Veiksmīgs sākums Albenā 0

Latvijas U-16 meiteņu izlase Eiropas čempionātā Albenā (Bulgārija) pirmajā spēlē ar 65:56 pārspēja Zviedrijas vienaudzes.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

Spēles pirmo piecminūti latvietes sāka ar 8:2 izrāvienu. Zviedrietes pa brīdim pievilka, mūsējās atkal muka prom, tomēr pie droša pārsvara tikt nezdevās un trešajā ceturtdaļā priekšā pabija arī pretinieces – spēle bija ļoti līdzvērtīga. Izšķirošais izrāviens izdevās tikai pēdējā ceturtdaļā. Ar 19 punktiem rezultatīvākā bija Paula Strautmane, viņai labākie rādītāji vēl trīs statistikas rādītājos – rezultatīvās piespēlēs (5), pārtvertās bumbās (4) un bloķētos metienos (2).

“Vērtīga uzvara, kas sagādājusi gan svarīgu punktu, gan pozitīvas emocijas un pārliecību turnīra turpinājumam. Mēs iejutāmies mazliet ātrāk, panācām nelielu pārsvaru un visu pirmo puslaiku bijām vadībā. Taču daži punkti basketbolā izkūst ļoti ātri. Trešās ceturtdaļas sākumā pamēģinājām presingu un izrādījās, ka esmu kļūdījies, izvēloties šo aizsardzības veidu. Zviedrietes ļoti racionāli izspēlēja bumbu līdz brīvam metienam un pret zonu labi trāpīja no tālienes. Iekritām nelielos mīnusos (38:42). Tomēr ar disciplinētu spēli aizsardzībā un kopīgu cīņassparu atguvām iniciatīvu. Ceturtajā ceturtdaļā līdz vidum rezultāts svārstījās, bet izšķirošajās minūtēs mums bija vairāk meistarības un veiksmes,” par pirmo spēli basket.lv sacījis Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Čukste.

Piektdien Latvijas kadetes spēlēs pret Krievijas izlasi, kas pirmajā B grupas spēlē ar 76:44 sagrāva Turciju. “Pretiniecēm būs augumu pārsvars visās pozīcijās, turklāt viņas ir ne tikai garas, bet arī talantīgas un jau gana meistarīgas. Izlašu līmenī neesam spēlējuši, bet Čempionu kausa izcīņā un Eiropas līgā mūsu komandām pret Krievijas basketbolistēm viegli nav bijis. Objektīvi vērtējot, Krievijas komanda mūsu grupā ir favorīte, bet pārējās trīs komandas ir spēkos aptuveni līdzīgas,” Čukste vērtē Krievijas izlasi.

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS KADETĒM BULGĀRIJĀ

B grupa

Latvija – Zviedrija 65:56 (14:9, 28:25, 46:44). P. Strautmane 19+9AB, Jančevska 14, D. Strautmane 12+11AB, Dreimane 6, Rikveile, Kalniņa pa 5, Betlere, Grabe pa 2.