī mēneša sākumā abas komandas tikās otrajā pārbaudes spēlē pāris dienu laikā, un tā izvērtās daudziem kautiņiem un asiem incidentiem bagāta, un jau pirmajā trešdaļā bija notikuši vairāki kautiņi, turklāt uz ģērbtuvēm bija aizsūtīti arī abi treneri.

Rupjākais incidents notika, kad “Jokerit” hokejists Semīrs ben-Amors no aizmugures aizķeksēja pazīstamo Villi Peltonenu, bet, kad pretinieks bija apkritis, vairākas reizes arī iesita viņam. Par šo incidentu izmeklēšanu sākusi arī policija.

Šīs spēles risinājās pirmssezonas pārbaudes turnīra “European Trophy” gaitā, un sākotnēji līgas vadība ben-Amoram piesprieda piecu spēļu diskvalifikāciju, bet vairāki citi hokejisti tika sodīti ar mazākām diskvalifikācijām.

Tomēr “SM-liiga”, lai izvairītos no šādiem incidentiem nākotnē, sodus piešķīrusi vēl daudz bargākus – ben-Amoram nāksies izlaist 18 spēles, Jūso Salami (HIFK) izlaidīs 12 spēles, Ilari Melarts un igaunis Sīms Līviks (abi – HIFK) diskvalificēti uz sešiem mačiem, bet “Jokerit” spēlētāji Jarko Rūtu un Vēnenens izlaidīs attiecīgi četras un vienu spēli.

“Jokerit” komanda sodīta ar 40 000 eiro (28 112 latus) lielu soda naudu, bet HIFK maksās 25 000 eiro (17 570 latus). Tāpat pa astoņām spēlēm izlaidīs abu komandu treneri.

Jaunā Somijas hokeja čempionāta sezona sāksies ceturtdien, turklāt jau pirmajā kārtā savā starpā plānots tikties arī abiem Helsinku klubiem.

{source}
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/pqU-e4UgOuE” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+