Foto: LETA/Ieva Leiniša

50 “Stockmann” darbinieki saslimuši ar vēdera infekciju 1

Vēdera infekcija konstatēta apmēram 50 universālveikala “Stockmann” darbiniekiem, kurus “Trakajās dienās” ēdināja SIA “Baltic Restaurant Latvia”, aģentūrai LETA apstiprināja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

No “nejauša” kritiena pa logu līdz saindētai tējai. Paranojas pārņemtā Putina kritiķu briesmīgais gals
TESTS: Tas, kā tu parasti sēdi, atklāj daudz par tavu personību
Nebūs te nekādas “inomarkas” – Krievija slēdz pēdējos apkārtceļus Rietumu automobiļiem. Centīsies saražot paši 67
Lasīt citas ziņas

Dienestā skaidroja, ka svētdien, 6.oktobrī, saņemta informācija no “Baltic Restaurants Latvia” par saslimšanas gadījumiem universālveikala “Stockmann” darbinieku ēdināšanas blokā.

Tādējādi PVD veicis pārbaudi – noņemti nomazgājumu un pārtikas produktu paraugi laboratoriskām pārbaudēm, kā arī veikta pārbaude pie izejvielu piegādātāja, kur arī noņemti produktu un nomazgājumu paraugi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mūsu inspektori veica pārbaudi, tostarp noņēmām paraugus,” aģentūrai LETA sacīja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, piebilstot, ka PVD patlaban skaidro notikušā apstākļus un vēl nav skaidri zināms, kas ir bijis slimības ierosinātājs, jo PVD vēl gaida paraugu pārbaužu rezultātus.

Līdz šim izmeklēta lielākā daļa paraugu, bet to rezultāti ir negatīvi. Pirmdien, 14.oktobrī, varētu būt zināmi atlikušo laboratoriskajām analīzēm nosūtīto paraugu rezultāti.

PVD šobrīd vēl gaida informāciju no Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) par minētā saslimšanas gadījuma epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultātiem.

Tāpat Balodis teica, ka PVD turpina veikt pārbaudes “Baltic Restaurant Latvia”, kā arī noņemti paraugi augsta riska produktiem – putnu gaļai.

SPKC epidemioloģe Rita Korotinska aģentūrai LETA norādīja, ka

sākotnējā informācija liecina, ka saslimušie inficējušies ar norovīrusu.

Viņa skaidroja, ka SPKC 6.oktobrī saņēma informāciju no PVD par notiekošo un jau 7.oktobrī veica epidemioloģisko izmeklēšanu, kuras laikā tika veikta ēdnīcas darbinieku pārbaude, kā arī ņemti vides nomazgājumi. SPKC pārstāve arī atzīmēja, ka veikta darbinieku anketēšana, lai izprastu saslimušo īpatsvaru.

Korotinska norādīja, ka cilvēkiem slimība noritējusi vieglā formā un nav saņemta informācija, ka kāds būtu hospitalizēts.

Epidemioloģe skaidroja, ka ar norovīrusu var inficēties sadzīves sakaru ceļā vai, lietojot inficētu pārtiku. Viņa atzīmēja, ka cilvēks var nezināt, ka ir slimības nēsātājs, bet inficēt citus.

Tāpat Korotinska atgādināja par nepieciešamību ievērot personīgo higiēnu, īpaši izceļot nepieciešamību regulāri mazgāt rokas. Viņa piebilda, ka, ja parādās kādi no tipiskajiem norovīrusu simptomiem – caureja, vemšana un paaugstināta temperatūra, tad cilvēkam ir nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta, lai veiktu nepieciešamās analīzes un noteiktu ārstēšanās kursu.

Savukārt “Stockmann” direktore Dace Goldmane aģentūrai LETA atklāja, ka pagājušās nedēļas nogalē tirdzniecības centra telpās strādāja apmēram 800 cilvēku, no kuriem 50 bija līdzīgi saslimšanas simptomi. Konstatējot darbinieku saslimšanu, “Stockmann” nekavējoties veicis visas nepieciešamās analīzes sadarbībā ar PVD, kā arī SPKC.

Tāpat viņa sacīja, ka jauni saslimšanas gadījumi nav konstatēti.

“Baltic Restaurants Latvia” pārstāvji ir pārliecināti, ka uzņēmums nodrošinot nepārtrauktu higiēnas un drošības uzraudzību visās savās ēdināšanas vietās.

“Esam informēti, ka “Stockmann” ir bijusi darbinieku saslimšana. Saņemot informāciju par šiem saslimšanas gadījumiem, uzņēmums pats nekavējoties pēc savas iniciatīvas jau brīvdienās izsauca PVD un SPKC, kuri veica pārbaudes “Baltic Restaurants Latvia” kafejnīcā.

Tika pārbaudīti gan produkti, gan darba virsmas, gan darbinieki. Visi līdz šim saņemtie testu rezultāti ir negatīvi, tai skaitā nav atrastas ne “E.Coli”, ne Salmonellas baktērijas, tāpat mūsu darbinieku vidū šobrīd saslimušo nav,” sacīja uzņēmuma pārstāvji.

“Baltic Restaurants Latvia” pārstāvji piebilda, ka “Stockmann” darbiniekiem “Baltic Restaurants Latvia” ir tikai viena no ēdināšanas iespējām un ne visi saslimušie ēda uzņēmuma pasniegtās maltītes. “Universālveikala darbinieki izmanto arī citas ēdināšanas iespējas, tai skaitā līdzi paņemto ēdienu no mājām,” skaidroja “Baltic Restaurants Latvia” pārstāvji.

Kā uzsvēra uzņēmuma pārstāvji, “Baltic Restaurants Latvia” nodrošinot nepārtrauktu higiēnas un drošības uzraudzību, tai skaitā veic regulāras pārbaudes, nepieciešamības gadījumā piesaistot arī PVD un SPKC speciālistus.

Arī šajā gadījumā, uzņēmums savā ēdināšanas blokā veica ārkārtas pārbaudes, pēc savas iniciatīvas pieaicinot atbildīgos dienestus, lai arī neviens no kafejnīcas apmeklētājiem vai darbiniekiem nav sūdzējies par veselības stāvokli, sacīja “Baltic Restaurants Latvia”.

Jau ziņots, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, vairākās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs izplatījās akūta zarnu infekcija.

SPKC epidemiologi, sākot epidemioloģisko izmeklēšanu Siguldas izglītības iestādēs, izvirzīja vairākas hipotēzes par šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas (STEC) izraisītās infekcijas uzliesmojuma iemesliem. Izskatot visas versijas, epidemiologi secināja, ka bērni nav ceļojuši, un, lai gan viņi ir no vienas pilsētas izglītības iestādēm, visi cits citu nepazina. Tomēr visus vienoja viens ēdinātājs – “Baltic Restaurant Latvia”.

PVD pēc pārbaudēs konstatētajiem pārkāpumiem un saņemtajiem laboratorisko izmeklējumu rezultātiem secināja, ka “Baltic Restaurants Latvia” ir pieļāvis higiēnas prasību pārkāpumus un nav nodrošinājis pietiekamu tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanu, radot labvēlīgu vidi dažādu slimību ierosinātāju izplatībai.

Ņemot vērā šo pārkāpumu izraisīto seku smagumu, Siguldas novada pašvaldība līgumu ar “Baltic Restaurants Latvia” lauza un izsludināja ārkārtas iepirkumu.

“Baltic Restaurants Latvia” apgrozījums pērn bija 19,089 miljoni eiro, bet peļņa – 306 475 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas vienīgā īpašniece ir SIA “Baltic Restaurant Business”, kas savukārt pieder Guntim Bredovskim (30%), Anitai Gleizdei (30%), Aigaram Kaugaram (30%) un Kristīnei Riemerei (10%).

Universālveikals “Stockmann” Latvijā darbojas kopš 2003.gada. “Stockmann” iekļauts Somijas koncernā “Stockmann Group”, kas darbojas kopš 1862.gada. “Stockmann” apgrozījums pagājušajā gadā saruka par 13,9% salīdzinājumā ar gadu iepriekš un bija 41,883 miljoni eiro, taču kompānijas peļņa pieauga par 7,6%, sasniedzot 1,266 miljonus eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
No “nejauša” kritiena pa logu līdz saindētai tējai. Paranojas pārņemtā Putina kritiķu briesmīgais gals
TESTS: Tas, kā tu parasti sēdi, atklāj daudz par tavu personību
Nebūs te nekādas “inomarkas” – Krievija slēdz pēdējos apkārtceļus Rietumu automobiļiem. Centīsies saražot paši
Kabajeva nosūtīta pensijā? Baumo, ka Putinam ir jauna mīla – Bārbijas tipa blondīne, kura ir 32 gadus jaunāka par viņu
Veselam
“Jums ir 56 gadi, jādzīvo vēl apmēram 10 gadus,” pacienti nepatīkami pārsteidz ārsta teiktais un rodas sajūta, ka medicīna ir tikai bizness
Lasīt citas ziņas
Stoltenbergs: Ukraina ar F-16 drīkstēs veikt triecienus Krievijas teritorijā. Kijivai ir tiesības uz pašaizsardzību
Maskavas ielai nu ir gals. Garākā galvaspilsētas iela atguvusi savu vēsturisko nosaukumu!
No “nejauša” kritiena pa logu līdz saindētai tējai. Paranojas pārņemtā Putina kritiķu briesmīgais gals
Laiks pārvērtēt savas rotaslietas? Zelta cena rada riskus tā īpašniekiem zaudēt daļu savas bagātības
Okupantu “gubernators”: Krievijas pretinieki-ukraiņi tiek izsūtīti viņu pašu labā, citādi – lēmums ir bargs
09:20
TV24
Kozlovska: Pašlaik valsts apdraudējuma gadījumā esam negatavāki nekā kovida pandēmijā. Tagad vispār nekā nav!
08:51
Maskavas ielai nu ir gals. Garākā galvaspilsētas iela atguvusi savu vēsturisko nosaukumu!
08:31
Baidens nosauc Putinu par “traku kuces dēlu”: Mums te jāuztraucas par kodolkonfliktu, lai gan īstais drauds ir klimats
Tuvojas gada ienākumu deklarāciju laiks! Kādos gadījumos deklarācijā ir jānorāda pārskaitījumi radiem un paziņām?
Kokteilis
FOTO. Lelde Ceriņa, kā novērots, piedzīvojusi vizuālas pārvērtības: kas mainījies viņas izskatā?
Aicina atturēties no oficiālas Gruzijas otra nosaukuma – Sakartvelo – lietošanas: To varētu lietot poētiskā nozīmē
Sagatavojies. Tik ļoti nīstās avionodevas atkal aktualizējas – grasās kāpt biļešu cenas
Nebūs te nekādas “inomarkas” – Krievija slēdz pēdējos apkārtceļus Rietumu automobiļiem. Centīsies saražot paši
Avoti: Irāna sākusi piegādāt Krievijai jaudīgas ballistiskās raķetes; tās lido 700km, palaistas no kravas auto
Zudušo seksuālo iekāri meklējot. Kāpēc tā zūd pat jauniem cilvēkiem
FOTO. VIDEO. Navaļnija piemiņas pasākumos aizturētie ilgi atcerēsies savu pozīciju – viņiem jādodas uz kara komisariātiem
VIDEO. Zelenskis aicina Poliju nekavējoties tikties “graudu sarunās” uz robežas: “Tā ir militārā ekonomika, tā nodrošina fronti un jums brīvību!”
Kabajeva nosūtīta pensijā? Baumo, ka Putinam ir jauna mīla – Bārbijas tipa blondīne, kura ir 32 gadus jaunāka par viņu
TV24
Vai Medvedevs ir ieņēmis galvenā āksta Žirinovska vietu? Komentē NBS majors
Nosaukta Eiropas nedrošākā pilsēta – naktī pa to izvairās pārvietoties pat vietējie
TESTS: Tas, kā tu parasti sēdi, atklāj daudz par tavu personību
Kurzemē ceturtdien būs jūtams pavasaris, +7 grādi; citviet ceļi – apledo. Prognoze ceturtdienai
Kokteilis
Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna un Adrija – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Kāpēc OCTA maksā tik, cik tā maksā, – ko apdrošinātāji ņem vērā, aprēķinot polises cenu
Receptes
Vietējo zivju – līdaku, asaru, zandartu un citu spuraiņu ikri, tā tik ir manta!
VIDEO. Kad alus burtiski gāž no kājām! Amizants atgadījums, ko alus darītava pārvērtusi par iespēju nopelnīt
Rēzeknes dome noteiktajā termiņā nepieņem budžetu; risks nesaņemt valsts aizdevumu stabilizācijai
Apšaude Jelgavā. Vīrietis sašāvis pasažieru autobusu un ēkas logus – “vēlējos pavingrināties šaušanā”
VIDEO. Avārija uz Salu tilta centra virzienā. Satiksme apstājusies – vieglais auto iespiests starp “smagajiem”
TV24
Iedzīvotāji neizpratnē: Kāpēc visur netiek nodrošināti BIO atkritumu maisiņi? Daugavpilī gan dod!
“Beidzot! Par latviešu valodu spēj cīnīties tikai ministrs, kurš nav latvietis!” soctīkli jūsmo par Abu Meri paziņojumu