×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Zaķim par ētikas pārkāpumiem piespriež publisku kaunināšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu izskatīšanas komisijas deputāti, vērtējot “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Dzintara Zaķa automašīnas iegādes gadījumu, atzina, ka ir pārkāpts ētikas kodekss, un nolēma piemērot viņam augstāko iespējamo soda mēru – publisku kaunināšanu.

Komisija nolēma izteikt deputātam rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Kā ziņots, pēc portāla “Pietiek.com” vēstītā, Zaķis gadu mijā ticis pie jaunas automašīnas “Volvo XC60”, nenomaksājot valstij aptuveni 8800 eiro (6160 latu) pievienotās vērtības nodokli (PVN). Publicētajā deputāta e-pasta vēstuļu sarakstē ar “Mūsa Motors Rīga” saistībā ar šo lietu tikusi apspriesta nepieciešamība kādam starpniekuzņēmumam Lietuvā maksāt 1000 eiro (700 latus), lai varētu tikt īstenota nodokļa apiešanas shēma.

Zaķa iespējamos pārkāpumus vērtēja viņa frakcijas biedri, taču sodīt deputātu nevēlējās, jo viņš esot apmierinājis frakcijas iepriekš izteiktās prasības, kā risināt gadījumu ar automašīnas iegādi, – viņš atvainojies, paudis nožēlu un solījis nomaksāt PVN, atpērkot automašīnu no sava uzņēmuma.

Pēc “Vienotības” frakcijas sēdes frakcijas priekšsēdētāja vietniece Lolita Čigāne (V) žurnālistiem uzsvēra, ka frakcija pieņēma zināšanai to, ka iepriekš izteiktās vēlmes patlaban ir apmierinātas, un netikusi izskatīta iespēja, ka Zaķis varētu atkāpties no frakcijas vadītāja amata. Par to būtu pamats runāt, ja frakcijas prasības netiktu apmierinātas, piebilda politiķe.

Arī Zaķis žurnālistiem klāstīja, ka savu rīcību nožēlo un uzskata, ka šajā gadījumā ir saskatāma zināma “ētiskas dabas problēma” un viņš pieļāvis kļūdu. Zaķis atzina, ka automašīnas iegādes gadījumā nebija korekti izvēlēties scenāriju, “kurš pieņemams katram uzņēmējam”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+