×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Rakstnieku organizētā demonstrācijā Maskavā piedalās 10 000 cilvēku

gajiens

Atsaucoties pazīstamu literātu aicinājumam, vakar Maskavas ielās protesta akcijā, kas tiek dēvēta par “kontrolpastaigu”, iesaistījušies desmit līdz 15 tūkstoši cilvēku, vēsta radio “Brīvība” un Krievijas mediji.

Rakstnieku pastaiga ir atbilde uz pagājušā nedēļā notikušo opozīcijas akciju dalībnieku masveida arestiem. Policija notiekošajā neiejaucās, bet demonstranti atturējās no politisku saukļu izsaukšanas un akcijā piedalījās bez transparentiem, jo atbilstoši organizatoru skaidrojumam pasākums ir “tautas pastaiga”, nevis valdības pretinieku demonstrācija. Policijas iecietība, kas pat slēdza satiksmi dažās ielās, lai pa tām varētu doties demonstranti, ir krasā kontrastā ar brutālajam represijām un aktīvistu simtu arestiem, kas tika pieredzēti opozīcijas akciju laikā pagājušajā nedēļā.

Krievu romānists Boriss Akuņins savā blogā aicināja protestētājus doties pastaigā no Aleksandra Puškina līdz Aleksandra Gribojedova piemineklim. Svētdien viņš smīnot sacīja, ka “mūsu operācijas mērķis ir saprast, vai maskavieši var savā pilsētā brīvi pastaigāties, vai arī ir nepieciešamas īpašas atļaujas”. Akuņins un citi kultūras cilvēki, arī rakstnieki Dmitrijs Bikovs un Ludmila Uļicka, mūziķis Andrejs Makarevičs, parakstīja savas grāmatas un sniedza autogrāfus, procesijai virzoties cauri pilsētai. “Ir patīkami pārliecināties, ka krieviem patīk lasīt un viņi ņem vērā to, ko rakstnieki saka,” norādīja Bikovs, viens no pasākuma organizētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+