Dons Eirovīzijas dziesmu konkursa 2024 finālā

FOTO. “Artūrs gan tādos brīžos parasti sakautrējās…” Dona mamma atklāj sirsnīgus, vēl nedzirdētus faktus par dēlu 11

Mūziķis Dons (īstajā vārdā Artūrs Šingirejs) nesen atgriezās no Malmes, kur Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā izcīnīja 16. vietu, apliecinot visiem, ka ar neatlaidību var sasniegt iecerēto, un pārraujot Latvijas neveiksmju līniju. Viņu mājās gaidīja ģimene, tostarp Dona mamma Ērika, kura juta līdzi katram viņa solim.

Reklāma
Reklāma
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Viņa intervijā žurnālam “Privātā Dzīve” atklāj, ka jau sen jutusi, ka viņas dēls iekļūs finālā.

“Artūra darba spējas ir apbrīnojamas. Es dēlam teicu, ka viņš ir ledlaužu kapteinis. Tas, ko viņš ir paveicis Eirovīzijā, ir pati labākā dāvana Māmiņu dienā. Pateicoties viņam, mazā Latvija ir iemirdzējusies. Esmu laimīga un lepna par to, ko dēls ir paveicis. Skatoties viņa uzstāšanos, no aizkustinājuma raudāju,” atklāj Dona mamma Ērika.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mamma atzīst, ka Artūrs vienmēr atšķīries no citiem un uz vairākām lietām skatījies citādāk: “Kad viņam bija tikai divi gadi, bērnudārzā spēlējās viens pats savā nodabā, dungoja melodijas. Un tādos brīžos parasti kņada, ko citi bērni radīja, uz brīdi beidzās, jo visi sāka klausīties, kā Artūrs dzied.

Audzinātāja teica – šķiet, ka dzied eņģelis. Pats Artūrs gan tādos brīžos parasti sakautrējās,” stāsta dziedātāja mamma.

Arī Dona vecākā māsa Kristīne izteikusies par Donu un viņa emocionālo priekšnesumu Eirovīzijā:  “Arī stipri cilvēki raud. Asaras neliecina par cilvēka vājumu, bet gan par to, ka viņam ir sirds. Arī mūsu tētim, spēlējot kādu sirsnīgāku dziesmu, pār vaigiem noritēja pa kādai asarai. Tētis gan vairs nav starp mums, bet domāju, ka arī viņš no mākoņa maliņas skatījās dēla uzstāšanos Eirovīzijā.”

Pilna intervija žurnāla “Privātā Dzīve” 14. maija numurā.

View this post on Instagram

A post shared by Dons (@dons_lv)

Dziedātājs Dons, īstajā vārdā Artūrs Šingirejs
Karaliski zilā krāsa izstaro pārliecību! Dons šarmē Eirovīzijā
Dons ceļā uz Malmi Zviedrijā

Jau vētsījām, ka Latvijas pārstāvis dziedātājs Dons ar dziesmu “Hollow” starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā ierindojās 16.vietā, bet Zviedrijas pilsētā Malmē sestdien notikušajā konkursā uzvarēja Šveici pārstāvošais dziedātājs Nemo (pilnā vārdā Nemo Metlers) ar dziesmu “The Code” (“Kods”), kopā iegūstot 591 punktu.

Dona izpildītajai dziesmai Eirovīzijas dalībvalstu žūrijas kopumā piešķīra 36 punktus, bet skatītāju balsojumā dziesma “Hollow” ieguva 28 punktus, kopā saņemot 64 punktus.

Reklāma
Reklāma

Horvātiju pārstāvošais dziedātājs “Baby Lasagna” (īstajā vārdā Marko Purišičs) ar dziesmu “Rim Tim Tagi Dim” ieguva otro vietu. Žūrijas un skatītāju balsojumā viņš kopā saņēma 547 punktus.

Trešajā vietā ierindojās Ukrainu pārstāvošais duets “Alyona Alyona” un “Jerry Heil” ar dziesmu “Teresa & Maria” (“Terēza un Marija”), kopā saņemot 453 punktus.

Ceturto vietu ieņēma Franciju pārstāvošais dziedātājs Slimans (pilnā vārdā Slimans Nebši) ar dziesmu “Mon amour” (“Mana mīlestība”), kas kopā saņēma 445 punktus.

Tālāk seko Izraēlas dziedātāja Edena Golana ar dziesmu “Hurricane” (“Viesuļvētra”), Īriju pārstāvošais mūziķis, kas identificējas kā nebināra persona, “Bambie Thug” ar dziesmu “Doomsday Blue” (“Pastardienas skumjas”), Itāliju pārstāvošā dziedātāja Andželīna Mango ar dziesmu “La noia” (“Garlaicība”) un Armēniju pārstāvošais duets “Ladaniva” ar dziesmu “Jako” (“Žako”).

Konkursa rīkotāju Zviedriju Eirovīzijā pārstāvēja duets “Marcus & Martinus” (identiskie dvīņu brāļi Markuss un Martinuss Gunnarseni) ar dziesmu “Unforgettable” (“Neaizmirstams”) un ierindojās devītajā vietā, kopumā saņemot 174 punktus.

Tālāk seko Portugāli pārstāvošā dziedātāja Jolānda (pilnā vārdā Jolānda Košta) ar dziesmu “Grito” (“Kliegt”), Grieķiju pārstāvošā Marina Sati ar dziesmu “Zari” (“Metamais kauliņš”), Vāciju pārstāvošais dziedātājs Īzaks (pilnā vārdā Īzaks Guderians) ar dziesmu “Always On The Run” (“Vienmēr skrējienā”), Luksemburgu pārstāvošā dziedātāja Tali (pilnā vārdā Tali Golerganta) ar dziesmu “Fighter” (“Cīnītāja”).

Lietuvas pārstāvis dziedātājs “Silvester Belt ” (īstajā vārdā Silvestrs Belte) ar dziesmu “Luktelk” (“Pagaidi”) ieņēma 14.vietu. Viņš ieguva 90 punktus.

Tālāk seko Kipru pārstāvošā dziedātāja Sīlia Kapsis ar dziesmu “Liar” (“Melis”), dziedātājs Dons ar dziesmu “Hollow”, Serbiju pārstāvošā dziedātāja “Teya Dora” (īstajā vārdā Teodora Pavlovska) ar dziesmu “Ramonda”, Lielbritāniju pārstāvošais dziedātājs “Olly Alexander” (īstajā vārdā Olivers Aleksanders Torntons) ar dziesmu “Dizzy” (“Apreibis”), Somiju pārstāvošā “Windows95man” (dīdžejs un mākslinieks Tēmu Keisteri) ar dziesmu “No Rules!” (“Bez noteikumiem!).

Igauniju pārstāvošā hiphopa grupa “5MIINUST” un folka panku duets “Puuluup” ar dziesmu “(Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi” (“Mēs (vēl) neko nezinām par (šīm) narkotikām”) ierindojās 20.vietā, iegūstot 37 punktus.

Tālāk seko Gruziju pārstāvošā dziedātāja Nutsa Buzaladze ar dziesmu “Firefighter” (“Ugunsdzēsējs”), Spāniju pārstāvošais sintīpopa duets ” Nebulossa” ar dziesmu ” Zorra” (“Lapsu mātīte”), Slovēniju pārstāvošais mecosoprāns “Raiven” (īstajā vārdā Sāra Briški Cirmane) ar dziesmu “Veronika”, Austriju pārstāvošā dziedātāja “Kaleen” (īstajā vārdā Marija Sofija Kreisla) ar dziesmu “We Will Rave” (“Mēs aizrausimies”), un 25.vietā ierindojās Norvēģiju pārstāvošā folkroka un progresīvā metāla grupa “Gate” ar dziesmu “Ulveham” (“Vilkāda”).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.