Anta Aizupe
Anta Aizupe
Foto no Antas Aizupes privātā arhīva

Aktrise Anta Aizupe: “Ir jāmācās kļūt par māti, tāpat kā dzīvē jāmācās jebkura lieta!” 0

Februārī pirmizrādi piedzīvojis jaunais Andreja Ēķa un Aigara Graubas veidotais TV3 seriāls “Viss pa jaunam!”, kurā vienu no galvenajām lomām spēlē arī talantīgā aktrise Anta Aizupe. No 1. marta skatītāji varēs novērtēt arī Antas Aizupes veikumu viņas pirmajā lielajā kinolomā – režisores Alises Zariņas debijas pilnmetrāžas filmā “Blakus”, kur Anta kopā ar aktieri Āri Matesoviču izspēlē mūsdienīgu jaunu cilvēku attiecību stāstu, kurā cilvēki saka to, ko patiesībā domā. Patiesums uz skatuves un dzīvē varētu būt arī trāpīgākais pašas Antas raksturojums. “Šis laiks man ir brīnišķīgs – īsā laika posmā esmu filmējusies, spēlējusi izrādēs un, pats galvenais, it visur satikusi savus cilvēkus, ar kuriem esmu varējusi saprasties,” teic aktrise, kura šobrīd spēlē arī uz vairāku Latvijas teātru skatuvēm un līdztekus audzina dvīņu meitiņas.

EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Piedodiet, bet pasaulē nekur nav tik mazdūšīgi zaķpastalas kā mūsu Saeimā.” Egila Līcīša feļetons 23
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nevakcinētie šobrīd berzē rokas un priecājas!”, “Kāpēc vakcinētie nedrīkst pastaigāties?” Soctīklotāji par lokdauna ierobežojumiem 204
17 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Sēdes laikā ministri zvaigāja par akadēmiķiem, cēla pie deniņiem pirkstus un grozīja, uzvedās kā skolasbērni! Egila Līcīša feļetons 59
1 diena
Lasīt citas ziņas

Šobrīd esat brīvmāksliniece, spēlējat dažādos teātros. Dailes teātrī pavisam nesen pirmizrādi piedzīvoja “Salemas raganas”, skaista loma ir “Sapņotājos”, Nacionālajā teātrī spēlējat izrādē “Precēšanās un šķiršanās anatomija”, bet Ģertrūdes ielas teātrī – izrādē “Āda”. Nav radusies vēlme noenkuroties vienā teātrī?
Nav tā, ka es pati šo virzienu kontrolētu. Zinu, ka ir aktieri, kuri paši devušies uz teātriem un pauduši vēlmi tur strādāt, bet tik spēcīgas vēlmes man šobrīd nav. Pašlaik man ir intensīvs noslogojums līdz pat rudenim, tāpēc par darba trūkumu sūdzēties nevaru. Pagaidām man ir interesanti šādā ritmā, iespējams, kaut kad tas kļūs nogurdinoši, gribēšu kaut ko mainīt.

Dailes teātrī jums vairāku izrāžu posmā izveidojusies radoša saskaņa ar režisori Lauru Grozu-Ķiberi. Kā to skaidrojat?
Laura man ir ļoti tuva un mīļa. Jā, tā iznācis, ka visas izrādes no “Salemas raganām” un “Jeruzalemes” līdz “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta”, kurā aizstāju Ievu Segliņu, ir iestudētas kopā ar Lauru. Atzīstu, esam ļoti cieši sadraudzējušās. Atceros jau pirmo reizi, kad viņa man piezvanīja un mēs satikāmies – bija sajūta, ka viņa ir mans cilvēks. Notika īstais “klikšķis”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Draudzība starp režisoru un aktieri nāk par labu radošajam procesam?
Iespējams, aktierim un režisoram nemaz nav jādraudzējas, tomēr šis ir laiks, kad neesmu par to droša, jo vispār esmu mainījusi domas par teātri. Varbūt agrāk arī man, jaunai aktrisei, bija mazliet bail no lielajiem režisoriem, bet tas bija arī laiks, kad teju visi režisori, mūsu skolotāji, bija vecāka, pieredzējušāka gadagājuma – gan Edmunds Freibergs, gan Anna Eižvertiņa, tomēr tagad lielākoties strādāju kopā ar manas paaudzes režisoriem – Lauru Grozu-Ķiberi, Viesturu Meikšānu, Mariju Bērziņu, Alisi Zariņu – un tas ir pavisam citādi. Ir fantastiska sajūta, ka runājam vienā valodā, jo esam vienaudži. Protams, tas nenozīmē, ka nav iespējama saikne ar vecākas paaudzes režisoru.

Tikko pirmizrādi piedzīvojusi izrāde “Salemas raganas”, manuprāt, stāsts par sabiedrības morāli un tiem, kurus tā izstumj. Kā uztverat šo stāstu?
Režisore piemēroja šo Artūra Millera pirms simts gadiem rakstīto stāstu mūsdienām – tajā mēs, mazās meitenes, lietojam mobilos telefonus, esot mazā lauku ciemā, kur ir noslēgts internets. Mana loma gan nav liela, tomēr esmu visā pilnībā “iekšā” Lauras un horeogrāfa Rūdolfs Gediņa veidotājā stāstā. Ceru, ka skatītāji nolasa šo atsauci uz mūsdienām – tur var vilkt paralēles gan ar politiskām intrigām, arī “me too” tēmu, vēstījumu par to, ka seksuāla enerģija un atriebība komplektā var būt kaut kas ļoti iznīcinošs.

Pirmā un otrā plāna lomas – kuras ir tuvākās?
“Sapņotājos” man ir liela loma – seksuāla, atklāta, drosmīga sieviete. Savukārt “Salemas raganās” gan es, gan Ilze Ķuzule, gan Dārta Daneviča esam jaunas meitenes, turklāt es uz skatuves lielāko laiku pavadu kopā ar baleta meitenēm un divām mazām meitenītēm. Ir tik interesanti, ka pēc tik intensīvas lomas nāk tāda gluži neitrāla, mierīga. Es patiešām to izbaudu, ka var tā izspēlēties. “Salemas raganās” tomēr gana spēcīgi izjutu, ka šobrīd mani interesē nesošās lomas – agrāk tādu vilkmi nesajutu. Esmu gatava lielākām lomām un priecājos, ka šobrīd man bijušas vairākas iespējas pēc kārtas – gan Marijas Bērziņas izrādē Nacionālajā teātrī, gan filmā, gan pie Lauras Grozas-Ķiberes. Šobrīd jūtu, ka ir radusies arī vilkme pēc lielās skatuves. Līdz šim man patika tikai mazās zāles – tur viss ir intīmi, tuvi, viss ir redzams un samelot gandrīz nav iespējams, taču nu klāt nākusi pieredze – gan skatuviskā, gan dzīves. Galu galā tu taču nevari zināt, kā spēlēt pirmā plāna lomu, ja to nekad neesi darījis. Skaidrs, ka tas ir jāmācās – tāpat kā jāmācās kļūt par māti, tāpat kā dzīvē jāmācās jebkura lieta. Dailes teātrī jūtos ļoti labi, ir tā labā sajūta, ka nav jāizliekas komunikācijā ar kolēģiem.

Filmējusies kino lomās esat jau iepriekš (“M.O.Ž.”, režisors Aiks Karapetjans. – Aut.), taču kā nonācāt līdz Luīzes lomai filmā “Blakus” un kā satikāties ar režisori Alisi Zariņu?
Manuprāt, uz šīs lomas kastingu gāja ļoti daudzi aktieri, un joprojām nezinu, kādēļ izvēlējās tieši mani. Ir bijušas neskaitāmas reizes, kad es paliku aiz svītras otrā, tāpēc biju ārkārtīgi priecīga, kad kādu vakaru Alise uzrakstīja īsziņu, ka esmu apstiprināta. Luīzes tēls man ir sirdij tuvs – arī viņa tāpat kā es ir 30 gadus veca sieviete, mūsu vienīgā atšķirība – man ir bērni, bet viņai nav. Tomēr šis ir vecuma posms, kad daudzi domā par karjeru, par nākotni, par to, kā darīt un ko darīt. Šī ir filma par izvēlēm. Tā pati labi zināmā izvēle starp to, vai darīt kaut ko kvalitatīvāk, bet mazāk, vai tomēr piekrist visam, ko tev liek priekšā. Un, protams, attiecību tēma. Alise Zariņa ar mums brīnišķīgi strādāja, un viņai nemanāmi izdevās ievilkt mūs abus ar Āri (Matesoviču) filmas audumā bez jebkādas piespiedu iejušanās tēlos.

Gan stāsts par trīsdesmitgadnieku paaudzi, gan “road movie” žanrs Latvijas mūsdienu kino nav redzēts. Iznāca tāds lēciens nezināmajā?
Jā, to arī Alise (Zariņa) vairākkārt uzsvēra, ka tādas filmas kā mūsējā Latvijā vienkārši nav. Neviens līdz šim nav runājis par mūsu paaudzi, un Alise tiešām ir ļoti drosmīga, ka uzņēmās to darīt. Mēs vienkārši devāmies viņai līdzi šajā nezināmajā.

Esat atgriezusies arī seriāla formātā. “Viss pa jaunam” ir stāsts par pilsētas “džungļiem” un attiecībām tajos – arī tas ir jauns mūsu seriālu vidē, kur tomēr dominē ziepju operas.
Jā, arī šis ir stāsts par mūsu paaudzes cilvēkiem, un tas mani noteikti piesaistīja. Mani uzrunāja arī tas, ka seriāla veidotāji lika uzsvaru uz kvalitāti. Prieks, ka neviens te neliek neko uzspēlēt, mēģinot panākt pēc iespējas dabiskāku rezultātu, kas ir tīkami arī man. Seriāla komanda ir brīnišķīga, un man ir prieks, ka tā nav ziepju opera. Tas ir stāsts, kāds iespējams arī dzīvē, tur nenotiek nekādas absurdas lietas. Ir daudz varoņu, peripetiju – manuprāt, ļoti interesanti.

Kāda ir Krista, jūsu varone?
Kaut kādā ziņā esam līdzīgas, tomēr viņa ir asāka, temperamentīgāka vai, vienkārši sakot, viņa vairāk dusmojas. Mani ikdienā ir grūti sadusmot vai izsist no līdzsvara – ilgi būs jākaitina, lai sakaitinātu. Agrāk nospēlēt tādas agresīvas emocijas varbūt būtu bijusi problēma, tomēr tagad esmu uzkrājusi pieredzi un varu spēlēt arī to.

Kādas ieceres, raugoties uz priekšu, šobrīd ir jūsu plānos?
Kopā ar Jāni Znotiņu veidosim izrādi bērniem Kalnciema ielā, spēlēšu kopā ar Oskaru Vīksnu. Būs interesants koncepts jaunai izrādei ģimenēm. Savukārt rudenī veidosim izrādi kopā ar Jāni Znotiņu un Mariju Linarti.

Trīs vārdi, kas jūs raksturo vislabāk?
Pacietība. Patiesums. Impulsivitāte.

Bez kā nevarat iedomāties savu dienu?
Bez kafijas, darba un bez bērniem.

Lielākais sasniegums darbā?
Prieks ir par izrādi “Sapņotāji” un par filmu “Blakus”.

Labākā izklaide?
Strādājošas mammas grafikā labākā izklaide ir miera mirklis vannā ar grāmatu vai iespēja aiziet uz kino. Baudu katru svaiga gaisa mirkli.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LB
Laura Blumberga
Kokteilis
Žurnālistiem draud! Ansis Bogustovs un Aivis Ceriņš atklāj: viņi un viņu ģimenes regulāri saņem draudus no vakcīnu noliedzējiem 63
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Prāta Vētra” atklāti runā par traģisko Mumiņa zaudēšanu 7
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Karalienes Elizabetes II ekskluzīvākais transportlīdzeklis pasaulē. Taču viņai nepatīkot tajā braukt! 3
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Stilistes Žannas Dubskas neparastais mājdzīvnieks: viņa beidzot ar to iepazīstina 10
14 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Piedodiet, bet pasaulē nekur nav tik mazdūšīgi zaķpastalas kā mūsu Saeimā.” Egila Līcīša feļetons 23
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nevakcinētie šobrīd berzē rokas un priecājas!”, “Kāpēc vakcinētie nedrīkst pastaigāties?” Soctīklotāji par lokdauna ierobežojumiem 204
17 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Sēdes laikā ministri zvaigāja par akadēmiķiem, cēla pie deniņiem pirkstus un grozīja, uzvedās kā skolasbērni! Egila Līcīša feļetons 59
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kas notiks pret Covid-19 nevakcinēto darbinieku atlaišanas gadījumā? 76
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Žagars: Man kauns par Latvijas sabiedrību 278
20 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien tev jāiemācās savas emocijas apslāpēt! Horoskopi 20.oktobrim
9 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Ko šis laiks mums māca? Astrologu un numerologu lielās prognozes 15.decembrim
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Elīna, Drosma un Drosmis 1
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Atklāts, kurš Ivo Fomina koncertā ziņoja par viltus spridzekli 48
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Zvaigznes sola, ka tu šodien sasniegsi mērķi, lai kāds tas arī būtu! Horoskopi 19.oktobrim
1 diena
LP
LĪGA POMMERE
Kokteilis
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa: no 18. līdz 24. oktobrim
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kariņš rosina noteikt visiem 50 gadus sasniegušiem cilvēkiem obligātu vakcināciju pret Covid-19 469
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lielbritānijā atklāta jauna Covid-19 “delta” paveida apakšmutācija. Vai tā jau ir Latvijā? 53
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kas notiks pret Covid-19 nevakcinēto darbinieku atlaišanas gadījumā? 76
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Levits: Pēc mājsēdes beigām jāsaglabā stingri ierobežojumi pret Covid-19 nevakcinētajiem 91
11 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
“Piedodiet, bet pasaulē nekur nav tik mazdūšīgi zaķpastalas kā mūsu Saeimā.” Egila Līcīša feļetons 23
7 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
Aptauja: Cik lielam vajadzētu būt minimālajam iztikas grozam jeb ienākumu līmenim mēnesī? 15
9 stundas
LB
Laura Blumberga
Kokteilis
Žurnālistiem draud! Ansis Bogustovs un Aivis Ceriņš atklāj: viņi un viņu ģimenes regulāri saņem draudus no vakcīnu noliedzējiem 63
13 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Otrdien sāksies jaunā NBA sezona. Vai Porziņģis būs labāks nekā jebkad? 1
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Žagars: Man kauns par Latvijas sabiedrību 278
20 stundas
LA
LA
Ziņas
“Ir piemērots brīdis balstīt informētu sabiedrību!” Mediju vēstule valdībai un parlamentam 37
22 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Brāļi nelikumīgi nomedī aļņus un tagad izcieš cietumsodu, lai gan notikuma vietā pieķerti netika 31
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Stilistes Žannas Dubskas neparastais mājdzīvnieks: viņa beidzot ar to iepazīstina 10
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Karalienes Elizabetes II ekskluzīvākais transportlīdzeklis pasaulē. Taču viņai nepatīkot tajā braukt! 3
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Nevakcinētie šobrīd berzē rokas un priecājas!”, “Kāpēc vakcinētie nedrīkst pastaigāties?” Soctīklotāji par lokdauna ierobežojumiem 204
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Elīna, Drosma un Drosmis 1
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mācības lokdaunā: pagarināts brīvlaiks, daži klātienē, daži attālināti 10
1 diena
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Sēdes laikā ministri zvaigāja par akadēmiķiem, cēla pie deniņiem pirkstus un grozīja, uzvedās kā skolasbērni! Egila Līcīša feļetons 59
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Igaunijā negatīvs testa rezultāts vairs netiks pielīdzināts Covid-19 sertifikātam 8
22:50
LE
LETA
Ziņas
Rīgas “Dinamo” “bullīšos” zaudē līgas līderei un pārtrauc trīs uzvaru sēriju
22:20
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Uz valsts autoceļiem jau sākusies ceļu uzturēšanas ziemas sezona. Ko tas nozīmē?
21:59