Kultūra
Mūzika un deja

Andrejs Osokins būs Latvijas Bēthovena vēstnieks pasaulē0

Foto: Jānis Romanovskis

Šī gada 8. februārī ar izpārdotu solokoncertu Rīgā, koncertzālē “Lielā ģilde” latviešu pianists Andrejs Osokins aizsāks Bēthovena 250 gadu jubilejas svinībām veltīto koncertu sēriju. Vērienīgajās Bēthovena jubilejas svinībās, kas 2020. gadā aptvers visu pasauli, Osokins vairākās koncerttūrēs pārstāvēs Latviju.

Būdams izcils Bēthovena mūzikas interprets, Andrejs Osokins uzstāsies gan ar Bēthovena klaviermūzikai veltītiem solokoncertiem un pirmatskaņos komponista Andra Dzenīša veltījumu Bēthovenam “Bez mēness”, gan arī solo ar orķestri, izpildot vienu no vācu klasiskās mūzikas virsotnēm – Bēthovena 5. klavierkoncertu.

Solokoncerti “Osokins Bēthovenam” šī gada pavasarī notiks Vācijā, kā arī Astanas Opernamā Kazahstānā.

Koncerti Latvijā – 8. februārī koncertzālē “Lielā ģilde” un koncertzālē “Zinta” jau ir izpārdoti.

Šī programma ir Osokina veltījis savam iedvesmotājam, dvēseliski un mākslinieciski vistuvākajam komponistam un pianistam Ludvigam van Bēthovenam.

Īpaši šai programmai komponists Andris Dzenītis ir radījis jaundarbu “Bez mēness”, kas savu pirmatskaņojumu piedzīvos tieši “Lielajā ģildē” Andreja Osokina interpretācijā. Koncerta programmas koncepcijas kodols ir fantāzija, kā visbrīvākā, visstihiskākā un improvizatoriskākā mūzikas forma.

Kā arka koncertu ieskaus Bēthovena mūža iedvesmas – Volfganga Amadeja Mocarta filigrānā, ēteriski smeldzīgā Fantāzija do minorā un Roberta Šūmaņa nepieradinātās dvēseles Fantāzija, kura sākotnēji bija iecerēta kā veltījums Bēthovena pieminekļa tapšanai. Programmas centrā skanēs divas paša Bēthovena fantāzijas: vismazāk atskaņotā Fantāzija Op. 77 un viena no visvairāk klausītākajām – “Sonata quasi una fantasia” jeb slavenā Mēnesnīcas sonāte.

Īsi pirms Izraēlas tūres, notiks Osokina koncertsērija kopā ar Igaunijas Valsts simfonisko orķestri atskaņojot Bēthovena 5. klavierkoncertu Tallinā un citās pilsētās. Viens no tūres koncertiem notiks Trīs Osokinu rezidences ietvaros Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Savukārt maijā pianistu dzirdēsim solo ar Āhenes simfonisko orķestri “Beethoven Orbit” festivālā Vācijā.

Līdztekus jauno programmu iestudēšanai, Andrejs Osokins strādā ierakstu studijā kopā ar pasaulslaveno operdziedātāju Marinu Rebeku, iemūžinot albumā Sergeja Rahmaņinova mūzikai veltītu programmu.

Top arī jaunā Trīs Osokini un draugi programma, kas tiks atskaņota 6. aprīlī Latvijas Nacionālajā Operā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Man trīsreiz ir piedāvājuši startēt vēlēšanās, sakot – mums vajadzīga tikai “seja”.” Saruna ar Normundu Laizānu
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Drīkst iet uz skolu? Kā rīkoties, ja ir iesnas, klepus. Izstrādāts rīcības plāns vecākiem
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Latvijā reģistrēti 22 jauni Covid-19 gadījumi. Teju visiem zināmi infekcijas avoti
18 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lukašenko slepenā inaugurācija: pret protestētājiem laiž darbā asaru gāzi un ūdensmetējus, simtiem aizturēto
2 stundas
LA
LA.LV
Laukos
“Beigu beigās viss ir caur jūtūbi.” Kāpēc un kā aitkopis Emīls Balvu pusē mācījās cirpt aitas
1 stunda