Latvijā
Vēsture

Ventspilī uzstādīs stēlu Lāčplēša ordeņa kavalieru piemiņai0

Foto: LETA

Pabeigts darbs pie Ventspils Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas izgatavošanas, kuras mākslinieciskais autors ir mākslinieks Jānis Strupulis, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Lai godinātu Lāčplēša kara ordeņa kavalierus un reizē Latviju simtgades jubilejā, šā gada pavasarī pie Ventspils pilsētas domes ēkas tiks labiekārtota un apgaismota piemiņas vieta, kurā tiks uzstādīts apstrādāts piemiņas akmens – stēla. Akmenī iegravēts patriotisks uzraksts “Par Latviju” un piecpadsmit Ventspils un novada Lāčplēša kara ordeņa kavalieru vārdi, kuri saņēmuši Latvijas valsts pirmo augstāko apbalvojumu.

Stēla tiek izgatavota pēc Aizsardzības ministrijas (AM) iniciatīvas un atbalsta sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldību. Paša akmens iegādi veica AM, savukārt Ventspils pilsētas pašvaldība finansiāli atbalsta akmens apstrādi, uzstādīšanu un vietas labiekārtošanu. Stēlas izgatavošanas darbus veica SIA “Akmens apstrādes centrs”. Šobrīd vēl izstrādāšanas stadijā ir projekts, pēc kura pabeigšanas tiks izbūvēts pamats, uzstādīta stēla un labiekārtota piemiņas vieta.

LA.lv