Latvijā
Politika

Aizsardzības budžets sasniegs 663 miljonus eiro0


ASV armijas Eiropā 173.desanta brigādes 503. kājnieku pulka bataljona karavīri regulāro izpletņlēkšanas treniņu laikā Ādažu poligonā.
ASV armijas Eiropā 173.desanta brigādes 503. kājnieku pulka bataljona karavīri regulāro izpletņlēkšanas treniņu laikā Ādažu poligonā.
Foto – LETA

Aizsardzības ministrijas (AM) nākamā gada budžets sasniegs 663 588 023 eiro, liecina piektdien valdībā apstiprinātais budžeta plāns.

2019.gada budžeta izdevumi bija 636 705 265 eiro.

AM galvenie pasākumi 2020.gadā būs izveidot visaptverošās valsts aizsardzības sistēmu. Tāpat iecerēts nodrošināt uz attīstību vērstu aizsardzības budžeta izlietojumu, atbilstoši NATO vadlīnijām ne mazāk kā 20% no aizsardzības budžeta novirzot galvenā ekipējuma iegādēm un ne vairāk kā 50% paredzot ar personālu saistītiem izdevumiem.

AM nākamgad turpinās sniegt uzņemošās valsts atbalstu NATO kaujas grupai, un līdz ar NATO Ziemeļatlantijas padomes lēmumu par štāba iekļaušanu NATO spēku struktūrā, kas plānota 2020.gada sākumā, nodrošināt daudznacionālās divīzijas štāba “Ziemeļi” izveidi.

Arī AM turpinās nodrošināt ilgtspējīgu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) spēju attīstību saskaņā ar aktuālo NBS attīstības plānu. Aizsardzības resorā arī iecerēts sākt brigādes līmeņa nodrošinājuma attīstību, turpināt pretgaisa aizsardzības, komandvadības un sauszemes spēku mehanizētās brigādes attīstību, veikt nepieciešamā personāla apmācību un infrastruktūras izbūvi helikopteru ieviešanai bruņojumā.

Nākamgad arī iecerēts nodrošināt Zemessardzes kaujas un reaģēšanas spēju attīstību, veicināt zemessargu rekrutēšanu, turpināt zemessargu nodrošināšanu ar nepieciešamo individuālo un kolektīvo ekipējumu, atbilstošo infrastruktūras izbūvi, kā arī nodrošināt apmācību, tostarp attīstot reģionālā līmeņa poligonus.

Nākamgad AM turpinās Latvijas karavīru dalību starptautiskajās misijās un operācijās, NATO ātrās reaģēšanas spēkos, ES kaujas grupās un Apvienotajos reaģēšanas spēkos.

2020.gadā turpināsies NBS nodrošinājuma jomas reforma, veicot noliktavu sistēmas pilnveide un nododot atbildību Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram par karavīru, zemessargu un jaunsargu nodrošinājumu ar ekipējumu un formas tērpiem.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets piektdien ārkārtas sēdē atbalstīja 2020.gada budžetu, kurā konsolidētie budžeta ieņēmumi prognozēti 9,89 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi – desmit miljardu eiro apmērā.

Salīdzinājumā ar 2019.gada budžetu, nākamgad ieņēmumi augs par 717,1 miljonu eiro, bet izdevumi par 610,1 miljonu eiro.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.