Ukrainas izlases uzbrucējs Artjoms Dovbiks (pa labi) gavilē pēc uzvaras vārtiem pret Zviedriju.

Eiropas čempionātā futbolā astotdaļfināli sarūpēja maksimālu intrigu 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192

Eiropas čempionātā futbolā astotdaļfināli sarūpēja maksimālu intrigu. Ierindā palikušas astoņas komandas un lielākās likmes vēl tikai priekšā.

Ceturtdaļfinālu kā pēdējās sasniedza Anglija un Ukraina. Angļi ar 2:0 pārspēja Vāciju, izcīnot pirmo uzvaru pamatlaikā Eiropas čempionāta izslēgšanas kārtā kopš 1968. gada.

Līdzvērtīgā cīņā salinieki savu iespēju izmantoja, 75. minūtē vārtus gūstot Rahimam Sterlingam un pārsvaru nostiprinot Harijam Keinam.

Vācijai pēdējie divi lielie turnīri nav izdevušies, un ar to beigusies Joahima Lēva ēra galvenā trenera amatā – 15 gadi ir rekords vāciešiem, neizpaliekot lielam titulam – Pasaules kauss 2014. gadā.

Ukraina papildlaika pēdējā minūtē izrāva uzvaru ar 2:1 pret Zviedriju, kas spēles izskaņu aizvadīja mazākumā. Par nācijas varoni ar vēlākajiem uzvaras vārtiem turnīra vēsturē (121. minūtē) kļuva Artjoms Dovbiks, kuram šī bija vien trešā spēle izlasē, pirmā čempionātā, turklāt laukumā nāca pagarinājumā.

Astotdaļfinālu pārliecinoši pārvarēja vien dāņi, pārējos pāros – lielas drāmas, atvaļinājumā jau ir viss nāves grupas lielais trijnieks Francija, Portugāle, Vācija. Maz ticams, ka ar to pārsteigumi beigsies.

Bukmeikeru skatījumā lielākie favorīti uz uzvaru čempionātā tagad ir angļi, seko spāņi un itālieši.

Dāvis Ikaunieks, “Liepājas” uzbrucējs: “Ceturtdaļfinālā Spānija noteikti uzvarēs Šveici, kas atdeva daudz emociju pret Franciju. Spāņi spēlē ļoti pārliecinoši, šveiciešiem būs grūti bez bumbas, un spāņi viņus nospiedīs. Runā, ka Beļģijai nespēlēs Kevins de Bruine un varbūt arī Edens Azārs, tas būs liels zaudējums.

Ja viņi palīdzēs, būs ļoti līdzīga spēle, bet Itālija uzvarēs. Gribētu, lai Čehija uzvar Dāniju, spēlē divi mani bijušie komandas biedri, tomēr domāju, ka dāņi uzvarēs. Viņi čempionātu sāka ar diviem zaudējumiem, taču bija daudz labāki par somiem un arī pret beļģiem nebija jāzaudē.

Ukrainas un Anglijas spēlē būs nerezultatīvs futbols, angļi iesitīs vienus vai divus vārtus un uzvarēs.

Pēc spēles nesimpatizē ne vieni, ne otri. Nedomāju, ka Anglija ir galvenā favorīte uz titulu, priekšroku dotu Spānijai vai Itālijai. Bet līdz finālam var tikt Dānija, kam ir pa spēkam arī uzvarēt, ja spēlēs tāpat kā līdz šim.”

Roberts Mežeckis, futbola aģents: “Šveices un Spānijas spēlē favorīti būs spāņi, bet šveicieši arī pret Franciju bija pastarīšu lomā, tomēr spēlēja ļoti labi. Domāju, ka uzvarēs Spānija, bet ar lielu jautājuma zīmi.

Beļģiem daudz atkarīgs no tā, vai spēlēs Kevins de Bruine, kurš ir atslēgas spēlētājs, īpaši pret Itāliju tāds ir vajadzīgs. Ja viņš būs, tad 50 pret 50, lai gan tomēr vairāk liktu uz Itāliju. Čehijas un Dānijas duelī ļoti grūti prognozēt, vairāk laikam izredzes čehiem, kas pelnīti pārspēja Nīderlandi.

Viņiem liels trumpis ir Patriks Šiks, monstrs, fiziski stiprs un lielisks uzbrucējs. Domāju, ka Anglija uzvarēs Ukrainu, pret Vāciju pragmatiski spēlēja un pelnīti tika tālāk. Ukraiņiem traumas, fiziski un emocionāli tik daudz atdevuši, ka var pietrūkt benzīna. Čempionāta galvenais favorīts – izskatās, ka Anglija, kam ir mazliet vieglāks zars, domāju, ka līdz finālam tiks un būs labākā kondīcijā.”