×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

IN MEMORIAM. Sarmīte Pumpure 14.09.1953. – 21.10.2014.

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Šejienes dārziem vienas kopējas tagad pietrūks, jo mūsu Sarmīte ir mūžības dārzos.

Naktīs “Lauku Avīzes” nama pirmā stāva logā bieži vien spīdēja gaisma. Tur, “Praktiskā Latvieša” lielajā istabā pie sava rakstāmgalda strādāja Sarmīte – 
mūsu Pumpuriņš, kā mēs viņu saucām. Lai visu padarītu tik perfekti, kā viņa to vēlējās, diena bija par īsu. Sarmīte ļoti cienīja sava žurnāla lasītājus, tāpēc katram uzrakstītajam teikumam ikvienā rakstā vajadzēja nest skaidru, piesātinātu un precīzu informāciju. Ja autors bija uzrakstījis, ka kociņi stādīti, izmantojot Plūmes lāpstu, tad Sarmīte noskaidroja, kas tā par lāpstu, kāpēc tā piemērota darbam mežā. Ja viņa saņēma aprakstu par Karēlijas bērzu audzētājiem Igaunijā, tad nelikās mierā, kamēr nepārraka vai visu internetu, meklējot zinātnieku atziņas par šo bērzu audzēšanas iespējām Latvijā – atbildi uz jautājumu, kādu lasītājs vēl nebija uzdevis, taču kas to varēja visvairāk interesēt. Dzīvot šādā ritmā nav viegli, taču citādi viņa neprata.

Sarmīte no žurnāla “Dārzs un Drava” uz “Lauku Avīzi” pārnāca 1991. gada vasarā. 1992. gada februārī lasītāji saņēma Ilzes Būmanes un Sarmītes veidoto “LA” pirmo pielikumu “Praktiskais Latvietis”. Tajā padomus deva dārzkopji, augļkopji, selekcionāri – Sarmīte prata pieaicināt plašu konsultantu pulku, un daudzi no viņiem ir “PL” uzticīgi autori vēl joprojām. Vēlāk, kad pielikums pārtapa nedēļas žurnālā, Sarmīte kā galvenās redaktores vietniece bija labvēlīga pieredzējusī padomdevēja, kura kolēģiem palīdz izlolot rakstu idejas. Viņai, talantīgai žurnālistei, pašai rakstīt palika arvien mazāk laika.

Sarmītes un Arvīda ģimenē ir izaudzis dēls Valters. Redakcijas sarīkojumos, tādos kā pļaušanas čempionāti, arī Arvīds arvien bija līdzdalīgs.

Tagad “Praktiskā Latvieša” logā naktīs vairs nedegs gaisma. Pa tās staru nu Sarmīte devusies uz savu puķu dārzu, kuru tik ļoti mīlēja un kura mierā cerēja pavadīt vecumdienas tad, kad būs sagaidījusi žurnāla tūkstošo numuru. Taču tas siltums un enerģija, ko rada lietu sakārtotība, tas joprojām staro žurnāla lappusēs, kurās Sarmīte ielika visu savu dzīvi un mīlestību. Lasītāji, kuri meklē atbildes uz visiem jautājumiem, to noteikti sajutīs.

“Praktiskā Latvieša” un “Latvijas Avīzes” kolēģu vārdā 
Anita Jaunbelzere un Dace Kokareviča

Sarmīti Pumpuri izvadīsim mūžībā 
30. oktobrī plkst. 15

Rīgā, Krematorijas Lielajā zālē.

Ģimene lūdz vainagus nenest, bet, ja kāds vēlēsies piedalīties mūža atdusas vietas iekārtošanā Bērzaunes pagasta Grostonas kapos, būs pateicīga par palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+