Auto un tehnoloģijas

Aptaujā noskaidrots, kura ir Latvijā populārākā emocijzīme1


Latvijā populārākās emocijzīmes
Latvijā populārākās emocijzīmes
Publicitātes attēls

Smejošā seja ar atvērtu muti un apaļām acīm pārliecinoši ir Latvijā visbiežāk lietotā emocijzīme – tā ikdienas virtuālajā saziņā tiek izmantota 42% gadījumu – noskaidrots “Samsung” veiktajā aptaujā. Tam seko gaisa skūpstu sūtošā sejiņa, kas tiek lietota trešdaļā gadījumu, un smaidiņš ar prieka asarām (26%).

Smaidīgo seju ar atvērto muti, baltajiem zobiem un apaļajām acīm saziņā ievērojami biežāk izmanto tieši vīrieši, un tā ir populārākā krievvalodīgi runājošo iedzīvotāju vidū. Savukārt daiļā dzimuma pārstāves un aptaujātie vecumā no 18 līdz 29 gadiem ir tie, kuri biežāk izrāda savas emocijas ar gaisa skūpsta un prieka asaru smaidiņa palīdzību. Gaisa skūpsta emocijzīme vairāk ienāk arī krievvalodīgi runājošo virtuālajā saziņā, kamēr prieka asaru – latviešu.

Virtuālās emocijzīmju enciklopēdijas emojipedia.org veidotāji izpētījuši, ka sešu gadu laikā kopš emocijzīmju ienākšanas saziņā to oficiālais skaits no 471 pieaudzis līdz 2666, un tiek prognozēts, ka šis skaits turpinās pieaugt.

Interesanti, ka Latvijā visbiežāk lietoto smaidiņu vidū ir tikai pozitīvās emocijzīmes. Populārāko augšgalā ir arī smejošais smaidiņš ar atvērto muti un ovāli garenajām acīm (17%), smaidošā sejiņa ar pietvīkušajiem vaigiem (17%), smejošā sejiņa ar samiegtajām acīm (16%) un sejiņa ar vienu piemiegto aci (15%).

Latgalē dzīvojošie, kuri ierasti tiek uzskatīti par sirsnīgākā reģiona pārstāvjiem, salīdzinoši vairāk nekā citu novadu, Rīgas un tās apkaimes iedzīvotāji, virtuālajā saziņā biežāk izmanto smaidiņu ar sirds formas acīm (21%), savukārt zemgalieši – smaidošo sejiņu ar pietvīkušajiem vaigiem (28%).

Salīdzinājumam – pasaulē, tajā skaitā sociālajos tīklos “Facebook” un “Twitter”, populārākā emocijzīme ir smejošā sejiņa ar prieka asarām, kas Latvijā ir trešā visbiežāk izmantotā emocijzīme. Tam seko smaidiņš ar sirsniņu acīm un smejošā sejiņa ar apaļajām acīm, kas Latvijā iemantojusi vislielāko popularitāti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Raivis Šveicars
Ekonomika
Jau pavisam tuvā nākotnē – lidojoši taksometri, kas trauksies ar 300 km/h 1
4 dienas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Iegūt 15 minūtes, bet riskēt ar drošību. Vai Latvija gatava ātrgaitas ceļiem? 22
5 dienas
Raivis Šveicars
Ekonomika
Covid-19 izraisītais elektrisko skrejriteņu bums ir sācies. Vai tas būs vienīgais?
6 dienas

Lasītākie

AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
LTV pret TV3. Ziņu karš vai “nekas īpašs”
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Atklāj, cik gada laikā nopelnījis korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Turpinām uzmanīties! Vakar atklāts vēl viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
50 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Cik liela patiesībā ir Rīga?
23 minūtes
LE
LETA
Dabā
Apmācies, brīžiem nedaudz līs. Laika ziņas svētdienai
2 stundas