Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
17. novembris, 2015
Drukāt

Zemkopības ministrija aicina antibiotikas dzīvnieku ārstēšanā lietot atbildīgi

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pēdējos astoņus gadus 18. novembrī Eiropā tiek atzīmēta Eiropas Antibiotiku diena. Šogad Pasaules Veselības organizācija pirmo reizi ir pasludinājusi Pasaules Antibiotiku nedēļu, ko atzīmē no 16. līdz 20. novembrim. Jautājumus par antibiotikām aktualizē, lai pievērstu Eiropas un pasaules iedzīvotāju uzmanību pieaugošai antimikrobiālās rezistences problēmai.

Pārmērīgas un nepārdomātas antibiotiku lietošanas dēļ attīstās antimikrobiālā rezistence – mikroorganismu noturīgums jeb rezistence pret antibiotikām (AMR), kas būtiski apgrūtina cīņu ar infekcijas slimībām gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem, brīdina ministrijā.

AMR plašās izplatības rezultātā infekcijas slimības arvien sliktāk pakļaujas ārstēšanai, tādēļ paildzinās slimošanas laiks un pieaug cilvēku un dzīvnieku mirstība no infekcijas slimībām.

Rezistentiem mikroorganismiem nav robežu – tie plaši un ātri izplatās gan ar inficētajiem cilvēkiem un dzīvniekiem, gan ar inficētu pārtiku, gan apkārtējā vidē (augsnē, ūdenī). Tādēļ cīņā ar AMR tiek piemērota “Vienas veselības” pieeja – harmonizēti, vienoti un pamatoti AMR ierobežošanas pasākumi, kas ietver cilvēku veselības, dzīvnieku veselības un vides aizsardzību.

Pamatojoties uz “Vienas veselības” pieeju un lai veicinātu antibiotiku atbildīgu lietošanu, Latvija, strādājot ES Padomē kopā ar citām ES dalībvalstīm un Eiropas Komisiju, izstrādā jaunus regulu priekšlikumus par veterinārajām zālēm un ārstniecisko barību.

Lai sekmīgi samazinātu AMR radītos draudus, dzīvnieku veselības jomā ir jāsadarbojas praktizējošajiem veterinārārstiem, dzīvnieku īpašniekiem, dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu ražotājiem un valsts iestādēm. Antibiotiku atbildīga un pārdomāta lietošana ir vienīgais veids, kā iespējams saglabāt antibiotiku iedarbību.

Zemkopības ministrija aicina:

dzīvnieku īpašniekus savu dzīvnieku ārstēšanā antibiotikas lietot atbildīgi tikai saskaņā ar praktizējoša veterinārārsta norādījumiem;
praktizējošus veterinārārstus antibiotikas dzīvnieku ārstēšanai izvēlēties pārdomāti, ņemot vērā antibiotiku piesardzīgas lietošanas pamatprincipus.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+