“TTT Rīga” basketbolistes līksmo par uzvaru pār spēcīgo Jekaterinburgas komandu.

Binta Drameha guva 25, Marina Meibrija – 24 punktus, un “TTT Rīga” basketbolistes trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē savā laukumā sagādāja sezonas pirmo zaudējumu līgas čempionēm no Krievijas Jekaterinburgas UGMK.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71

“TTT Rīga” pārspēja UGMK ar 89:81 (23:26, 20:16, 23:28, 23:11).

Rezultatīvākā “TTT Rīga” rindās bija Drameha ar 25 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām. 24 punkti un astoņas bumbas zem groziem, kā arī četras rezultatīvas piespēles un piecas kļūdas komandas jaunpienācējai Meibrijai, kura realizēja 12 no 12 soda metieniem. 13 punkti un sešas atlēkušās bumbas Meganai Hafai, bet 10 punkti un piecas piespēles Katei Krēsliņai.

Viešņām rezultatīvākā ar 19 punktiem, realizējot astoņus no desmit divpunktu metieniem un visus trīs soda metienus, un deviņām atlēkušajām bumbām bija Britnija Grainere, kura savāca arī piecas personiskās piezīmes, no laukuma atvadoties ar tehnisko piezīmi mača nogalē. 18 punkti Alijai Kviglijai, 13 – Marijai Vadejevai.

Mača sākumā rezultāts auga līdzīgi. Labi ar saspēles vadīšanu tika galā Rīgas komandas jaunieguvums Marina Meibrija. Pārsvarā vadībā bija viešņas, taču pēc Kates Krēsliņas diviem soda metieniem 41:40 vadību panāca rīdzinieces. Pat Dramehai neiemetot pēdējo sekunžu metienu ātrajā uzbrukumā, pirmo puslaiku savā labā ar 43:42 noslēdza “TTT Rīga”.

Trešās ceturtdaļas beigās pēc Emmas Mēsemanas divpunktu metiena Jekaterinburgas klubs panāca šķietami izšķirošo 70:63 savā labā, taču pēc tam UGMK “sausums” ieilga uz četrām minūtēm un 38 sekundēm, Dramehai ar divpunktu metienu atgūstot vadību “TTT Rīga” – 71:70. Trīs minūtes pirms spēles beigām pēc Aijas Klakockas precīza divpunktu metiena viešņu komanda bija spiesta pieprasīt minūtes pārtraukumu – 78:76 mājinieču labā.

Spēles galotni aukstasinīgāk nospēlēja mājinieces, kaut gan visas trīs pamatsastāva spēlētājas laukumā aizvadīja vairāk par 30 minūtēm. Septiņus no komandas pēdējiem punktiem guva Meibrija, piecus no tiem – ar soda metieniem.

"TTT Rīga" sensacionāli uzvar Eirolīgas čempionu UGMK

A apakšgrupā vadībā ar četrām uzvarām piecās spēlēs joprojām ir Jekaterinburgas UGMK, bet pa trim panākumiem ir Prāgas ZVVZ USK un Orenburgas “Nadežda” vienībām. Tālāk ar divām uzvarām seko Mersinas “Čukurova” un Buržas “Tango”, pa vienam panākuma ir Venēcijas “Umana Reyer” un Brenas “Etixx Mithra Castors” vienībām, kamēr ar vienu uzvaru un četriem zaudējumiem turnīra tabulu noslēdz “TTT Rīga”.

Jau ziņots, ka “TTT Rīga” pārtrauca sadarbību ar amerikāņu saspēles vadītāju Linneju Hārperi, viņas vietā parakstot līgumu ar aizsardzības spēlētāju Marinu Meibriju.

Rīdzinieču pretinieces bija bagātākais sieviešu basketbola klubs, un tajā spēlē teju visas labākās groza bumbas meistares. “Lapsas” nav piedzīvojušas zaudējumu kopš 2019.gada 1.marta, kad Krievijas čempionāta regulārās sezonas pēdējā spēlē savā laukumā ar 74:79 atzina Kurskas “Dinamo” pārākumu.

Pagājušajā sezonā abu komandu ceļi krustojās Eirolīgas ceturtdaļfinālā, kur spēcīgāks bija Krievijas superklubs, uzvarot ar 78:45 un 77:55. Jekaterinburga pēcāk uzvarēja arī turnīra “Četru Finālā” un kļuva par pieckārtējām Eirolīgas čempionēm (2003., 2013., 2016., 2018., 2019.).