foto – lff.lv

Trenera Kazakeviča un francūža Reja debijā Latvijas U-21 futbola izlase smagi zaudē Gruzijai 0

Latvijas U-21 futbola izlase galvenā trenera Daiņa Kazakeviča debijas mačā trešdien Slokas stadionā notikušajā pārbaudes spēlē ar rezultātu 0:4 (0:4) smagi zaudēja Gruzijas vienaudžiem. Tāpat šajā mačā Latvijas izlases sastāvā debitēja arī Francijas futbolists Igors Rejs.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

Visus četrus vārtus Latvijas izlase ielaida jau pirmajā puslaikā.

Lietainos laika apstākļos Gruzijas izlase rezultātu atklāja jau ceturtajā minūtē, kad viesiem izdevās sekmīgs raidījums no soda laukuma robežas uzreiz pēc stūra sitiena, bet vēl desmit minūtes vēlāk Gruzija izmantoja nākamo standartsituāciju un guva vārtus ar galvu pēc soda sitiena. 27.minūtē Gruzija pārmeta bumbu pāri Latvijas izlases vārtsargam Dmitrijam Grigorjevam un mājinieki jau nokļuva iedzinējos ar 0:3, bet vēl pēc astoņām minūtēm zaudēja arī ceturtos vārtus, kad viesu spēlētājs Valērijs Gaziašvili izgāja viens pret Grigorjevu un guva savus otros vārtus cīņā.

Rejs Latvijas izlasē debitēja 54.minūtē, kad nomainīja Gļebu Kļuškinu, līdz cīņas beigām darbojoties aktīvi, bet nopietnus vārtu gūšanas momentus nespējot izveidot. Labākais moments mājiniekiem bija 76.minūtē, kad Valērija Čistjakova sitiens trāpīja pa vārtu stabu. Tāpat spēles gaitā tieši Čistjakovam bija vēl pāris labu iespēju gūt vismaz vārtus.

20 gadus vecais Rejs paguvis spēlēt Francijas jaunatnes izlasēs, bet šajā sezonā spēlē Beļģijas otrās līgas komandā Briseles “Royal White Star”. Viņš uz Latvijas U-21 izlasi izsaukts pirmoreiz vēsturē.

Kā iepriekš vēstīja laikraksts “Diena”, Rīgā dzimušais Rejs zēna vecumā tika pamests un līdz triju gadu vecumam auga bāreņu namā. Tad Igoram uzsmaidījusi veiksme, un viņu adoptēja kāda Francijas ģimene no Bordo pilsētas.

Šī bija Kazakeviča debijas spēle U-21 valstsvienības galvenā trenera amatā un vienlaikus arī pēdējā pārbaude pirms rudenī paredzētajām 2015.gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm.

Kazakevičs U-21 izlasi sāka vadīta pēc tam, kad līdzšinējais galvenais treneris Marians Pahars 11.jūlijā stājās pie Latvijas futbola izlases vadības stūres.

Latvijas U-21 izlasei šajā mačā nevarēja palīdzēt Vitālijs Jagodinskis, Deniss Rakels un Valērijs Šabala, kuri visi izsaukti uz pieaugušo valstsvienību. Tāpat dažādu iemeslu dēļ komandai nevarēja palīdzēt arī Kārlis Plendišķis un Sergejs Vorobjovs.

2015.gada UEFA Eiropas U-21 futbola čempionāta kvalifikācijas turnīra 5.apakšgrupas pirmajā spēlē 11.jūnijā Latvijas izlase iepriekšējā galvenā trenera Pahara vadībā savā laukumā ar rezultātu 4:0 pārspēja Lihtenšteinas futbolistus. Pa diviem vārtiem šajā spēlē guva uzbrucēji Rakels un Šabala.

Nākamo spēli Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas U-21 izlase aizvadīs 5.septembrī Slokā, tiekoties ar Šveices valstsvienību.