Ekonomika
Darbs un nauda

“Altum” piedāvā mazos aizdevumus laukos0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Shutterstock

Attīstības finanšu institūcija “Altum” sadarbībā ar Zemkopības ministriju no 5. septembra sākusi piedāvāt jaunu aizdevumu programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijās”.

Programmas kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro. Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā varēs saņemt 750 līdz pat 1000 uzņēmumu visā Latvijā, kas darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, kādā no vispārējās uzņēmējdarbības nozarēm vai zivsaimniecības nozarē.

Šāds valsts atbalsts paredzēts tikai tiem, kas saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums – līdz 70 000 eiro.

Izsludinātās aizdevumu programmas ietvaros ar mērķi – investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem – līdz pat 100 000 eiro apmērā var saņemt gan jauni, gan jau pieredzējuši uzņēmēji.

Uzņēmumu gada apgrozījums nedrīkst pārsniegt jau minētos 70 000 eiro. Vēl ir tāds nosacījums, ka uzņēmumam jādarbojas lauku teritorijās visā valstī, izņemot lielākajās pilsētās – Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Tukumā, Salaspilī un Cēsīs.

“Altum” norāda, ka šīs programmas aizdevumi būs īpaši piemēroti mazām vai jaunām saimniecībām, mājražotājiem, jaunajiem lauksaimniekiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem lauku apvidos.

Programmas iespējas var izmantot arī zivsaimniecības nozares uzņēmumi neatkarīgi no apgrozījuma un atrašanās vietas. Maksimālā aizdevumu summa investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem kopā ir līdz pat 100 000 eiro, apgrozāmo līdzekļu aizdevuma maksimālā summa ir līdz 35 000 eiro.

Aizdevuma termiņš – līdz 10 gadiem, ar būvniecību un nekustamo īpašumu saistītiem projektiem – līdz 15 gadiem. Apgrozāmajiem līdzekļiem termiņš – līdz trim gadiem.

Tāpat programmas ietvaros būs pieejams aizdevums līdz 7000 eiro, kas pieejams bez aizņēmēja līdzfinansējuma, bet virs šīs summas – ar 10% līdz­finansējumu.

Šiem aizdevumiem atvieglotas arī nodrošinājuma prasības – aizdevums līdz 25 000 eiro iespējams arī bez papildu nodrošinājuma, bet ar personīgo galvojumu, ja netiek iegādāts nekustamais īpašums vai cits reģistrējams īpašums. Procentu likme ir 4 – 8% robežās.

Saistītie raksti

Aizdevumu programmai “Mazie aizdevumi lauku teritorijās” un citām “Altum” īstenotajām programmām pieteikumus un tiem nepieciešamos dokumentus var iesniegt tikai elektroniski.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.