Foto: LETA/Ieva Leiniša

50 “Stockmann” darbinieki saslimuši ar vēdera infekciju 1

Vēdera infekcija konstatēta apmēram 50 universālveikala “Stockmann” darbiniekiem, kurus “Trakajās dienās” ēdināja SIA “Baltic Restaurant Latvia”, aģentūrai LETA apstiprināja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: Viena pati un maziņa karaliene, vietējie kovidkretīni un pirmās līgotāju prognozes 43
16 stundas
DA
Dr. Apinis
Veselam
“Jaunas, mūsdienīgas sievietes lieto hormonālo kontracepciju, paskatieties, kāds tur ir trombožu risks,” Zavadska par bailēm no “Astra/Zeneca” 143
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Bija pirmais “feils”, tad otrais un simtais!” Ērglis lamā valdību un vaino sabiedrības uzticības krīzē 60
2 dienas
Lasīt citas ziņas

Dienestā skaidroja, ka svētdien, 6.oktobrī, saņemta informācija no “Baltic Restaurants Latvia” par saslimšanas gadījumiem universālveikala “Stockmann” darbinieku ēdināšanas blokā.

Tādējādi PVD veicis pārbaudi – noņemti nomazgājumu un pārtikas produktu paraugi laboratoriskām pārbaudēm, kā arī veikta pārbaude pie izejvielu piegādātāja, kur arī noņemti produktu un nomazgājumu paraugi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mūsu inspektori veica pārbaudi, tostarp noņēmām paraugus,” aģentūrai LETA sacīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, piebilstot, ka PVD patlaban skaidro notikušā apstākļus un vēl nav skaidri zināms, kas ir bijis slimības ierosinātājs, jo PVD vēl gaida paraugu pārbaužu rezultātus.

Līdz šim izmeklēta lielākā daļa paraugu, bet to rezultāti ir negatīvi. Pirmdien, 14.oktobrī, varētu būt zināmi atlikušo laboratoriskajām analīzēm nosūtīto paraugu rezultāti.

PVD šobrīd vēl gaida informāciju no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) par minētā saslimšanas gadījuma epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātiem.

Tāpat Balodis teica, ka PVD turpina veikt pārbaudes “Baltic Restaurant Latvia”, kā arī noņemti paraugi augsta riska produktiem – putnu gaļai.

SPKC epidemioloģe Rita Korotinska aģentūrai LETA norādīja, ka

sākotnējā informācija liecina, ka saslimušie inficējušies ar norovīrusu.

Viņa skaidroja, ka SPKC 6.oktobrī saņēma informāciju no PVD par notiekošo un jau 7.oktobrī veica epidemioloģisko izmeklēšanu, kuras laikā tika veikta ēdnīcas darbinieku pārbaude, kā arī ņemti vides nomazgājumi. SPKC pārstāve arī atzīmēja, ka veikta darbinieku anketēšana, lai izprastu saslimušo īpatsvaru.

Korotinska norādīja, ka cilvēkiem slimība noritējusi vieglā formā un nav saņemta informācija, ka kāds būtu hospitalizēts.

Epidemioloģe skaidroja, ka ar norovīrusu var inficēties sadzīves sakaru ceļā vai, lietojot inficētu pārtiku. Viņa atzīmēja, ka cilvēks var nezināt, ka ir slimības nēsātājs, bet inficēt citus.

Tāpat Korotinska atgādināja par nepieciešamību ievērot personīgo higiēnu, īpaši izceļot nepieciešamību regulāri mazgāt rokas. Viņa piebilda, ka, ja parādās kādi no tipiskajiem norovīrusu simptomiem – caureja, vemšana un paaugstināta temperatūra, tad cilvēkam ir nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta, lai veiktu nepieciešamās analīzes un noteiktu ārstēšanās kursu.

Savukārt “Stockmann” direktore Dace Goldmane aģentūrai LETA atklāja, ka pagājušās nedēļas nogalē tirdzniecības centra telpās strādāja apmēram 800 cilvēku, no kuriem 50 bija līdzīgi saslimšanas simptomi. Konstatējot darbinieku saslimšanu, “Stockmann” nekavējoties veicis visas nepieciešamās analīzes sadarbībā ar PVD, kā arī SPKC.

Tāpat viņa sacīja, ka jauni saslimšanas gadījumi nav konstatēti.

“Baltic Restaurants Latvia” pārstāvji ir pārliecināti, ka uzņēmums nodrošinot nepārtrauktu higiēnas un drošības uzraudzību visās savās ēdināšanas vietās.

“Esam informēti, ka “Stockmann” ir bijusi darbinieku saslimšana. Saņemot informāciju par šiem saslimšanas gadījumiem, uzņēmums pats nekavējoties pēc savas iniciatīvas jau brīvdienās izsauca PVD un SPKC, kuri veica pārbaudes “Baltic Restaurants Latvia” kafejnīcā.

Tika pārbaudīti gan produkti, gan darba virsmas, gan darbinieki. Visi līdz šim saņemtie testu rezultāti ir negatīvi, tai skaitā nav atrastas ne “E.Coli”, ne Salmonellas baktērijas, tāpat mūsu darbinieku vidū šobrīd saslimušo nav,” sacīja uzņēmuma pārstāvji.

“Baltic Restaurants Latvia” pārstāvji piebilda, ka “Stockmann” darbiniekiem “Baltic Restaurants Latvia” ir tikai viena no ēdināšanas iespējām un ne visi saslimušie ēda uzņēmuma pasniegtās maltītes. “Universālveikala darbinieki izmanto arī citas ēdināšanas iespējas, tai skaitā līdzi paņemto ēdienu no mājām,” skaidroja “Baltic Restaurants Latvia” pārstāvji.

Kā uzsvēra uzņēmuma pārstāvji, “Baltic Restaurants Latvia” nodrošinot nepārtrauktu higiēnas un drošības uzraudzību, tai skaitā veic regulāras pārbaudes, nepieciešamības gadījumā piesaistot arī PVD un SPKC speciālistus.

Arī šajā gadījumā, uzņēmums savā ēdināšanas blokā veica ārkārtas pārbaudes, pēc savas iniciatīvas pieaicinot atbildīgos dienestus, lai arī neviens no kafejnīcas apmeklētājiem vai darbiniekiem nav sūdzējies par veselības stāvokli, sacīja “Baltic Restaurants Latvia”.

Jau ziņots, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, vairākās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs izplatījās akūta zarnu infekcija.

SPKC epidemiologi, sākot epidemioloģisko izmeklēšanu Siguldas izglītības iestādēs, izvirzīja vairākas hipotēzes par šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas (STEC) izraisītās infekcijas uzliesmojuma iemesliem. Izskatot visas versijas, epidemiologi secināja, ka bērni nav ceļojuši, un, lai gan viņi ir no vienas pilsētas izglītības iestādēm, visi cits citu nepazina. Tomēr visus vienoja viens ēdinātājs – “Baltic Restaurant Latvia”.

PVD pēc pārbaudēs konstatētajiem pārkāpumiem un saņemtajiem laboratorisko izmeklējumu rezultātiem secināja, ka “Baltic Restaurants Latvia” ir pieļāvis higiēnas prasību pārkāpumus un nav nodrošinājis pietiekamu tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanu, radot labvēlīgu vidi dažādu slimību ierosinātāju izplatībai.

Ņemot vērā šo pārkāpumu izraisīto seku smagumu, Siguldas novada pašvaldība līgumu ar “Baltic Restaurants Latvia” lauza un izsludināja ārkārtas iepirkumu.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Baltic Restaurants Latvia” apgrozījums pērn bija 19,089 miljoni eiro, bet peļņa – 306 475 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas vienīgā īpašniece ir SIA “Baltic Restaurant Business”, kas savukārt pieder Guntim Bredovskim (30%), Anitai Gleizdei (30%), Aigaram Kaugaram (30%) un Kristīnei Riemerei (10%).

Universālveikals “Stockmann” Latvijā darbojas kopš 2003.gada. “Stockmann” iekļauts Somijas koncernā “Stockmann Group”, kas darbojas kopš 1862.gada. “Stockmann” apgrozījums pagājušajā gadā saruka par 13,9% salīdzinājumā ar gadu iepriekš un bija 41,883 miljoni eiro, taču kompānijas peļņa pieauga par 7,6%, sasniedzot 1,266 miljonus eiro.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: Viena pati un maziņa karaliene, vietējie kovidkretīni un pirmās līgotāju prognozes 43
16 stundas
DA
Dr. Apinis
Veselam
“Jaunas, mūsdienīgas sievietes lieto hormonālo kontracepciju, paskatieties, kāds tur ir trombožu risks,” Zavadska par bailēm no “Astra/Zeneca” 143
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Bija pirmais “feils”, tad otrais un simtais!” Ērglis lamā valdību un vaino sabiedrības uzticības krīzē 60
2 dienas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena ir piemērota pārdomām! Horoskopi 19.aprīlim
18 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Lemberga vēstule no cietuma rada sašutumu. Ivars Kaļķis atgādina politiski represētās personas likumu 130
2 dienas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Ziņas
Rēzeknes mērs: Ir jāpadomā par Krievijas vakcīnu iepludināšanu Latvijā
33 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Bricis par laiku šonedēļ
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Liesuma filozofija un ķieģeļi! “Lode” rūpnīca Liepā iegūst jaunu elpu, kovidkrīzē valsts atbalstu neprasot
1 stunda
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Kad potēm jābūt “plecos, nevis noliktavās”. Cēsīs daži vakcīnu saņēmēji rindā stāvējuši pat septiņas stundas 22
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pabriks: Pieteikties uz “AstraZeneca” vakcīnām, no kurām atsakās Dānija, ir ļoti pareiz lēmums
13:50
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Viss, kas tev jāzina, ja vēlies pārdot savu auto
13:49
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Pavasara karalis – spināts: plus četras gardas receptes katrai gaumei
13:49
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Karaliene Elizabete II sava mazdēla dēļ prinča Filipa bērēs lauzusi senu tradīciju: viss tikai tāpēc, lai princis Harijs nejustos “citādi” 1
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Uzņēmējs Artūrs Mednis ar ģimeni teltī pārnakšņo pie vakcinācijas centra, lai tiktu pie Covid-19 vakcīnas
28 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man nepatīk resnas sievietes!”: atklāti paziņo svarcēlājs Viktors Ščerbatihs
39 minūtes
LE
LETA
Ziņas
“Var draudēt arī kriminālatbildība!” Petraviča komentē izskanējušo informāciju par kristīgajā pansionātā “Zilaiskalns” notikušo 4
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Tas ir brīdinājums!” Ģirģens par Purvciemā nogalinātā futbola aģenta Bezzubova slepkavību 25
5 stundas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas darāms dārzā no 19. līdz 26.aprīlim: apstrādā zemi, sēj bietes, burkānus, redīsus
22 minūtes
ZB
Zigmunds Bekmanis
Ziņas
Katru gadu mežizstrādes dēļ vien bojā iet vairāk nekā 50 000 putnu lig­zdu. Kāpēc neviens tos neaizsargā un nemaina likumdošanu?
6 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
ZZS veidojošās partijas arvien biežāk iet katra savu ceļu, pat pieļaujot, ka Saeimas vēlēšanās vairs nebūs kopīga saraksta
1 stunda
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ziņas
Covid-19 krīze un aplokšnu algas izspiež no tirgus godīgi strādājošos. Apsardzes nozare cer uz pārmaiņām
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Kāpinot vakcinācijas tempus, izdevies sasniegt vakcinācijas rekordu. Juhņēviča un Pavļuts par sasniegumiem pagājušajā nedēļā 11
4 stundas
LB
Latvijas Bizness
Laukos
Viens no lielākajiem Lietuvas piena pārstrādātājiem tagad būs Latvijas “Baltic Dairy Board” īpašnieki
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“”Piebarojot” tūrisma nozares vasarā, riskējam septembrī neatvērt skolas un veikalus!” Zīle par zaļo pasu ieviešanas patieso iemeslu 24
19 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Sprinta karalis Rīgā, negaidīti īssavienojumi no VID. Slepkavība kā vēstījums? Nedēļas notikumu apskats 2
6 stundas
LE
LETA
Veselam
Kristīgā pansionātā pēc atteikšanās no vakcinēšanas uzliesmojis Covid-19, nonāvējot trešdaļu iemītnieku 30
17 stundas
LA
LA.LV
Veselam
“Pēc vakcinācijas cilvēkam būtu jāļauj brīvi dzīvot un strādāt,” ierobežojumus kritizē Kozlovska 115
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Bija pirmais “feils”, tad otrais un simtais!” Ērglis lamā valdību un vaino sabiedrības uzticības krīzē 60
2 dienas
DA
Dr. Apinis
Veselam
Circene: Cilvēki, kuri organizē vakcinācijas procesu, no veselības sistēmas nesaprot pilnīgi neko 115
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. VIDEO. Karaliskā ģimene atvadās no mīļotā prinča Filipa 12
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Lemberga vēstule no cietuma rada sašutumu. Ivars Kaļķis atgādina politiski represētās personas likumu 130
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Pavļuts atklāj, kam paredzēti atlikušie “AstraZeneca” vakcīnas krājumi 39
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Bērnus nedrīkst izmantot kā šova dalībniekus!” Meļņiks par dziesmu svētku plāniem 45
2 dienas
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
“Rail Baltica” celtnieki strādā piecos “burbuļos”: kas īsti notiek pie stacijas un kas sagaidāms turpmāk? 29
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Cilvēkiem “apgrieztas” jebkādas iespējas!” Uzņēmējs Bērziņš par zaļajām pasēm, Izraēlu un ierēdņu pārspīlēto centību 34
2 dienas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena ir piemērota pārdomām! Horoskopi 19.aprīlim
18 stundas