Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Apple” radīs savus seriālus. Kad būs pieejami Latvijā?0


“Apple News+” digitālais žurnālu abonēšanas serviss.
“Apple News+” digitālais žurnālu abonēšanas serviss.
Publicitātes foto

ASV tehnoloģiju milzis “Apple”, kas visvairāk pazīstams ar dažādu ierīču ražošanu, nācis klajā ar četriem jaunumiem, kas papildinās uzņēmuma jau tā bagātīgo portfolio. Kā nozīmīgākais jaunums jāmin video straumēšanas serviss “Apple TV+”, ar kuru kompānija cer paņemt savu daļu pīrāga arvien pieaugošajā video straumēšanas tirgū, kurā šobrīd dominē “Netflix”.

“Apple TV+” pie klientiem nonāks gada beigās, tas būs pieejams 100 valstīs pasaulē – šobrīd gan nav zināms vai šajā sarakstā būs arī Latvija un kāda būs pakalpojuma cena.

Zināms vien tas, ka arī “Apple” iesaistīsies kino biznesā un sāks producēt savus seriālus un raidījumus – līdzīgi kā to dara “Netflix”, kurš uzņem gan filmas, gan seriālus un kura producētā filma “Roma” aizvadītajā Kinoakadēmijas balvu pasniegšanā ieguva trīs “Oskara” balvas.

Interesanti, vai pēc šā soļa speršanas no “Apple TV” pakalpojuma nepazudīs “Netflix”, “HBO” u. c. oriģinālsatura veidotāji, uzskatot, ka jaunais “Apple TV+” būs to konkurents.

Cits interesants jaunums “Apple” pasaulē būs “Apple News+” digitālais žurnālu abonēšanas serviss, kas būs kā “Spotify” mūzikā. Tas vienviet apkopos saturu no vairāk nekā 300 dažādiem žurnāliem un būs pieejams par fiksētu cenu – 9,99 dolāriem mēnesī.

Tajā būs pieejams saturs no žurnāliem “The New Yorker”, “National Geographic”, “Men’s Health”, “Vogue” u. c. Savukārt no “The Wall Street Journal” būs speciāli atlasīti daži raksti. Sākotnēji pakalpojums būs pieejams tikai ASV un Kanādā, bet gada beigās to saņems arī klienti Lielbritānijā un Austrālijā.

Pārējā Eiropa, cerams, arī Latvija, pie “Apple News+” tiks vēlāk. Interesanti, vai pakalpojumā parādīsies arī Latvijā izdotie žurnāli?

Māc šaubas, vai “Ap­ple” vēlēsies sadarboties ar globāli mazajiem Latvijas izdevējiem.

Trešais jaunums ir “Apple Card” kredītkarte, ko prezentācijā kompānija nodevēja par pavisam jauna veida kredītkarti, tomēr nav gan īsti skaidrs, kas tieši šajā kredītkartē ir tik unikāls.

“Apple Card” integrējas “Apple Wallet” digitālajā maciņā, un uzņēmums sola maksimāli vienkāršot budžeta plānošanu. Maciņā būs uzskatāmi parādīts, kur un ko esam pirkuši, kā arī vizuāli saprotami tiks attēlots ne tikai uz kartes pieejamo līdzekļu apmērs, bet arī procentu maksājumi.

Zināms, ka par kartes izmantošanu nebūs jāmaksā mēneša maksa. Interesanti, ka, lai motivētu ar jauno karti veikt pirkumus, “Apple” izveidojis speciālu atmaksas programmu “Daily Cash”.

Tas nozīmē, ka pircējs par katru pirkumu, kas veikts “Apple” servisos, saņems atpakaļ 3% no summas, par katru pirkumu, kas veikts, izmantojot “Apple Pay”, atpakaļ saņems 2%, bet par jebkuriem citiem pirkumiem varēs saņem 1% atmaksu. Ar šiem uzkrātajiem līdzekļiem varēs dzēst parādu vai tos pārskaitīt uz savu bankas kontu.

Saistītie raksti

Savukārt videospēļu tirgū “Apple” ienāks ar “Apple Arcade” servisu, kurā par fiksētu mēneša maksu varēs piekļūt labākajām (pēc “Apple” domām) šobrīd tirgū pieejamajām videospēlēm, kuras varēs spēlēt ar “iPhone”, “iPad”, “Mac” un “Apple TV” ierīcēm.

Spēles tiks lejupielādētas lokāli uz katru no ierīcēm, kas nozīmē, ka tās varēs spēlēt arī brīžos, kad nebūs pieejams interneta pieslēgums. Nav gan skaidrs, tieši kad šis serviss būs pieejams un cik tas maksās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Aptauja atklāj, cik droši esam par saviem ienākumiem krīzes laikā
1 diena
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Valdības priekšlikums satur vairāk risku nekā ieguvumu. Cīņa par Liepājas ostas kontroli
1 diena
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ir kāds labs risinājums veco riepu izmantošanai. Vai valsts būtu gatava ieguldīt tehnoloģijas attīstībā?
1 diena

Lasītākie

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Dzīve piespiež pārdot citādi. Kā mājražotāji pārvar krīzi
17 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Deputātos mostas lokālpatriotisms – bet tikai vārdos
2 stundas
GP
Gunta Paavola
Pasaulē
Kā Andris Somijā būvē olimpisko stadionu. Pēc žurnālistu saceltā skandāla par neizmaksātajām algām un briesmīgo sadzīvi, situācija uzlabojas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Portālā LA.LV un kanālā “RīgaTV 24” būs skatāmas ģenerālprokura amata kandidātu debates
29 minūtes
LE
LETA
Dabā
Plus 30, sutīgs, negaisi, lietusgāzes, liela krusa un vētra – nākamās nedēļas laika prognoze
1 stunda