×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2012
Drukāt

Pieņems gala lēmumu

tornkalns_leta

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja rīt plāno pieņemt galīgo lēmumu par līdzekļu piešķiršanu Komunistiskā terora upuru memoriālam Torņakalnā.

 

Tas ļaus ieceri beidzot īstenot pilnā apjomā, informē Rīgas domē. Šā gada pilsētas budžetā “Rīgas pieminekļu aģentūrai” jau ir piešķirti 56 000 latu Torņkalna memoriāla otrās kārtas darbiem, bet to pilnīgai pabeigšanai vēl nepieciešami 
122 000 latu.

Konceptuāli finansējuma piešķiršanu komiteja jau ir atbalstījusi šā gada 21. martā, taču tagad saņemts arī Pilsētas attīstības departamenta projekta izvērtējums un atzinums, ka projektu var finansēt no pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļiem. Tēlnieka Paula Jaunzema un arhitekta Jura Pogas radītais monuments atklāts 2001. gadā, taču līdzekļu trūkuma dēļ tas netika īstenots pilnā apjomā. Tika uzstādīta skulpturālā kompozīcija un minimāli sakārtota tās apkārtne, taču piemineklis netika izgaismots, netika uzstādīti akmeņi ar izsūtījuma vietu nosaukumiem un veikta visas pieguļošās teritorijas labiekārtošana.

Monumenta otrās kārtas darbos plānots ansambli papildināt ar akmeņiem, kas satur skaidrojošu informāciju par monumentu. Zālienā tiks izvietotas melna akmens plāksnes. Kompozīcijas malā tiks izvietoti 18 stikla paneļi, kuros tiks iegravēta informācija par represijās cietušajiem un viņu vārdi.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +10.7
Alūksne +8.6
Daugavpils +9.3
Saldus +9.5
Liepāja +13.3
Jelgava +9.3
Ventspils +13.2
Limbaži +9
Madona +7.2
Rēzekne +8.2
Draugiem Facebook Twitter Google+