Foto – Fotolia

Akmens talismani pasargā, iedvesmo un iepriecina. Kā izvēlēties savējo? 3

Zemes spēks un vibrācijas

“Ukraiņu ģenerālštābs par to klusē, bet tas ir apzināti!” Slaidiņš komentē pēdējās 24 stundās notikušo 18
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Lasīt citas ziņas
Foto – Shutterstock


Ne tikai greznot, bet arī pasargāt un stiprināt – to spēj rota no dabiskā akmens, ja vien izvēlamies pareizo, īsto, sev atbilstošo minerālu. Tas var kalpot kā amulets, būt enerģijas avots, harmonizēt fiziski un garīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Minerāli, akmeņi, dārgakmeņi, kristāli – kā nu kurš tos dēvē – ir dabas enerģijas deva mūsu organismam. Īsts multivitamīns ķermenim un garam. Sāc nēsāt šādu dabīgu rotu vai izmanto īpašo akmentiņu kā talismanu, un tas atdos visu, ko sevī uzkrājis,” uzsver dziedinošo rotu dizainere Irēne Ozere. Ar dabiskajiem akmeņiem un kristāliem Irēne darbojas jau astoņus gadus, izveidojusi savu veikalu, piemeklē un izgatavo rotas, kas palīdz dziedināties, dod spēku un aizsargā.

Nekādas mistikas, vien ģeoloģija – tā saka Irēne Ozere. Viņa ņem vērā katra minerāla ķīmisko sastāvu un kristālisko struktūru, no tā esot atkarīga iedarbība uz cilvēka enerģētiku.

Agrāk par īstu dārgakmeni uzskatījuši vien dimantu, rubīnu, safīru, smaragdu un ametistu. Tagad tiek teikts – dārgakmens ir jebkurš minerāls, kas nāk no Zemes. Ikviens no tiem audzis dabā līdzīgi kā puķe un koks, vien veidojies tūkstošu un miljonu gadu garumā, tam bijusi nepieciešama milzu enerģija. Ikviens minerāls uzņēmis sevī
Zemes spēku un informāciju.

Senie ļaudis dzīvoja saskaņā ar dabu un uzticējās akmeņiem. Viņi uzskatījuši, ka tajos ir apslēpts spēks, kas var palīdzēt cilvēkam. Tādēļ šādus akmeņus izmantojuši rituālos, ņēmuši talkā kā talismanus un amuletus.

“Arī mums būtu vairāk jāpaļaujas uz dabas spēku. Tāpat kā dzeram zāļu tēju, lai atgūtu veselību, vai pieglaužamies kokam, lai saņemtu spēku, izmantosim šos kristālus, kas nāk no Zemes garozas,” uzsver dziedinošo rotu meistare.

Minerāla kristāliskajam režģim, līdzīgi kā katrai cilvēka šūnai, piemītot atmiņa – spēja saglabāt enerģētiskā lauka vibrāciju radītos nospiedumus. To vibrācijas iedarbojoties gan uz mūsu fizisko ķermeni, gan smalkajiem ķermeņiem, enerģētiku.

Ja turot akmeni rokā, šķiet, ka neko nejūti, tas nenozīmē, ka akmens nestrādā. Mēs uztveram vien mazu daļu vibrāciju, taču ietekmēt spēj arī neredzamais un nejūtamais.

Šāds amulets var pasargāt no slimībām, nelaimes, nelabvēļiem. It kā uzceļ neredzamu enerģētisku barjeru ap cilvēku. Nereti amulets jau laikus brīdina, sūtot nojausmas vai iespējamo briesmu vīzijas, tā glābjot, piemēram, no kļūmīga soļa, kas varētu beigties traģiski.

Pēc zodiaka zīmes – pārāk šaurs skatījums

Foto – Shutterstock

“Ne viens vien ienāk veikalā un teic, ka grib iegādāties konkrētu kristālu, jo izlasījis, ka tieši tas der viņa zodiaka zīmei. Es saku – labāk meklējiet pats, izvēlieties. Ņemiet to akmeni, kas uzrunā, uzticieties savai intuīcijai, zemapziņai, tā nekad nepievils,” uzsver Irēne.

Rotu meistare uzskata, ka minerāla saistīšana ar zodiaka zīmi ir ierobežojoša informācija.

Arī izvēle pēc krāsas neesot labākais pavadonis. Piemēram, zaļš ir gan nefrīts, gan peridots, taču nefrīts veicina spēju mīlēt un pieņemt, kā arī stimulē nieru darbību, savukārt peridots mazina dusmas un greizsirdību, kā arī novērš gremošanas trakta traucējumus.

Arī te var līdzēt intuīcija, pat ja nezināt, kādu vainu vēlaties sevī labot.

Palīgi dažādām situācijām

Foto – Shutterstock


Sieviete var nēsāt savu svarīgo akmeni, iestrādātu kulonā vai auskaros. Vīrieši var to likt krūšu kabatā. Ja esat iegādājies no dabiskiem akmeņiem darinātu rotu vai talismanu, vispirms jāveic iepazīšanās, pieradināšana.

Tas ir vienkārši: jātur plaukstā un jāizsaka skaļi sava vēlme. Lūdzu, dziedini mani no pašapziņas trūkuma! Vai – dod skaidrību domai, vai – sakārto attiecības ar manu mīļoto.

Irēne Ozere uzsver: cilvēks ir stiprāks par jebkuru akmeni, tādēļ viņa spēkos ir dot tam uzdevumu.

– Universāls palīgs ir kalnu kristāls jeb dzidrais kvarcs – caurspīdīgs, nereti nedaudz pienbalts minerāls. Tik stiprs, ka der visam, – ne velti dēvēts par dziedināšanas meistaru. Kalnu kristāls uzlabo veselību, stiprina enerģiju, līdzsvaro fiziskā, emocionālā un mentālā līmenī. Turklāt to var ieprogrammēt jebkuram mērķim.

– Lai aizsargātu sevi, var ņemt talkā melno turmalīnu, kas darbojas kā vairogs pret visu negatīvo. Taču tam ir vēl citas labas īpašības, piemēram, tas stiprina imūnsistēmu un mazina locītavu sāpes. Arī citu krāsu turmalīni der aizsardzībai, tāpat ahāts, tīģeracs un karneols jeb serdoliks.

– Ja emocijas mēdz pārlieku uzbangot, jāiegādājas ametists, tas ir kvarca paveids skaisti violetā krāsā. To dēvē arī par garīguma akmeni. Nervu sistēmu labi sakārto arī andaluzīts vai saules dzeltenais citrīns, kas rosina gaišu, priecīgu noskaņojumu.

– Ametists arī var palīdzēt pārvarēt atkarības. Šo akmeni gan nevajadzētu nēsāt, ja sirgst ar smagu psihisku kaiti, piemēram, šizofrēniju, jo tas var rosināt slimības paasinājumu.

– Attiecību uzlabošanai un mīlestības pievilināšanai labi der rozā kvarcs un rubīns – sirds čakras akmeņi. Rozā kvarcs palīdz noskaņoties uz mīlestības vibrācijām, atver sirdi spēcīgām jūtām. Nēsājot šo kristālu, lieliski paaugstinās pašvērtējums.

Kā izvēlēties savējo?

Foto – Valērijs Miņkovs

– Vērtīgu informāciju par minerāliem var sniegt pārdevējs specializētajā veikalā.

– Ne velti mēdz teikt, ka akmens runā jūtu valodā. Jūsējais ir tieši tas, kuru ieraugot, rodas tīkamas emocijas, gribas tam pieskarties, paņemt plaukstā.

– Var ņemt talkā svārstiņu, šādi uzdodot jautājumu savai zemapziņai. Pavaicāt par katru akmeni, vai tas ir īstais vainas apziņas mazināšanai, ja, piemēram, tā ir jūsu problēma.

– Ja kristāls nepieciešams bērna dziedināšanai vai aizsardzībai, ļaujiet to izvēlēties pašam mazajam. Bērna intuīcija ir vēl tīra, nav sabojāta. To var darīt, sākot no četru gadu vecuma.

– Nereti pircējs paģēr: man vajag tikai neapstrādātu akmeni, īsto, nesabendēto! Der zināt, ka, apstrādājot akmeni, nekas no vērtīgajām īpašībām netiek zaudēts, kristāliskais režģis saglabājas nemainīgs.

Kā attīrīt un atpūtināt rotas?

Rotas. Individuālais uzņēmums “Akmens raksti”. Renda. 19.09/2013 foto: Valdis Semjonovs/ Latvijas Avīze/
Rotas. Individuālais uzņēmums “Akmens raksti”. Renda. 19.09/2013 foto: Valdis Semjonovs/ Latvijas Avīze/


– Rota, kas veidota no akmeņiem, kristāliem jeb minerāliem, ik pa laikam enerģētiski jāattīra, lai mazinātu negatīvo informāciju, ko tā jau varētu būt uzkrājusi.

– Ievietojiet dārgakmens rotu tekošā ūdenī un atstājiet uz kādu laiku – nav noteikts, cik ilgi jāskalina, paļaujieties uz intuīciju.

– Var ierušināt sausā sālī un atstāt uz kādu dienu vai uz pusstundu ievietot sālsūdenī.

– Var darīt tā: traukā ieber sāli, pārsedz ar papīra salveti un virs tās novieto rotu vai savu talismana akmeni. Pārsedz ar vēl vienu salveti un virsū atkal uzber sāli. Šādi var atstāt līdz nākamajai dienai.

– Attīrīšanai labi der arī smaržkociņš. Dūmojošu kociņu ievieto paliktnī un noliek uz zemes, blakus ar nelielu atstarpi nostata divus krēslus, starp tiem iekarina drānas gabalu. Šajā šūpuļtīklā ieliek akmeni vai rotu, līdz ar to tā tiek no apakšas apdūmota. Šādi pakvēpina vismaz piecas minūtes.

SAISTĪTIE RAKSTI

– Ja rotu nēsā diendienā, attīrīt vajadzētu vismaz reizi mēnesī. Ilgāk drīkst nēsāt mēnessakmeni un amazonītu, ko dēvē par drosmes akmeni.

Sagatavots pēc izdevuma “Ezoterikas ceļvedis”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Ukraiņu ģenerālštābs par to klusē, bet tas ir apzināti!” Slaidiņš komentē pēdējās 24 stundās notikušo 18
FOTO. Ap māju iestādīti košumkrūmi, arī augļu kociņi! Kā Iveta piecos mēnešos uzcēla savu sapņu māju
VIDEO. Ukraina palaiž raķešu “viesuļvētru” pret Krievijas spēkiem
Tie Latvijas valstspiederīgie, kas izšķirsies pieņemt Krievijas pilsonību pēc Kremļa aicinājuma, tiks izraidīti
Iedzīvotājiem atlīdzinās pusi apkures sadārdzinājuma, bet rodas diskusijas par malkas iegādes pierādīšanu
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Latvijas Saeima Krieviju atzīst par terorismu atbalstošu valsti, aicina citas valstis rīkoties tāpat
Tie Latvijas valstspiederīgie, kas izšķirsies pieņemt Krievijas pilsonību pēc Kremļa aicinājuma, tiks izraidīti
Opozīcijas ierosinājums par vienreizēju 200 eiro pabalstu senioriem negūst vairākuma akceptu 17
Var mainīties gāzes publiskais tirgotājs, bet iedzīvotājiem nevajadzētu satraukties
Pēc pusotra gada ilga pārtraukuma Līgatnes dabas taku apmeklētājiem atkal ir vērojamas rudās lapsas
11:52
Abgunste svinēs septītos muižas svētkus kāzu virpulī
11:48
Saulē apdegt var jebkura ķermeņa daļa. Deviņi padomi rīcībai
11:39
FOTO. Ar stāvovācijām un varenu līdzdziedāšanu Dzintaros izskanējis Igo jubilejas koncerts 1
Pēc pusotra gada ilga pārtraukuma Līgatnes dabas taku apmeklētājiem atkal ir vērojamas rudās lapsas
“Nedaudz mazāk ir svārstīgāki – aizies, ja nebūs jābrauc sēnēs vai jārokas kartupelājā,” – E. Līcīša feļetons 5
Ap 550 saules paneļu iekārtu ik mēnesi pieslēdzas “Sadales tīklam”, līdz gada beigām varētu būt jau vairāk nekā 10 000 mikroģeneratoru
Revidentu aplēses: ja diennakti nav pieejams portāls “Latvija.lv”, iedzīvotājiem jāpatērē 15,40 EUR un 1,5 stunda pakalpojuma saņemšanai klātienē
Saskaņā ar iedzīvotāju virzīto iniciatīvu tiek meklēts juridiskais pamatojums Ždanokas partijas darbības aizliegšanai
FOTO. Koši, drosmīgi un radoši! Kurš šogad bija stilīgākais “Summer Sound” apmeklētājs? 7
Federālā Izmeklēšanas biroja reids Trampa villā rada politisku vētru
Šovakar grupa “Eolika” sniegs bezmaksas koncertu Vērmanes dārzā
Māris Zanders: Lai izdarītu muļķības, nav obligāti būt “Kremļa aģentam” 6
Lauksaimniecība klimata pārmaiņu ēnā un līdz šim nenovērtētās bioogles
EM: Inčukalnā ir rezervēts pietiekams dabasgāzes apjoms mājsaimniecību vajadzībām 15
Gaidāma ļoti saulaina un silta ceturtdiena
Ienāk jauns starptautisks pārtikas veikalu tīkls “Spar” un sāk izvērsties Kurzemē 5
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs