×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

“SC” deputāti lūdz viņus pasargāt no informācijas par Latvijas okupāciju (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāti Dmitrijs Rodionovs (no kreisās), Igors Zujevs, Vitālijs Orlovs un Boriss Cilevičs (augšējā rindā no kreisās), Vladimirs Nikonovs, Aleksandrs Jakimovs un Vladimirs Reskājs Saeimas sēdes laikā.

Drīzumā mūsu pastkastītes sāks pārpildīt partiju avīzes un priekšvēlēšanu bukleti, kuros tiks slavēts kāds politiskais spēks. Pret to nepasargā ne slēdzamas kāpņu telpas, ne uzlīmes “Reklāmu nemest!” uz pastkastītēm. Taču, ja notiek pretējais – kāds no vēlētājiem pamanās nogādāt deputātiem vēstuli, kurā aprakstījis savu redzējumu uz politiskiem vai vēsturiskiem notikumiem, tad politiķus sāk plosīt neviltots sašutums – kā gan kāds uzdrīkstas piesārņot deputātu dokumentu kastītes!

Tādēļ pirmdien Saeimas prezidijā ar iesniegumu bija vērsušies “SC” Saeimas frakcijas pārstāvji Vitālijs Orlovs un Igors Zujevs. Viņus abus satraucis, ka parlamenta ēkā izvietotajās deputātu dokumentu kastītēs bieži ir atrodamas anonīmas vēstules, kas nereti satur aizvainojošu vai apšaubāmu informāciju. Orlovs un Zujevs lūdz rast iespēju pasargāt deputātus no šādas korespondences saņemšanas. Prezidijs viņu lūgumu pārsūtījis Saeimas kancelejai.

Kā noskaidroju, Zujeva un Orlova sašutumu izraisījis kāds anonīms materiāls, kurā aprakstīta PSRS un nacistiskās Vācijas sadarbība Otrā pasaules kara sākumā, pievienotas Molotova–Ribentropa pakta slepenā papildu protokola un citu dokumentu kopijas, kas apliecina Latvijas okupācijas faktu. Nekāda pavadvēstule dokumentiem nav pievienota, un sūtītājs savu personību nekur nav norādījis. Deputāts Orlovs nenoliedza, ka šis sūtījums viņu pamudinājis vērsies prezidijā ar lūgumu pasargāt deputātus no šādas korespondences saņemšanas. Taču viņš uzsvēra, ka tas bijis pēdējais piliens. “Pēdējā laikā savā kastītē esmu saņēmis ļoti daudz sūtījumu, kuros esmu lamāts par savu politisko vai nacionālo piederību. Līdzīgas saņēmuši arī citi kolēģi, bet vērsties drošības dienestos nav nekādas jēgas, jo atrast sūtītāju ir tikpat kā neiespējami,” piktojās Orlovs. Savukārt materiāls par PSRS sadarbību ar Trešo reihu un Latvijas okupāciju viņam nav paticis tādēļ, ka bijis anonīms. “Ar šādu gļēvulīgu slēpšanos sūtītājs kaitē pats saviem uzskatiem par vēsturi. Ir bijuši cilvēki, piemēram, eksdeputāts Leopolds Ozoliņš, kuri atklāti atnes grāmatas vai dokumentus par šo tēmu, iedod rokās un padiskutē, acīs skatoties. Tā ir cienījama rīcība atšķirībā no slepenas konvertu mešanas kastītēs,” uzskata Orlovs.

Tomēr citi aptaujātie deputāti, ko sastapu pie dokumentu kastītēm, pauž izbrīnu par saskaņiešu vēlmi norobežoties no sabiedrības viedokļa un neatbalsta viņu iesniegumu. “Mēs saņemam ļoti dažādas vēstules – lūgumus ziedot, sūdzības par sadzīviskām problēmām un – ko tur slēpt – arī ļoti daudz kritikas un nievu. Cilvēkiem patīk visās savās nedienās vainot deputātus un ministrus. Tā ir daļa no politiķa darba. Brīnums, ka tādi pieredzējuši deputāti kā Orlovs to nesaprot,” teica Ilma Čepāne (“Vienotība”). “Domāju, ka tieši saskaņiešiem būtu vērtīgi un izglītojoši ar šiem dokumentiem iepazīties. It sevišķi Igoram Pimenovam un citiem, kuri no Saeimas tribīnes apšauba okupāciju un apgalvo, ka Latvija brīvprātīgi iestājusies PSRS,” uzskata Čepāne. Arī Dzintars Rasnačs (NA) ironizēja, ka “SC” par “pazemojošu” uzskata patiesu informāciju.

Saeimas deputātu dokumentu kastītes atrodas Saeimas ēkas pagrabstāvā. Tur tās ir brīvi pieejamas ikvienam, kurš ieradies Saeimas namā. Taču no simt kārbiņām reāli tiek izmantota tikai aptuveni trešā daļa, jo vairākums deputātu jau atteikušies no dokumentu saņemšanas papīra formā. Kā man pastāstīja Saeimas kancelejas vadītājs Māris Steins, pašlaik tiek izvērtēta iespēja pārvietot kārbiņas uz citu telpu, kur pastāvīgi atradīsies kāds darbinieks. Tādējādi tikšot nodrošināts, ka deputāti saņem tikai viņu darbam nepieciešamos dokumentus.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. …. Nekaunibas un viltus parnemtiem PATIESIBA ir ka velnam RITA AUSMA … !

  … Lai nu iet sudzeties ET … vares sasmidinat eiropiesus, kuri beidzot sak atklat so K&K lidzigo domubiedru mahinacijas …

 2. Vai nav dīvaini? K-gi paši apčakarē valsti un tagad lūdz viņus pasargāt? 🙂 Anekdotes divas!!!

 3. Nu, protams ! Cilvēki baidās no Patiesības.

  Ļoti labi ir pateicis krievu disidents V. Bukovskis. : Cilvēkiem ir grūti , pat neiespējami pieņemt domu , ka viss kas viņam bijis svēts, par ko cīnījās un izlēja asinis , izrādās lieks un nevajadzīgs. Pat noziedzīgs.

  Pirms 2000 gadiem farizeji arī baidījās no Patiesības. Kaut gan ļoti labi saprata, ka Jēzum ir taisnība.

 4. Lai viņi paši pasargājās: bēg uz Krieviju.

 5. nu tak pārceliet šos scešņikus no Latvijas uz krieviju, kur viņi būs pasargāti no informācijas par Latvijas vēsturi.

 6. Orlovam lasāmvielu piegādāt karēļu valodā..

 7. Anonimitāte nav pie vainas, bet gan saturs, kas šiem kungiem nepatīk!

 8. Mīļie cilvēki, netērējiet papīru un laiku! Šos deputātus neviens nevar ne par ko pārliecināt, jo runa ir par ticību. Viņu bībele ir ”VKbP Īsais kurss” sarkanos vākos un Urbanoviča – Paidera sacerētais komunistu evanģēlijs Gapoņenko redakcijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+