Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
13. oktobris, 2016
Drukāt

Rīgas mežos patrulēs droni

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

SIA “Rīgas meži” iegādājusies divus dronus. Viens no tiem ir aprīkots ar pietiekami labiem dzinējiem, videokamerām, bet otrs domāts, lai ar to varētu patrenēties pilotāžā. “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš stāsta, ka pirmā racionālā lieta, kur varētu dronus izmantot, jau skaidra: “Mēs turpinām renovēt grāvju sistēmu, un te nu ir svarīgi apsekot vietas, kur grasāmies tos rakt, un arī noskaidrot, kas notiek jau ar izraktajiem meliorācijas grāvjiem. Skaidrs, ka šo darbu var uzticēt gan mežsargam, gan mežzinim, gan cilvēkiem, kas atbild par melioratīvo sistēmu. Taču tie ir daudzi kilometri, un ne jau pa tām ērtākajām takām pieejami. Ir vietas, kur vispār šiem grāvjiem nevar piekļūt.”

Un tad palīgā nāk drons, kas šo uzdevumu atrisina dažu minūšu laikā. Atliek vien izanalizēt iegūto video­materiālu. Tāpat A. Tauriņš pieļauj, ka dronu varētu izmantot mežu inventarizācijai, ar tā palīdzību iegūstot informāciju, kas kurā meža kvartālā aug. Tas varētu būt liels atspaids nākotnē. Labs palīgs lidojošais mežsargs varētu būt arī jaunaudžu apsekošanā, ļaujot iegūt sapratni par to, kā jaunaudze ieaugusi, vai nav radušies bojājumi.

Var gadīties arī pārsteigumi – tā pirms gadiem diviem ar drona palīdzību kādā jaunaudzē nejauši atklāta marihuānas audzētava. Aizvējš, silts un zālīte aug griezdamās! Drons uzrāda ikvienu svešķermeni, kam nav jāatrodas jaunaudzē. A. Tauriņš: “Mēs šos gudros palīgus gribam izmēģināt mežu ugunsgrēku operatīvās dzēšanas darbos, lai ātri saprastu, kur sākusies degšana, un ugunsdzēsēji varētu zibenīgāk reaģēt. Lai šo aparātu gudri vadītu, jābūt zinošiem, labi sagatavotiem pilotiem. Mūsu darbiniekus šovasar trīs mēnešus apmācīja Jānis Andersons, kas iekļauts dronu pilotu Baltijas valstu izlasē. Viņš arī strādāja pie dažādu dronu izmantošanas izpētes. Mūsu plāns – katrā mežniecībā viens dronu speciālists. Šī ierīce nav pārlieku dārga, var nopirkt pat par tūkstoš eiro. Tai noteikti ir nākotne mūsu saimniecībā.”

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+