Uncategorized

“Zemes stundā” šovakar aicina izslēgt gaismu 0

Sestdien, 31.martā, notiks ikgadējā akcija “Zemes stunda”, kurā iedzīvotāji tiek aicināti uz vienu stundu izslēgt gaismu, lai aizdomātos par resursu taupīšanu un videi draudzīgāka dzīvesveida izvēli ikdienā, pavēstīja Pasaules dabas fonda pārstāve Edīte Husare.

“Zemes stunda” sestdien norisināsies no plkst. 20.30 līdz 21.30. Paredzēts, ka tajā iesaistīsies Latvijas iedzīvotāji, pašvaldības, valsts iestādes, uzņēmumi un skolas. Vairākas pašvaldības “Zemes stundā” apņēmušās izslēgt to teritorijās esošo nozīmīgāko objektu dekoratīvo apgaismojumu. Piemēram, Rīgā izdzisīs Rīgas domes, Melngalvju nama, Dzelzceļa tilta, Dailes teātra un citu ievērojamu ēku un objektu apgaismojums, Jelgavā – Jelgavas pils un dievnamu apgaismojums, bet Jēkabpilī – Krustpils pils apgaismojums.

Citur pasaulē apgaismojums tiks izslēgts arī tādiem nozīmīgiem objektiem kā Brandenburgas vārti Berlīnē, Eifeļa tornis Parīzē, Pizas tornis Itālijā, Taimskvērs Ņujorkā, Operas nams Sidnejā un citviet.

“Zemes stundā” Pasaules dabas fonda pārstāvji iedzīvotājiem iesaka pavadīt laiku kopā ar ģimeni, spēlējot spēles, dodoties pie dabas un apdomājot, ko un kā katrs var mainīt savā ikdienā un dzīves stilā, lai dzīvotu videi draudzīgāk.

Tāpat “Zemes stundas” laikā uz pasākumiem dažādās Latvijas vietās aicina vietējās pašvaldības un aktīvisti – Dobelē kopīga “Zemes stundas” pavadīšana pie ugunskuriem un lāpām notiks Dobeles pilskalnā, Cēsīs būs iespēja svinēt “Zemes stundu”, kopā klausoties mūziku, malkojot tēju un cepot maizi, bet Rundāles pagastā par godu “Zemes stundai” notiks koru “Runda” un “Skalve” koncerts sveču gaismā.

“Zemes stundas” pasākumi tiks rīkoti arī Ogrē un Jelgavas novada Līvbērzē.

Savukārt Rīgā, atzīmējot “Zemes stundu”, uz “Pavasara nakts koncertu” Svētā Pētera baznīcā aicina koris “Juventus”, kā arī īpašs “Zemes stundas” pasākums kopā ar Pasaules dabas fonda pandu, muzikāliem priekšnesumiem un vides spēlēm notiks “Teātra bārā”.

“Zemes stunda” pirmo reizi notika 2007.gadā kā vienas pilsētas – Sidnejas – iniciatīva. Piecu gadu laikā tā ir kļuvusi par pasaulē lielāko vides aizsardzībai veltītu brīvprātīgu akciju, kas apvieno 1,8 miljardus cilvēku 135 valstīs un teritorijās visos septiņos kontinentos, kopumā akcijai pievienojusies 5251 pasaules pilsēta.

LA.lv