Soms Valteri Botass sezonas pirmajās F-1 sacīkstēs fotogrāfiem bija spiests pozēt mūsdienu apstākļiem piemērotā “ekipējumā” – ar sejas masku.

Sodi, neskaitāmas diskvalifikācijas un negaidīti līderi – ar galvu reibinošu startu atgriežas F-1 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Autosportā beidzot aizvadītas augstākā līmeņa sacensības – Pirmās formulas (F-1) 2020. gada čempionāta pirmais posms Austrijas trasē Špīlbergā. Līdzjutēji noteikti nebija vīlušies. Lai arī pārliecinošu uzvaru no starta līdz finišam izcīnīja “Mercedes” komandas somu pilots Valteri Botass,

sacīkstes bija ļoti spraigas, ar pāris avārijām, pēc kurām divas reizes trasē devās drošības mašīna, daudzām tehniskām ķibelēm un soda sankcijām.

Botass finiša līniju šķērsoja pirms sava titulētā komandas biedra Lūisa Hamiltona, taču brits desmit apļus pirms rūtainā karoga cīņā par otro pozīciju ar Aleksandru Albonu (“Red Bull”) izraisīja nelielu sadursmi, par to saņemot piecas soda sekundes.

Tas bija pietiekami, lai otro vietu klasifikācijā iegūtu Monako braucējs Šarls Leklērs (“Ferrari”), bet trešais palika cits Lielbritānijas pārstāvis Lendo Noriss (“McLaren”), kurš uz goda pjedestāla kāpa pirmo reizi karjerā.

Vien 20 gadus vecais braucējs kļuva par trešo jaunāko F-1 vēsturē, kurš ticis labāko trijniekā.

Tikmēr Hamiltonam titula aizstāvēšana sākusies ar ceturto vietu. Vēl viens tituliem bagāts F-1 braucējs Sebastjans Fetels (“Ferrari”) palika vien desmitais, bet no 20 dalībniekiem finišu sasniedza vien 11 braucēji. Sezonas otrais posms jau šo svētdien turpat Špīlbergā.

Meitene izgriež pogas vīriem

Motori nedēļas nogalē rūca arī mūsu platuma grādos. Igaunijā “Viru Ralli” startēja Reinis Nitišs, kurš ieņēma piekto vietu “EMV3” klasē, bet kopējā vērtējumā bija 20. pozīcijā. Sešas pozīcijas augstāk ierindojās Edgars Balodis, kuram otrā vieta “EMV4” klasē, savukārt uzvaru izcīnīja pašreizējais pasaules čempions Ots Tenaks.

Svētdien Rīgā risinājās “Biķernieku Motorsporta festivāls”, kas atklāja Latvijas rallijkrosa sezonu. Dažādās klasēs startēja vairāk nekā 140 dalībnieku no dažādām Ziemeļeiropas valstīm, bet tribīnēs bija līdz 1000 līdzjutējiem.

Par lielāko pārsteigumu parūpējās 14 gadus vecā Maija Stakena, kura savās debijas sacensībās uzvarēja “Super 2000” klasē.

“Esmu patīkami pārsteigta, ka debija rallijkrosā ir izvērtusies tik pozitīvi. Nopietni gatavojāmies sacensībām kopā ar tēti (Jāni Stakenu) un abiem treneriem – Jāni Spīķi un lietuvieti Kasparu Novicki, kuri ļoti palīdzēja un atbalstīja.

Jau sākot ar pirmajiem braucieniem, labi sastrādājāmies un spējām turēties pie stratēģijas, kura palīdzēja sasniegt augsto rezultātu. Šīs bija manas pirmās, bet noteikti ne pēdējās rallijkrosa sacensības,” atzina jaunā censone, kura aiz sevis atstāja Jāni Ikeru un Jāni Miščenko.

Savus spēkratus rūcināja arī motokrosa braucēji. Matīss Karro sestdien uzvarēja Igaunijas čempionāta pirmajā posmā MX1 klasē, astotajam paliekot Kārlim Sabulim. Tiesa, Sabulis dienu vēlāk bija ātrākais jau Kandavā notikušajā superkrosā, kur aiz sevis atstāja tieši Karro, kamēr trešais palika Kārlis Kalējs.