Pasaulē
Baltija

Vētrā uz “Tallink” prāmja bojā gājuši divi dārgi rikšotāji 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Shutterstock

Vētras laikā uz “Tallink Grupp” prāmja “Silja Symphony”, kas bija ceļā no Somijas uz Zviedriju , bojā gājuši divi dārgi rikšotāji, atsaucoties uz Somijas plašsaziņas līdzekļu ziņoto, vēsta “Postimees”.

Viens no bojā gājušajiem zirgiem – Pine Crown Girl dzimis Somijā. Pērn, uzvarot vairākās sacensībās pēc kārtas, zirgs ļāvis savam saimniekam nopelnīt 14 000 eiro. Tiek lēsts, ka zirga tirgus vērtība ir vismaz 200 000 eiro. Otrs rikšotājs nācis no Zviedrijas.

Pagaidām rikšotāju nāves iemesls vēl nav noskaidrots. Bojāgājušā zirga saimnieks dzīvnieka nāvē vaino “Tallink”, jo operators zinājis par gaidāmo vētru, taču nav brīdinājis, ka šādos laikapstākļos zirgus nedrīkst ar kuģi pārvadāt.

Izmeklēšanā mēģinās noskaidrot, kas izraisījis dzīvnieku nāvi.Tiek pieļauts, ka vētras dēļ uz prāmja bijušas problēmas ar ventilāciju, un zirgi vienkārši nosmakuši.

Jau vēstīts, ka naktī uz ceturtdienu Baltijas jūrā plosījās stipra vētra. Vētra radīja bojājumus prāmim “Romantika”, kas bija ceļā no Stokholmas uz Rīgu.

Prāmim vērtā tika nolauzta radara antena, kas lidojumā skāra vienu no kuģa priekšējiem iluminatoriem un salauza to. Savukārt ūdens skāra arī atsevišķas kajītes.

Prāmis Rīgas ostā ienāca ar vairāku stundu kavēšanos.

Saistītie raksti
LA.lv