Foto – Shutterstock

11 praktiski padomi ģimenēm ar bērniem, kurās ir suns 1

Lai bērns un suns būtu labākie draugi

“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
Kurš no “Jaunās vienotības” visvairāk svītrots, bet kurš saņēma “plusiņus”?
“Kāds varētu pasmaidīt, ka Lembergs ir notiesāts, bet šoreiz te ir cita nianse,” politologs skaidro, kāpēc Lembergs nevarētu “sēdēt pie valdības galda” 2
Lasīt citas ziņas
Foto – Shutterstock

Bērni un suņi parasti saprotas vienkārši lieliski. Viņi bieži viens otram ir labākie rotaļu biedri, turklāt suņa klātbūtne var iemācīt bērniem daudz noderīgu lietu par to, kā rūpēties par dzīvniekiem un mīlēt tos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Problēmas var rasties tad, ja bērni un suņi netiek pieskatīti vai suns nav ticis apmācīts. Tas var veicināt suņa agresīvu uzvedību un bērns tikt ievainots. ASV vien ik gadu reģistrē 4,7 miljonus suņu kodumu, un puse no visiem upuriem ir bērni. Tāpat labi zināms, ka deviņos no desmit suņu kodienu gadījumiem upuris labi pazinis dzīvnieku: tas bijis vai nu ģimenes mīlulis, vai kaimiņu suns. Kādā pētījumā teikts, ka ģimenes suns vainojams aptuveni 30% sakošanas gadījumos.

Secinājums ir skaidrs: gan bērnus, gan suņus nepieciešams mācīt, lai viņi prastu cienīt viens otra teritoriju. Var noderēt arī iepazīšanās ar 11 praktiskiem padomiem, ja esi tāda suņa īpašnieks, kas bieži kontaktējas ar bērniem, vai arī ģimenē jau ir suns, kad piedzimst bērni.

Suņiem nepieciešama apmācība

Foto – Shutterstock


Ja suns ir ģimenes daļa, jābūt gatavam veltīt laiku pamata apmācībai, lai tad, kad dzīvnieks nonāks saskarsmē ar bērniem, nerastos problēmas.
Vieglāk ir tad, ja suns ir kucēna vecumā un treniņi tiek sākti laicīgi.
Suņus nedrīkst laist virtuvē vai ēdamistabā ēdienreižu laikā, jo tas var izraisīt veselu incidentu un problēmu sēriju, ja suns centīsies nočiept mazuļa ēdienu.

Pamata suņu apmācībā iekļaujamas šādas komandas:
– sēdēt;
– gulēt;
– uz vietas;
– pie manis;
– iet ar pavadiņu.

Izmantojot kārumus, iemīļotākās rotaļlietas vai fizisku kontaktu, piemēram, vēderiņa pakasīšanu, suni var atalgot par pareizi izpildītu komandu. Apmācītājam arī jābūt mierīgam un konsekventam, jāatturas suni sodīt, jo tas dzīvniekā izraisīs nepatiku pret mācīšanos.

Suņu un bērnu rotaļas jāpieskata

Foto – Shutterstock


Šis padoms ir ļoti svarīgs, jo bērniem jāpierod pie suņa un jāsaprot, kā tas reaģē uz dažādām rotaļām. Daudzi suņi necieš klaigas un spiedzienus.
Savukārt, kad sākta pamata apmācība, ir samērā viegli kontrolēt situāciju. Eksperti uzskata, ka bērnam jābūt vismaz četrus gadus vecam, lai viņu varētu atstāt vienu ar suņiem, bet vecāki parasti izdara vissaprātīgākos lēmumus šajā jautājumā.

Jāmācās arī bērniem

Foto – Shutterstock


Vecākiem jāiemāca bērniem jau pēc iespējas agrākā vecumā, ka jāciena suņa teritoriālās robežas. Nevienam nepatīk, ja tam pārāk pietuvina seju vai skatās cieši acīs. Labs veids, kā noregulēt bērna un suņa attiecības, ir jau agrā vecumā ļaut bērnam mācīt suni sēdēt.

Bērniem tāpat svarīgi zināt, ka gaidāmas problēmas, ja pienāk par tuvu sunim, kas spēlējas ar savu iemīļoto mantiņu. Līdzīga situācija var rasties, sunim ēdot.

Bērniem nepieciešams izstāstīt, cik ļoti sunim nepatīk, ja kaut ko mēģina iebāzt viņam ausī vai rausta aiz astes. Būtiski bērnam iemācīt, kā suns reaģē uz sāpēm, agresiju vai bailēm.

Kastrācija vai sterilizācija

Foto – imgur


Kastrēti vai sterilizēti dzīvnieki ir mazāk agresīvi un daudz nedomā par klaiņošanu apkārt. Šādi suņi retāk pazūd un nokļūst dzīvnieku patversmēs.
Kucītes retāk čurā, kas ļauj izvairīties no kaimiņu suņu uzmanības pierādījumiem. Tādējādi dzīve kļūst rāmāka pašiem suņiem, vecākiem un bērniem.

Arī sunim vajadzīga sava telpa


Būs brīži, kad suņa klātbūtne būs nevēlama, piemēram, kad mazulis sāks mācīties staigāt. Arī sunim vajadzīgs nedaudz miera un klusuma, tāpēc vērts tam ierīkot privāto teritoriju kādā attālākā telpā vai ārpus telpām, ja laikapstākļi to atļauj. Ļoti maziem bērniem nevajadzētu ļaut traucēt suni tā privātajā teritorijā. Var izveidot sunim norobežotu aploku.

Lai nevajadzētu suni pastāvīgi izlaist un ielaist, laba ideja ir izveidot durvīs suņa augumam piemērotas durtiņas.

Suņus nomierina homeopātiski līdzekļi

LETA


Kad suņi kļūst pārāk nervozi, satraukti vai izjūt spriedzi, tie bieži rej, skrāpējas, rūc un bojā mantas. Reizēm tā var notikt, ja mīlulis ir stresā vai cietis no nejaukas izturēšanās pagātnē. Labs veids, kā izvairīties no problēmām, ja mājās ir bērns, ir iedot sunim homeopātisku nomierinošu līdzekli. Tajā varētu būt tādas sastāvdaļas kā Scutellaria, Chamomilla, Arsen alba un Belladonna. Dzīve visiem uzreiz kļūs vieglāka

Pareizā suņa izvēle

Foto – Shutterstock


Var pienākt brīdis, kad bērna lūgumi pēc sunīša ir sasnieguši augstāko punktu vai jūs gribat iegādāties jaunu suni labākos medību laukos aizgājušā drauga vietā. Izvēloties suni, jāņem vērā vairāki priekšnoteikumi:
– lieli suņi var mazus bērnus pat netīšām viegli nogāzt no kājām;
– sargsuņi var būt nepiemēroti ģimenei ar bērniem;
– nav ieteicami suņi, kas daudz rej;
– noskaidrojiet šķirnes, kuras labi iederas ģimenē – tādi ir, piemēram, bīgli, labradori un buldogi.
– nepiemēroti ir ļoti nervozi vai pat histēriski mazo šķirņu suņi.

Uzmani suņa uzvedību

LA.lv


Kinologi iesaka vērīgi sekot suņa uzvedībai, lai noteiktu, kurās jomās varētu būt vajadzīga papildu apmācība. Tā iespējams atklāt, piemēram, ka sunim ir niķis lēkt virsū bērniem vai rūkt uz tiem un mēģināt ieķert ar zobiem. Šajā brīdī saimniekam jābūt stingram un jāpieprasa paklausība un vērīgi jāseko suņa saskarsmei ar bērniem.

Iemāci bērniem izturēties maigi


Pārsteidzoši, kā daži bērni pamanās bakstīt un raustīt suņus, kuri to visu stoiski pacieš. Acīmredzot tāds ir šo suņu raksturs, bet vajadzētu apzināties, ka pāridarījumi sakrāsies un aizturētās dusmas var pēkšņi izlauzties, radot bēdīgas sekas.

Daudz prātīgāk ir iemācīt bērniem, kā samīļot suni. Viņi var trenēties ar rotaļu sunīti, pirms atļaut pieskarties dzīvniekam, lai to paglaudītu.

Ja suns pārāk daudz rej


Reizēm suns rej pie vieglākā troksnīša, un tas var radīt problēmu, ja bērni vai pieaugušie tobrīd guļ. Iespējams, viens no risinājumiem var būt elektroniskās pretriešanas kakla siksnas. Cita iespēja ir uz bērna gulēšanas laiku suni pārvietot pēc iespējas tālāk no bērnistabas.

Katram savu gultiņu

SAISTĪTIE RAKSTI
Foto – Shutterstock


Nav pareizi, ja vecāki ļauj mīļdzīvniekam gulēt kopā ar bērnu. Tas var izraisīt milzīgas problēmas, tostarp ar higiēnu un uzvedību. Saprātīgiem saimniekiem jābūt skaidram, ka sunim nepieciešama sava guļvieta, vislabāk tā privātajā teritorijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Stāda augļukokus un ogulājus, krūmus, pavasara sīpolpuķes. Kas darāms dārzā no 3. līdz 8.oktobrim? 1
“No 2023.gada obligāti vajadzēs eID kartes? Kādus sodus piemēros, ja nepaspēs noformēt?”: jautā lasītāja
Kā atjaunot izdrupušu dekoratīvo apmetumu mājas ārpusē? 3
Tējas sēnes dzēriens – kombuča. Kā to pagatavot un uzglabāt?
“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
Kurš no “Jaunās vienotības” visvairāk svītrots, bet kurš saņēma “plusiņus”?
“Kāds varētu pasmaidīt, ka Lembergs ir notiesāts, bet šoreiz te ir cita nianse,” politologs skaidro, kāpēc Lembergs nevarētu “sēdēt pie valdības galda” 2
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
Pietrūka tikai aptuveni 250 balsis… Pabriks atklāj, vai mudinās AP apstrīdēt vēlēšanu rezultātus
Lasīt citas ziņas
Irbenes – skābas, rūgtas, bet – vērtīgas! Kā tās izmantot tautas medicīnā?
Taupām elektrību! Kas izdevīgāk – LED vai halogēnās spuldzes? 23
Sēnes, kas vajadzīgas labai koku augšanai: kas tās tādas un kā pie tādām tikt?
Vecāsmātes Hertas recepte – citrona kēkss
Rudens jau klāt! Kā pareizi “ieziemot” dārza mēbeles, lai tās nebojātos mitrumā un salā?
Kabaču un tomātu groziņpīrāgs
Par “Progresīvo” iekļaušanu topošajā koalīcijā vēl runās
Saeimas vēlēšanās Rīgas apkaimēs ir bijuši divi izteikti līderi. Par ko visvairāk balsojuši rīdzinieki?
Vai laikapstākļi uzlabosies? Prognoze otrdienai
Nākamās Saeimas sastāvs neatvieglos jaunās valdības veidošanu
“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
Stāda augļukokus un ogulājus, krūmus, pavasara sīpolpuķes. Kas darāms dārzā no 3. līdz 8.oktobrim? 1
VIDEO, FOTO. Princis Viljams, tiekoties ar britiem, pajoko par bērnu audzināšanu – tas sajūsmina un sasmīdina fanus
FOTO. Dejas, līksmība, rūgtas pārdomas un bēdu slīcināšana glāzē…Kur un kā partijas pavadīja pēcvēlēšanu nakti?
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Vai laikapstākļi uzlabosies? Prognoze otrdienai
14:50
Lietuva izraida Krievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi
14:22
Par “Progresīvo” iekļaušanu topošajā koalīcijā vēl runās
13:57