Latvijā
Novados

Vilnītis noliedz saistību ar “melno” priekšvēlēšanu kampaņu0


Reformu partijas biedrs Jānis Vilnītis piedalās Reformu partijas domes sēdē, kurā spriež par gatavošanos nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanām.
Reformu partijas biedrs Jānis Vilnītis piedalās Reformu partijas domes sēdē, kurā spriež par gatavošanos nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanām.
Foto-LETA

Biedrības “Liepājnieki” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA) noliedz, ka pērn pirms pašvaldību vēlēšanām palīdzējis izdot “laikrakstu” “Par ko nekad nerakstīs Kurzemes Vārds”, vēsta portāls “liepajniekiem.lv.”

Portāls ziņo, ka sociālajā tīklā “Facebook” publicēts video, kurā tiek apgalvots, ka pērn pirms pašvaldību vēlēšanām “laikrakstu” “Par ko nekad nerakstīs Kurzemes Vārds”, palīdzējuši izdot biedrības “Liepājnieki” pārstāvji Jānis Vilnītis un Ģirts Kronbergs.

Video autors stāsta, ka politiķi “uzņēmušies galvenās finansiālās saistības, lai avīze nāktu gaismā. Jā, es biju tās iniciators, bet viņi – atbalstīja”. Viņš stāsta, ka bijušas vairākas tikšanās ar Vilnīti un Kronbergu, un ka lietas kursā bijuši arī citi “komandas locekļi”.

Viņš arī publicējis saraksti ar Kronbergu, kurā apspriestas sadarbības detaļas un avīzes izdošanas izmaksas. Kā iemeslu šīs informācijas publiskošanai viņš min to, ka pasūtītāji “uzmetuši vēlētāju”, kā arī līdz galam nav izpildījuši savas finansiālās saistības.

Vilnītis šodien portālam skaidroja, ka publiskotā informācija ir meli ar puspatiesībām un izplatītā sarakste ar Kronbergu esot vismaz daļēji samontēta. Viņš pilnībā noliedz saistību ar drukātā izdevuma finansēšanu.

Portāls jau informēja, ka pirms pašvaldību vēlēšanām 2017.gada rudenī pastkastītēs Liepājā un arī interneta vidē tika izplatīts priekšvēlēšanu aģitācijas izdevums, kura vizuālais noformējums, tostarp, logotips un burtu fonts, ļoti atgādināja reģionā lielāko laikrakstu “Kurzemes Vārds”. Valsts policijā (VP) tika uzsākti divi kriminālprocesi par laikraksta “Kurzemes Vārds” pakaļdarinājuma izdošanu, kā arī par “Kurzemes Vārda” un Liepājas mēra Ulda Seska goda un cieņas aizskaršanu.

“Latvijas Avīze” šodien ziņoja, ka saskaņā ar pēcvēlēšanu vienošanos Liepājā novembrī jānotiek mēru rokādei. 22 gadus pilsētu valdījušā Ulda Seska vietā jānāk uzņēmējam, biedrības “Liepājnieki” valdes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim.

Interviju ar Jāni Vilnīti var lasīt šeit:

LA.lv