×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

Vietējo zemeņu cena tirgū sarukusi līdz vidēji trīs latiem

Foto- LETAFoto- LETA

Nedēļas nogalē vietējo zemeņu cena Rīgas Centrāltirgū samazinājusies līdz vidēji trīs latiem par kilogramu, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra apkopotā informācija. Brīvdienās zemenes piedāvājuši jau vairāk nekā 30 tirgotāji.

Kā norāda centrs, beidzot Rīgas tirgos ir nopērkamas Latvijā uz lauka, nevis siltumnīcās audzētās zemenes. Pirmie nopietnie laukā audzētie zemeņu apjomi Rīgas Centrāltirgū parādījās pagājušajā nedēļā otrdien, kad zemenes tirgoja vairāk nekā desmit vietējo audzētāju un to vidējā cena bija pieci lati par kilogramu.

Pēc centra sniegtās informācijas, aukstā pavasara dēļ šogad zemeņu sezonas sākums ir iekavējies.

“Arī 2010.gadā pirmās lauka zemenes tirgū parādījās tikai 11.jūnijā un maksāja tos pašus piecus latus par kilogramu kā šogad. Parasti Latvijā zemeņu sezona jau ir sākusies līdz 10.jūnijam. Ļoti agrs un silts pavasaris bija 2002.gadā, kad zemenes bija tirgū jau 27.maijā un maksāja 1,7 latus par kilogramu,” komentē centra vadītāja Ingūna Gulbe.

Viņa piebilst, ka šogad, tāpat kā citus gadus, importa zemeņu tirgotāji cenšas neuzsvērt, ka netirgo vietējās zemenes. “Piemēram, ar lielu, resnu melnu marķieri rakstīts “saldas, saldas zemenes”, bet apakšā ar lodīšu pildspalvu maziem burtiņiem rakstīts “Polija”,” piemēru min Gulbe. Viņa uzskata, ka drošāk pirkt zemenes ir no tiem tirgotājiem, kas ir uzrādījuši novadu un saimniecību, kurā audzētas zemenes, jo tad ir iespējams pārbaudīt, vai šāda saimniecība eksistē un ar ko tā nodarbojas.

Jau ziņots, ka maija vidū Rīgas Centrāltirgū parādījās pirmās Latvijā audzētās zemenes, tās maksāja ap desmit latiem par kilogramu. Vietējās zemenes parādījušās arī lielveikalos.

Lielveikalu tīkls “Maxima” vietējo ražotāju zemenes sāka tirgot pagājušajā nedēļā.

Savukārt “Rimi” veikalos Latvijā audzētas zemenes iespējams iegādāties no šodienas. Zemenes piegādā vietējo zemeņu audzētāji “Siguldas ogas”. Pašmāju zemenes maksā 3,69 latus par kilogramu, savukārt “Supernetto” veikalos šīs ogas var iegādāties 500 gramu iepakojumos, un to cena ir 1,89 lati, informēja “Rimi Latvia” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere.

Sākot ar šo nedēļu, pircējiem “Rimi” veikalos būs iespējams iegādāties arī jaunos pašmāju kāpostus, kabačus un dilles, kurus piegādās kooperatīvā sabiedrība “Mūsmāju dārzeņi”. Savukārt pēcjāņu nedēļā veikalu sortimentu papildinās Latvijā audzētie jaunie kartupeļi, ziedkāposti un savojas kāposti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+