Horoskopi un mistika
Ezoterika

Akmens talismani pasargā, iedvesmo un iepriecina. Kā izvēlēties savējo?3

Foto – Fotolia

Zemes spēks un vibrācijas

Foto – Shutterstock


Ne tikai greznot, bet arī pasargāt un stiprināt – to spēj rota no dabiskā akmens, ja vien izvēlamies pareizo, īsto, sev atbilstošo minerālu. Tas var kalpot kā amulets, būt enerģijas avots, harmonizēt fiziski un garīgi.

Minerāli, akmeņi, dārgakmeņi, kristāli – kā nu kurš tos dēvē – ir dabas enerģijas deva mūsu organismam. Īsts multivitamīns ķermenim un garam. Sāc nēsāt šādu dabīgu rotu vai izmanto īpašo akmentiņu kā talismanu, un tas atdos visu, ko sevī uzkrājis,” uzsver dziedinošo rotu dizainere Irēne Ozere. Ar dabiskajiem akmeņiem un kristāliem Irēne darbojas jau astoņus gadus, izveidojusi savu veikalu, piemeklē un izgatavo rotas, kas palīdz dziedināties, dod spēku un aizsargā.

Nekādas mistikas, vien ģeoloģija – tā saka Irēne Ozere. Viņa ņem vērā katra minerāla ķīmisko sastāvu un kristālisko struktūru, no tā esot atkarīga iedarbība uz cilvēka enerģētiku.

Agrāk par īstu dārgakmeni uzskatījuši vien dimantu, rubīnu, safīru, smaragdu un ametistu. Tagad tiek teikts – dārgakmens ir jebkurš minerāls, kas nāk no Zemes. Ikviens no tiem audzis dabā līdzīgi kā puķe un koks, vien veidojies tūkstošu un miljonu gadu garumā, tam bijusi nepieciešama milzu enerģija. Ikviens minerāls uzņēmis sevī
Zemes spēku un informāciju.

Senie ļaudis dzīvoja saskaņā ar dabu un uzticējās akmeņiem. Viņi uzskatījuši, ka tajos ir apslēpts spēks, kas var palīdzēt cilvēkam. Tādēļ šādus akmeņus izmantojuši rituālos, ņēmuši talkā kā talismanus un amuletus.

“Arī mums būtu vairāk jāpaļaujas uz dabas spēku. Tāpat kā dzeram zāļu tēju, lai atgūtu veselību, vai pieglaužamies kokam, lai saņemtu spēku, izmantosim šos kristālus, kas nāk no Zemes garozas,” uzsver dziedinošo rotu meistare.

Minerāla kristāliskajam režģim, līdzīgi kā katrai cilvēka šūnai, piemītot atmiņa – spēja saglabāt enerģētiskā lauka vibrāciju radītos nospiedumus. To vibrācijas iedarbojoties gan uz mūsu fizisko ķermeni, gan smalkajiem ķermeņiem, enerģētiku.

Ja turot akmeni rokā, šķiet, ka neko nejūti, tas nenozīmē, ka akmens nestrādā. Mēs uztveram vien mazu daļu vibrāciju, taču ietekmēt spēj arī neredzamais un nejūtamais.

Šāds amulets var pasargāt no slimībām, nelaimes, nelabvēļiem. It kā uzceļ neredzamu enerģētisku barjeru ap cilvēku. Nereti amulets jau laikus brīdina, sūtot nojausmas vai iespējamo briesmu vīzijas, tā glābjot, piemēram, no kļūmīga soļa, kas varētu beigties traģiski.

Pēc zodiaka zīmes – pārāk šaurs skatījums

Foto – Shutterstock

“Ne viens vien ienāk veikalā un teic, ka grib iegādāties konkrētu kristālu, jo izlasījis, ka tieši tas der viņa zodiaka zīmei. Es saku – labāk meklējiet pats, izvēlieties. Ņemiet to akmeni, kas uzrunā, uzticieties savai intuīcijai, zemapziņai, tā nekad nepievils,” uzsver Irēne.

Rotu meistare uzskata, ka minerāla saistīšana ar zodiaka zīmi ir ierobežojoša informācija.

Arī izvēle pēc krāsas neesot labākais pavadonis. Piemēram, zaļš ir gan nefrīts, gan peridots, taču nefrīts veicina spēju mīlēt un pieņemt, kā arī stimulē nieru darbību, savukārt peridots mazina dusmas un greizsirdību, kā arī novērš gremošanas trakta traucējumus.

Arī te var līdzēt intuīcija, pat ja nezināt, kādu vainu vēlaties sevī labot.

Palīgi dažādām situācijām

Foto – Shutterstock


Sieviete var nēsāt savu svarīgo akmeni, iestrādātu kulonā vai auskaros. Vīrieši var to likt krūšu kabatā. Ja esat iegādājies no dabiskiem akmeņiem darinātu rotu vai talismanu, vispirms jāveic iepazīšanās, pieradināšana.

Tas ir vienkārši: jātur plaukstā un jāizsaka skaļi sava vēlme. Lūdzu, dziedini mani no pašapziņas trūkuma! Vai – dod skaidrību domai, vai – sakārto attiecības ar manu mīļoto.

Irēne Ozere uzsver: cilvēks ir stiprāks par jebkuru akmeni, tādēļ viņa spēkos ir dot tam uzdevumu.

– Universāls palīgs ir kalnu kristāls jeb dzidrais kvarcs – caurspīdīgs, nereti nedaudz pienbalts minerāls. Tik stiprs, ka der visam, – ne velti dēvēts par dziedināšanas meistaru. Kalnu kristāls uzlabo veselību, stiprina enerģiju, līdzsvaro fiziskā, emocionālā un mentālā līmenī. Turklāt to var ieprogrammēt jebkuram mērķim.

– Lai aizsargātu sevi, var ņemt talkā melno turmalīnu, kas darbojas kā vairogs pret visu negatīvo. Taču tam ir vēl citas labas īpašības, piemēram, tas stiprina imūnsistēmu un mazina locītavu sāpes. Arī citu krāsu turmalīni der aizsardzībai, tāpat ahāts, tīģeracs un karneols jeb serdoliks.

– Ja emocijas mēdz pārlieku uzbangot, jāiegādājas ametists, tas ir kvarca paveids skaisti violetā krāsā. To dēvē arī par garīguma akmeni. Nervu sistēmu labi sakārto arī andaluzīts vai saules dzeltenais citrīns, kas rosina gaišu, priecīgu noskaņojumu.

– Ametists arī var palīdzēt pārvarēt atkarības. Šo akmeni gan nevajadzētu nēsāt, ja sirgst ar smagu psihisku kaiti, piemēram, šizofrēniju, jo tas var rosināt slimības paasinājumu.

– Attiecību uzlabošanai un mīlestības pievilināšanai labi der rozā kvarcs un rubīns – sirds čakras akmeņi. Rozā kvarcs palīdz noskaņoties uz mīlestības vibrācijām, atver sirdi spēcīgām jūtām. Nēsājot šo kristālu, lieliski paaugstinās pašvērtējums.

Kā izvēlēties savējo?

Foto – Valērijs Miņkovs

– Vērtīgu informāciju par minerāliem var sniegt pārdevējs specializētajā veikalā.

– Ne velti mēdz teikt, ka akmens runā jūtu valodā. Jūsējais ir tieši tas, kuru ieraugot, rodas tīkamas emocijas, gribas tam pieskarties, paņemt plaukstā.

– Var ņemt talkā svārstiņu, šādi uzdodot jautājumu savai zemapziņai. Pavaicāt par katru akmeni, vai tas ir īstais vainas apziņas mazināšanai, ja, piemēram, tā ir jūsu problēma.

– Ja kristāls nepieciešams bērna dziedināšanai vai aizsardzībai, ļaujiet to izvēlēties pašam mazajam. Bērna intuīcija ir vēl tīra, nav sabojāta. To var darīt, sākot no četru gadu vecuma.

– Nereti pircējs paģēr: man vajag tikai neapstrādātu akmeni, īsto, nesabendēto! Der zināt, ka, apstrādājot akmeni, nekas no vērtīgajām īpašībām netiek zaudēts, kristāliskais režģis saglabājas nemainīgs.

Kā attīrīt un atpūtināt rotas?

Rotas. Individuālais uzņēmums “Akmens raksti”. Renda. 19.09/2013 foto: Valdis Semjonovs/ Latvijas Avīze/
Rotas. Individuālais uzņēmums “Akmens raksti”. Renda. 19.09/2013 foto: Valdis Semjonovs/ Latvijas Avīze/


– Rota, kas veidota no akmeņiem, kristāliem jeb minerāliem, ik pa laikam enerģētiski jāattīra, lai mazinātu negatīvo informāciju, ko tā jau varētu būt uzkrājusi.

– Ievietojiet dārgakmens rotu tekošā ūdenī un atstājiet uz kādu laiku – nav noteikts, cik ilgi jāskalina, paļaujieties uz intuīciju.

– Var ierušināt sausā sālī un atstāt uz kādu dienu vai uz pusstundu ievietot sālsūdenī.

– Var darīt tā: traukā ieber sāli, pārsedz ar papīra salveti un virs tās novieto rotu vai savu talismana akmeni. Pārsedz ar vēl vienu salveti un virsū atkal uzber sāli. Šādi var atstāt līdz nākamajai dienai.

Saistītie raksti

– Attīrīšanai labi der arī smaržkociņš. Dūmojošu kociņu ievieto paliktnī un noliek uz zemes, blakus ar nelielu atstarpi nostata divus krēslus, starp tiem iekarina drānas gabalu. Šajā šūpuļtīklā ieliek akmeni vai rotu, līdz ar to tā tiek no apakšas apdūmota. Šādi pakvēpina vismaz piecas minūtes.

– Ja rotu nēsā diendienā, attīrīt vajadzētu vismaz reizi mēnesī. Ilgāk drīkst nēsāt mēnessakmeni un amazonītu, ko dēvē par drosmes akmeni.

Sagatavots pēc izdevuma “Ezoterikas ceļvedis”

LA.lv
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Nedēļa, kurā būs daudz jaunas idejas, notikumi un iespaidi! Horoskopi no 20. līdz 26. janvārim
3 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Pat skeptiķiem šī diena liks ieklausīties intuīcijā! Horoskopi 18.janvārim
3 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
TOP 3 horoskopa zīmes, kas bez mīlestības nevar dzīvot: viņi iemīlas ļoti bieži!
4 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Mediķu palīgpersonāla vairākumam ienākumi mazāki par 1000 eiro
36 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Irāna apstiprinājusi, ka pret Ukrainas lidmašīnu tika izšautas divas raķetes
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Šonedēļ laboti jau 11 temperatūras rekordi
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Atklāj cik daudzi uzņēmumi pieteikušies konkursam par pasažieru pārvadāšanu līdz 2030.gadam
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Saslimstība ar gripu Jelgavā mazinājusies. Latvijā gripas epidēmija vēl ir izsludināta
1 stunda