Arī nelegāli ienākumi 0

Pievieno LA.LV

Līdz 1. jūnijam katram, kuram pieder īpašums, ir naudas uzkrājumi vai cita manta vairāk nekā 10 000 latu vērtībā, vai arī parādsaistības vairāk par 10 000 latu, Valsts ieņēmumu dienestā vajadzēja iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju. Cik likumpaklausīgi esam?

 

RAKSTA REDAKTORS
“Viņu parāva straume zem ūdens!” Gaujā pazudušā puiša mamma pastāsta, ka glābēji jau beiguši darbu, tagad dēla meklēšana uz pašu pleciem
Kokteilis
Vēlies sev slinku vīru? Astroloģija zina, kuras zodiaka zīmes būs visspēcīgākās šajā jomā 9
“Rīgas piena kombināt, ceru, ka sarkasmu uztvērāt!” Sieviete nopērk saldējumu un ir neizpratnē par iepakojumu
Lasīt citas ziņas

Līdz 20. jūnijam VID bija saņēmis 128 371 mantiskā stāvokļa deklarāciju. Tajā skaitā 70 cilvēki uzrādīja līdz šim nedeklarētos ienākumus vairāk nekā 2 miljonu latu kopsummā (Ls 2 140 128), no kuriem nav samaksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Šiem cilvēkiem ir izdevīgāk no šīs naudas tagad samaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli, kuram tiek piemērota samazināta likme – tikai 15 %, nevis 25 %, kā vispārējā gadījumā.

Mantiskā stāvokļa deklarāciju skaits var pieaugt, jo VID vēl nav reģistrējis visas saņemtās deklarācijas, tostarp arī tās, ko iedzīvotāji nosūtīja pa pastu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja cilvēkam objektīvu iemeslu dēļ nebija iespējams iesniegt mantiskā stāvokļa deklarāciju līdz 1. jūnijam (ieskaitot) – piemēram, jūrniekiem, viņi to var darīt triju mēnešu laikā pēc objektīvo iemeslu izbeigšanās, pievienojot deklarācijai informāciju par šiem iemesliem.

Deklarācijā iekļautās ziņas drīkst precizēt triju mēnešu laikā pēc tās iesniegšanas, norādot, ka iesniedz precizētu deklarāciju.

 

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.