Latvijā
Sabiedrība

Aizsardzības ministrs dosies reģionālajā vizītē uz Kurzemi0


“Airītes”
“Airītes”
Foto – Viesturs Sprūde

5. un 6. martā aizsardzības ministrs Artis Pabriks dosies reģionālajā vizītē uz Kurzemi, lai apmeklētu Liepāju, Vaiņodes un Skrundas novadus, kā arī piedalītos pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas pasākumā Saldus novada „Airītēs”.

Vizītes laikā A. Pabriks apmeklēs Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku štābu un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes Zemessardzes 44. kājnieku bataljonu Liepājā, lai tiktos ar vienību vadību, pārrunātu veicamos uzdevumus un attīstības prioritātes.

Vaiņodes novadā aizsardzības ministrs apmeklēs 2016. gadā atklāto bruņoto spēku noliktavu kompleksu, kas kalpo gan Kurzemes reģionā izvietoto vienību vajadzībām, gan iekļaujas arī vienotā Nacionālo bruņoto spēku nodrošinājuma sistēmā.

Savukārt Skrundas novadā A. Pabriks apmeklēs poligonu “Mežaine” un iepazīsies ar tā attīstības plāniem, kuru mērķis ir nodrošināt mācību un treniņu iespējas karavīriem un zemessargiem pilsētvides apstākļos. Tāpat aizsardzības ministrs viesosies Rudbāržu muižā izvietotajā Jaunsardzes 1. novada nodaļā, lai pārrunātu tās darbības aktualitātes.

6. martā, plkst. 13.30 aizsardzības ministrs piedalīsies 1. latviešu atsevišķā bataljona komandiera pulkveža O. Kalpaka atceres pasākumā piemiņas vietā “Airītes”.

Piemiņas pasākumu apmeklēs arī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, regulāro spēku veidu komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi. Pasākuma muzikālo noformējumu nodrošinās Nacionālo bruņoto spēku orķestris.

Vietā, kur tagad izveidota pulkveža O.Kalpaka piemiņas vieta un muzejs “Airītes”, 1919. gada 6. martā Latvijas Neatkarības kara laikā krita pulkvedis O. Kalpaks, kapteinis Nikolajs Grundmanis, virsleitnants Pēteris Krievs un leitnants Johans Hanss Šrinders.

Pēc muzeja ēkas atjaunošanas 2013. gada 6. martā atklāja no jauna izveidoto ekspozīciju, kura atspoguļo pulkveža O.Kalpaka personību un apskata viņa darbību I pasaules kara un Latvijas Neatkarības kara laikā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.