Publicitātes, LETA un Ivara Ķezbera foto, kolāža – FotoJet.

25 idejas Muzeju naktij 0

19. maijā visā Eiropā tiek atzīmēta Muzeju nakts. Līdz ar tradicionālajām ekspozīcijām notiek arī dažādi īpaši pasākumi – radošās darbnīcas, koncerti, teātra uzvedumi – simtiem pasākumu visā Latvijā. Kā starp tiem izvēlēties? Lūk, ieskats 25 spožos Muzeju nakts notikumos visā Latvijā.

LA
LA.LV
Ziņas
“Valdības lēmums principā bija vērsts, lai veicinātu saslimstību!” Rungainis par to, kāpēc veikali ir jāatver, ne jāslēdz 250
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Jā, ir temperatūra, slikta pašsajūta un drebuļi!” Infektoloģe Vīksna par sajūtām pēc Covid-19 vakcīnas 28
15 stundas
VK
Vita Krauja
Stāsti
“Mēs abas ar Astrīdu Kairišu izmisušas vai vienā balsī pretim – nē, nekādu politiku!” Saruna ar košo Guntu Virkavu 3
1 diena
Lasīt citas ziņas

RĪGĀ UN APKĀRTNĒ
Apskatīt Rīgas pili
Apmeklētājiem pirmo reizi atvērta Rīgas pils restaurētā un renovētā priekšpils daļa, kurā atrodas Latvijas Valsts prezidenta rezidence. Būs iespēja aplūkot visas Rīgas pils priekšpils daļas reprezentācijas zāles – Ģerboņu zāli, Balto zāli, Sūtņu zāli un Svētku zāli –, kā arī citas nozīmīgas Rīgas pils priekšpils daļas telpas: parādes vestibilu un kāpnes, Rīgas salonu, Dorotejas istabu un pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes darba kabinetu, kas kopā veido Latvijas Valsts prezidenta reprezentācijas un darba telpas.

Iekļūšanai Rīgas pilī tiks veikta drošības pārbaude pie ieejas, labāk līdzi neņemt liela izmēra somas, pārtikas produktus, dzīvniekus un metāla priekšmetus.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 24.

Izšūpoties valsts dibinātāju šūpulī
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina izzināt, kā šūpojās un tika šūpināti mūsu valsts dibinātāji. Pasākuma “Šūpulis” apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, kā no vienkoča var izgrebt šūpuli, izšūpoties dažādās tradicionālajās šūpolēs, apskatīt, kādas spēles un rotaļas varēja spēlēt mūsu valsts pamatlicēji, un izmēģināt roku seno rotaļlietu izgatavošanā.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 23.

No šūpuļa līdz kapam
Rīgas kino muzeju kino šoreiz vairāk interesē nevis dzimšana, bet nāve, it īpaši tās apmānīšana, tāpēc šī gada Muzeju nakts tēmu speciālisti interpretējuši kā ceļu no šūpuļa līdz kapam, svinot dzīves – gan filmētās, gan aiz ekrāniem notikušās – visā to daudzslāņainībā. Muzejā būs iespēja apskatīt ekspozīciju “Aizekrānija”, iepazīstot aiz kadra notiekošo.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 23 Peitavas ielā 10.

Savukārt plkst. 19 – 23, pieminot aizgājušo laikmetu, tajā zaudēto un iegūto, apmeklētājiem būs iespēja atstāt savu veltījumu muzeja pagalmā sūtīšanai lejup pa Daugavu papīra kuģīšu veidā, bet plkst. 23.30 – 24 – garā kopā ar Žaņa Lipkes memoriāls/ Žanis Lipke Memorial doties uz Daugavu palaist ūdenī veltījumus simtgadei, lai pieminētu tos, kurus negribam aizmirst – Valentīnu Freimani, Augustu Sukutu, Uldi Braunu, Aivaru Freimani, Hercu Franku un citus, kuri aizgājuši, bet kuru klātbūtne kino dzīvos mūžīgi.

Noslēpties bunkurā
Andrejsalā 19. maijā durvis vērs civilās aizsardzības muzejs “The Bunker”. Bunkurs izbūvēts 1970. gados civilās aizsardzības vajadzībām, ticis atjaunots un gatavs viesu uzņemšanai. Interesentiem būs iespēja izmērīt radiāciju, pielaikot aizsargtērpus un fotografēties.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 1 Andrejostas ielā 29 k-3.

Kriminālās ekselences cienītājiem
“KEF” pop-up muzejs Sporta ielā 2 aicina uz filmas “Kriminālās ekselences fonds” rekvizītu un kostīmu interaktīvo izstādi ar iespēju apskatīt un pielaikot filmas varoņu kostīmus un rekvizītus. Iespēja nofotografēties pēc filmas sižeta būvētā dekorācijā.
Informatīvie materiāli par filmas tapšanu un iedvesmas avotiem, filmas projekcijas un filmas mūzika.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 20 līdz 1 Sporta ielā 2.

Vienas gleznas stāsts
Laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Esplanādes parka pusē ikvienam interesentam tiks sniegta iespēja novērtēt izcilus Latvijas 20. gadsimta otrās puses mākslinieku meistardarbus. Klausoties personīgā autora stāstījumā, desmit video sērijās “Vienas gleznas stāsts”, būs iespējams atklāt 20. gadsimta otras puses mākslu, kas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā kopš tā atklāšanas ir redzama pirmo reizi.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 24.

Bērnības montāža
Rakstniecības un mūzikas muzejs piedāvā apmeklēt improvizētu kino teātri un sajust vai pat sagaršot muzeja krājumā glabāto bērnības atmiņu noskaņas. Rakstniecības un mūzikas muzejs tekstu lasījumos, kā arī video un skaņas instalācijā izcels krājuma materiālus par bērnību. Pasākumā tiks lasīti fragmenti no Andreja Eglīša, Antas Klints, Pētera Ērmaņa, Marģera Zariņa, Jāņa Sieriņa, Emiļa Melngaiļa, Annas Brigaderes, Hildas Vīkas, Veronikas Strēlertes, Jāņa Grestes, Reiņa Ādmīdiņa, Mirdzas Ķempes un citu latviešu literatūras, mūzikas un teātra personību bērnības atmiņām.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 21 Tērbatas ielā 75.

Cilvēcības šūpulis
Žaņa Lipkes memoriāls aicina uz orientēšanās spēli Ķīpsalā ar ceļvedi “Desmit soļos no civilizācijas šūpuļa līdz automašīnu kapsētai” (plkst. 14–21). Lai atbildētu uz jautājumiem, nāksies apceļot salu – kājām vai domās. notiks Jēkaba Nīmaņa mūzikas un video instalācija ar šūpošanos guļamtīklos “Trīsreiz jūra pārplūdīs. Cilvēces šūpulis un pasaules gali ūdenī” (plkst. 15-24), radošās darbnīcas bērniem “Laiva – zvejnieku šūpulis” (plkst. 16-20), jūras mezglu darbnīca kopā ar kapteini Māri Gaili, dārgumu medības bērniem un tiem, kuri sirdī joprojām ir bērni “No Nīlas līdz Daugavai. Zudušā Mozus šūpuļa medības” (plkst. 17-18)

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 14 līdz 00.30 Mazajā Balasta dambī 9

Alus tradīciju šūpulis
Aldara alus darbnīca piedāvā iepazīt alus brūvēšanas ceļu: notiks aklās degustācijas, ekskursija ražotnē, Aldara alus darbnīcā un bunkurā, prāta spēles, darbosies fotostūris. Plkst. 19 sāksies grupas “Double Faced eals”, bet plkst. 21 – grupas “Labvēlīgais tips” koncerts.
Apmeklētājus gaidīs no plkst. 16 līdz 23 Tvaika ielā 44

Šūpolēs ar Aspaziju
Aspazijas mājas dārzā notiks pasākums “Piedzimšanas gaisma”, kurā apmeklētāji tiks iesaistīti literārā piedzīvojumā “Matiass Knolls šūpolēs ar Aspaziju” ‒ dzejnieks un atdzejotājs Matiass Knolls atdzejos vācu valodā apmeklētāju izvēlētu dzeju no Aspazijas dzejas krājumiem. Paralēli norisināsies radošā darbnīca bērniem un pieaugušajiem “Katram savu sapņu ķērāju!” topošo mākslinieču Annas Kamaldiņas un Annas Lapiņas vadībā, bet māksliniece Ilze Dobele darbosies ar bērniem darbnīcā “Radīšanas brīdis”. No plkst. 18 pastāvīgā ekspozīcija būs slēgta.

Apmeklētājus gaidīs plkst. 19‒23 Z.Meierovica prospektā 18/20 Jūrmalā.

KURZEME
Šūpuļdziesmu skaņās
Liepājas muzejs Muzeju naktī piedāvās radošās darbnīcas pieaugušajiem un bērniem, ēnu teātra uzvedumu, izstādi par Bārtas tautastērpu, lekciju par tēmu “šūpulis”, kā arī klasisko šūpuļdziesmu koncertu un Liepājas leļļu teātra izrādi bērniem. Tāpat programmā grupas “Tautumeitas” koncerts, bet viss sarīkojums noslēgsies ar ugunsšovu.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 24 Kūrmājas prospektā 16/18.

Muzeju nakts radio ēterā
19. maijā plkst. 20.30 sāksies Kurzemes Radio ēterā tiešraide no Liepājas muzeja nakts aktivitātēm kopā ar Ievu Dzeni un Daci Blathenu. Muzeju nakts liepājniekiem un pilsētas viesiem ir iesakņojusies kā tradīcija, kura šogad norisināsies jau divpadsmito gadu. Pasākuma laikā iespējams apmeklēt koncertus, piedalīties dažādās aktivitātēs Liepājas muzeja dārzā un ēkā, kā arī citās norises vietās. Reportāžu no Liepājas Muzeja nakts varēs klausīties tiešsaistē www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Pagasta bērni simt gadu garumā
Otaņķu senlietu krātuve, piedaloties Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim, atvērs seno zirglietu šķūni, ekspozīciju “Bērni 1918-2018”, kurā aplūkojamas simts gadu laikā tapušās vietējo bērnu fotogrāfijas un dažādi ar bērnu kopšanu saistīti eksponāti. Plkst. 18.20 un 19.20 – nakts mūzikas skola mazuļiem kopā ar Āriju Helmuti, bet plkst. 18.30 – atrakcijas un radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem kopā ar Nīcas Jauniešu centru un Montesori metodikas iedvesmotas spēles Rudes sākumskolas telpās kopā ar kvalificētu pedagoģi Agnesi Sīkli. Tāpat muzejs piedāvās vēstures lekciju un gardo meistarklasi kopā ar Nīcas Pieaugušo izglītības centru un muzikālās apvienības “Mārtiņš Petrovs un Aleksandrs Krasavins” koncertu.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 18 līdz 22 Pagastmājā Rudē, Otaņķu pagastā, Nīcas novadā.

Šūpo vētra zvejnieciņu
Vētru muzejā-ekspozīcijā Muzeju naktī skanēs šūpuļdziesmas pieaugušajiem, kā arī Kurta Vonnegūta romāna “Kaķa šūpulis” priekšlasījums. Tiks atklāta Edija Dukura gleznu izstāde, bet sarīkojuma noslēgumā Igo un Ēriks Upenieks piedāvās programmu “Sapnis ceļā”.

Apmeklētājus no plkst. 19 līdz 01 gaidīs Jūrkalnes pagasta Tautas namā (2. stāvs).

Aijā žūžū lāča bērni
Džūkstes pasaku muzejs apmeklētājus aicina uz radošo nodarbību “Zāģu skaidām pildīts”, orientēšano izstādē “Ķemeru Nacionālā parka dabas bagātības”, spēlēm un rotaļām Pasaku istabā, Pasaku šūpoļu iešūpošanu Pasaku dārzā. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja pašiem iestudēt roku lellīšu teātra izrādes “Aijā žūžū lāča bērni”, “Pasakas par darbu” un “Pasakas par putniem”, kā arī apskatīt izstādes “No lūkošanās līdz mārtošanai” un “Ciemos pie Puškaiša”.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 24 Lancenieku skolā, Džūkstes pagastā, Tukuma novadā.

Uguns un nakts
Kuldīgā 1905. gada parkā Muzeju nakts programmas ietvaros plkst. 22 sāksies 4. Mākslas kaleidoskops “Uguns (un) Nakts” – pārsteidzošs, spožs un dzīvi apliecinošs pasākums, kas krāšņā nakts varavīksnē sapludinās dažādus mākslas veidus, sākot no gaismas un dzīvā uguns saspēles, turpinot ar teātra un kino spēku, kustību skaistumu un vārdu. Te būs gan milzu diskobumbu spožie atspulgi, vilinošā 3D dižekrānu ņirba, uguns rotaļas un ēnu paslēpes Mākslas kaleidoskops “Uguns (un) nakts” pirmoreiz notika 2015. gadā Raiņa un Aspazijas zīmē, izpelnoties apmeklētāju atzinību par oriģinālo ideju un tās realizāciju.

Tāpat Kuldīgā Muzeju naktī būs atvērts arī Kuldīgas novada Dome jeb jaunais rātsnams, kurā varēs izstaigāt mazo Domes sēžu zāli 1. stāvā un grezno lielo zāli 2. stāvā, kā arī ielūkoties Domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas un viņas vietnieka Viktora Gotfridsona darba kabinetos.

Apmeklētājus gaidīs plkst. 22 Kuldīgas 1905. gada parkā un no plkst. 20 līdz 23 Rātsnamā, Baznīcas ielā 1.

LATGALE
Iešūpošanās Rotko centrā
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs “Muzeju nakts 2018” ietvaros iešūpos apmeklētājus mākslas pasaulē. Muzeju naktī apmeklētajiem būs iespēja skatīt trīs izstādes no jaunās jubilejas izstāžu sezonas – Izstādes, Muzeju nakts laikā, skatāmas bezmaksas.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 24 Mihaila ielā 3 Daugavpilī.

Jaunu ideju šūpulis
Daugavpils Skrošu rūpnīca ir vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis. Šeit varēs apskatīt jauno ekspozīcijas zāli vēsturiskajā šaujampulvera noliktavā, tiks atvērti jaunās ieejas vārti un rīkotas aktivitātes lejas pagalmā, kā arī prezentēta skatu laukuma iecere. Interesenti varēs arī noskatīties filmu par skrošu ražošanas procesu u aplūkot vēsturiskās fotogrāfijas.

Apmeklētājus no plkst. 16 līdz 19 gaidīs Varšavas iela 28, Daugavpilī.

“Mēs esam lieli tik, cik mūsu griba”
Krāslavas vēstures un mākslas muzejs piedāvā ļoti plašu programmu, tostarp Krāslavas Varavīksnes vidusskolas teātra uzvedumu “Manas pilsētas jaunība”, mākslas skolas netradicionālo materiālu tērpu izrādi “Menuets” un “Vēdekļa mājiens tumšā vakarā”, vēstures notikumu rekonstrukcijas ainas biedrības “Volūdzeite” izpildījumā “Lāčplēsis uzvar Melno bruņinieku”, kā arī “Dziesmas Latvijai” Krāslavas Kultūras nama vokālā ansambļa “Noktirne” izpildījumā. Sarīkojuma nogurdinātie varēs novērtēt Krāslavas TIC kulinārā mantojuma ēdiena degustāciju.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 Pils ielā 8 Krāslavā

ZEMGALE
Teiku un leģendu šūpulis
Bauskas pils muzejs sagatavojis programmu “Bauskas pils – teiku un leģendu šūpulis”, kuru ieskandinās muzikāls pārsteigums pils priekšā, bet no plkst. 19:00 līdz būs 23:00 aplūkojamas Bauskas pils muzeja izstādes un ekspozīcijas. Muzeja apmeklējuma laikā skatītājus priecēs dažu leģendu instalācijas – “Iemūrētā sieviete” un “Noslēptie dārgumi”, bet noslēgsies Leģendu nakts ar performanci “Leģenda par raganu”, kuru skatītāji varēs vērot plkst. 23 ārpus pils mūriem, dienvidu terasē – pretī pilsdrupu tornim

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 23 Pilskalnā Bauskā.

“Ideju šūpulis” Ziedoņa muzejā
Imanta Ziedoņa muzejs Muzeju naktī atradīsies Svitenē un dosies pa Ziedoņa pēdām pa Leišmalīti. Vakara gaitā būs iespēja smelties iedvesmu no “Ideju šūpuļa” un kopīgi doties nakts piedzīvojumā. Iestājoties tumsai, būs arī brīvdabas kino.

Apmeklētājus gaidīs plkst. 21 – 01 Svitenes Tautas namā Rundāles novadā.

VIDZEME
Latviešu sentautas šūpulis
Āraišu arheoloģiskais parks aicina uz seno latgaļu prasmju demonstrējumiem un meistarklasēm, notiks vakara ekskursijas, vienas nakts izstāde sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju un maizes cepšanas darbnīcu “Abra – maizes šūpulītis”. Tāpat sadarbībā ar Melānijas Vanagas muzeju – rakstnieces Melānijas Vanagas “nakts stāsti”. Būs iespēja izbaudīt ezera “šūpuļošanos”–mazās plosta ekskursijas ar dziesminieku un “šūpuļošanos” tautasdziesmās – šūpuļdziesmu pētīšanas un radīšanas darbnīcā.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 21 līdz 24 Āraišos, Drabešu pagastā, Amatas novadā.

Nāc izšūpoties gudrību labirintos!
Rūdolfs Blaumaņa memoriālais muzejs “Braki” aicina uz literāri muzikālu sarīkojumu “Laimiņa mūžu raksta mazajam bērniņam” un dažādām aktivitātēm muzeja teritorijā – “Domā, mini un dari!”, ” Ielūkosimies dzīvnieku pasaules “šūpulī”!”, “Ienāc pirtiņā un uzzini Tomuļmātes gudrības!”. Tāpat būs arī dziesmu darbnīca “Šūpo mani, māmuliņa!” un nakts orientēšanās “Iešūpošanās spēka skrējienam caur četrām stihijām – ūdeni, uguni, zemi un gaisu”

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19.30 līdz 23 “Brakos”, Ērgļu pagastā.

Enerģijas šūpulis
Enerģētikas muzejā apmeklētāji varēs izzināt enerģētikas vēsturi, izmantojot mobilo gidu, aplūkot sadzīves elektroierīču izstādi “Elektrība dara visu”, vērot Fizmix jaunākos eksperimentus, līdzdarboties radošās un izglītojošās darbnīcās, kā arī noklausīties koncertšovu bērniem un Latvijas Nacionālā teātra aktieru ansambļa “Greizais ratiņš” priekšnesumu.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 20 līdz 01 Enerģētikas muzejā, Ķeguma prospektā 7/9, Ķeguma novadā.

Šūpuļdziesma piebaldzēnam
Piebalgas muzeju apvienība “Orisāre” atklās izstādi “Šūpuļdziesma piebaldzēnam” E. Dārziņa un J. Sudrabkalna muzejā “Jāņaskola”, mākslinieces Ievas Jurjānes zīmēto ilustrāciju izstādi Kārļa Skalbes pasakai “Kaķīša dzirnavas” K. Skalbes muzejā “Saulrieti”, dzintara izstādi “Pa saules ceļu” A. Austriņa muzejā “Kaikaši” un iedegs gaismas nesēju aleju brāļu Kaudzīšu muzejā “Kalna Kaibēni”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušā gadā iznākušais jaunais Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavas” izdevums kopā ar mākslinieces Ievas Jurjānes ilustrācijām nupat būs apceļojis pusi Latvijas. Ceļojošā ilustrāciju izstāde ir apceļojusi Vidzemi, Latgali, un nu uz mirkli piestāj tēva mājās. Muzeju nakts ietvaros izdevniecība “Latvijas Mediji” un māksliniece Ieva Jurjāne aicina uz grāmatas ilustrāciju izstādes atklāšanu no šā gada 19. maija Kaķīša autora Kārļa Skalbes memoriālajā muzejā “Saulrieti” Vecpiebalgā. Paredzams, ka izstādi varēs aplūkot aptuveni mēnesi, un turpat arī iegādāties grāmatu latviešu vai latgaliešu valodā.

Apmeklētājus gaidīs no plkst. 19 līdz 01 muzejos “Kaikaši”, “Saulrieti”, “Kalna Kaibēni” Vecpiebagas novadā un “Jāņaskola” Jaunpiebalgas novadā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
“Valdības lēmums principā bija vērsts, lai veicinātu saslimstību!” Rungainis par to, kāpēc veikali ir jāatver, ne jāslēdz 250
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Jā, ir temperatūra, slikta pašsajūta un drebuļi!” Infektoloģe Vīksna par sajūtām pēc Covid-19 vakcīnas 28
15 stundas
VK
Vita Krauja
Stāsti
“Mēs abas ar Astrīdu Kairišu izmisušas vai vienā balsī pretim – nē, nekādu politiku!” Saruna ar košo Guntu Virkavu 3
1 diena
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Šonedēļ tev būs daudz darba un ikdienas rūpju, tas var radīt stresu! Horoskopi no 25. līdz 31. janvārim
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Kāpēc divi cilvēki nevar braukt vienā mašīnā? No kurienes policijai šādi secinājumi?!” Advokāts Lapsa par Valsts policijas priekšnieka teikto 127
2 dienas
Lasīt citas ziņas
SK
Skaties.lv
Ziņas
“Korupcija ir absolūtais ļaunums!” GRECO Latviju kritizē par atklātības trūkumu Saeimas deputātu darbā 13
3 stundas
SK
Skaties.lv
Ziņas
Prokuratūrā iestrēgusi lieta pret LAU šefu Kononovu; Udalovai apsūdzība nav celta
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kurās pilsētās pēdējā diennaktī atklāti jaunie Covid-19 gadījumi Latvijā?
5 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Stāsti
“Par Rīgu gan jāpiekrīt – te situācija ir kritiski slikta!” Saruna ar ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu 2
7 stundas
DA
Dr. Apinis
Veselam
Miegainība, kam nav nekāda sakara ar nogurumu. Kas ir maz pazīstamā narkolepsija? 1
22:57
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
Latvija apsteidz Izraēlu, ASV un Lielbritāniju, kuras ilgstoši daudzinātas kā jaunuzņēmumiem labvēlīgas zemes 3
22:26
AK
Atis Klimovičs
Ziņas
Atis Klimovičs: Nevajadzētu koncentrēties Ādažos, līdz kurienei no bāzes Krievijas teritorijā “Iskander” raķete atlido sešās minūtēs 4
22:00
EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Viņķele sapņo saldus sapnīšus, bet Pavļuts kustas kā dzīvsudrabs!” Egila Līcīša feļetons 5
7 stundas
VK
Vita Krauja
Ziņas
“Katrai mūsdienīgai sievietei iekšā uguntiņa – ne jau tikai Jāņu naktī!” Saruna ar Aurēliju Rancāni 4
7 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Circene: Cilvēkam, kurš nevakcinējas, ir vieglprātīga attieksme pret savu un līdzcilvēku veselību 79
10 stundas
MZ
Monika Zīle
Ziņas
“Pumpēt” lūpas ir droši, bet vakcīna kaitīga un tās formulā atrodams “Lucifera skaitlis”. Nē, viduslaiki nav nekur pazuduši 60
14 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Ziņas
“Diennaktī pārstrādājam divus dzelzceļa vagonus ar kūtsmēsliem!” Kā vietējie lauksaimnieki gudri “bremzē” globālo sasilšanu 4
7 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: Daudzas nesaprotamu lietu – dažu dienu mājsēde, ministri lemj par zeķ­biksēm, bet policija neļauj ar kolēģi braukt uz darbu 9
7 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Jā, ir temperatūra, slikta pašsajūta un drebuļi!” Infektoloģe Vīksna par sajūtām pēc Covid-19 vakcīnas 28
15 stundas
DA
Dr. Apinis
Veselam
Miegainība, kam nav nekāda sakara ar nogurumu. Kas ir maz pazīstamā narkolepsija? 1
1 stunda
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Cepties par to, kādā situācijā šobrīd esam, ir muļķīgi – tikpat nejēdzīgi kā sūdzēties, ka līst vai snieg,” mākslinieki runā par pandēmiju 11
13 stundas
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
Cēsinieki pierāda, ka aprites ekonomika iederas arī vides mākslā, un izglīto apkārtējos par bezatkritumu dzīvesveidu 4
7 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
“Zaudēju redzi un gribēja atņemt dzīvokli – aprakstītais burtiski “iededzināts ādā”!” Saruna ar Francisku Ermleru
7 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Olafs Zvejnieks: Tie paši cilvēki, kas protestēja pret “Whatsapp”, jau desmitiem gadu nodod savus datus lielajam tehnoloģiju piecniekam 6
7 stundas
DA
Dr. Apinis
Veselam
“Ja bērni uz skolu ietu desmitos, sekmes būtu daudz labākas!” Miega speciālisti pamato, kāpēc mums nepareizs dienas ritms 48
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Protestējot pret komandantstundu, jaunieši Nīderlandē nodedzina Covid-19 testēšanas centru 7
9 stundas
DZ
Dzintra Zālīte
Praktiski
Liepas kalna burvestību atklājot! Kā tēvs pēc atgriešanās no Sibīrijas uzcēla māju blakus septiņtūkstoš gadus vecajām smilšakmens alām 4
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Valdības lēmums principā bija vērsts, lai veicinātu saslimstību!” Rungainis par to, kāpēc veikali ir jāatver, ne jāslēdz 250
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Kleitu kari: Lēdijas Gāgas kleita esot “kopija” krievu dziedātājas Allas Pugačovas tērpam 13
16 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Kokteilis
Pols Makartnijs atklāj, kurš no “Bītliem” bijis labs dārznieks un kāpēc viņš mēdz runāt ar koku 7
12 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
Jūrmalnieku dzīve bailēs: Apkārt klejo asinskāri suņi, kuri uzbrukuši arī bērniem 26
16 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
“Aptiekā zāles ir, bet tās nedod!” Emīlija nesaprot, kāpēc atsaka gadiem lietotās kompensējamās zāles 29
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kašers un viņa mīļotais Jānis: attiecībās mēs esam līdzvērtīgi – nav neviens “sievišķīgāks” vai “vīrišķīgāks” 81
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Vai Mušmires raksturs burciņā mainās? Marinētu sēņu noslēpumi, kas jāzina katram latvietim 5
1 diena
VK
Vita Krauja
Stāsti
“Mēs abas ar Astrīdu Kairišu izmisušas vai vienā balsī pretim – nē, nekādu politiku!” Saruna ar košo Guntu Virkavu 3
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Tu varēsi šodien palīdzēt citiem un ieredzēsi gaismu tuneļa galā! Horoskopi 25.janvārim
7 stundas