Foto: Shutterstock

Ārzemēs miris tuvinieks. Kas sedz repatriācijas izmaksas? 10

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
Lasīt citas ziņas

Ārlietu ministrija norāda – tuvinieka aiziešana, īpaši ārzemēs, ir smaga morāla un organizatoriska nasta, kas gulstas uz piederīgo pleciem. Ja tas bijis īslaicīgs ceļojums, jānoskaidro, vai personai bijusi ceļojuma apdrošināšana. Šāda apdrošināšana ietver arī mirstīgo atlieku repatriāciju, un to sedz apdrošināšanas kompānija.

Bet, ja persona ārvalstī ir uzturējusies pastāvīgi un bijusi nodarbināta, visticamāk, piederīgie varētu saņemt sociālo pabalstu. Iespējams, ka apbedīšanas izmaksu segšanā piedalās arī darba devējs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja nav spēkā neviens no minētajiem nosacījumiem, visas izmaksas ir tuvinieku ziņā. Valsts nesedz izmaksas, kas saistītas ar apbedīšanu un repatriāciju.

Ārlietu ministrija aicina sazināties ar Latvijas pārstāvniecību, kas varēs sniegt papildu informāciju, piemēram, kādi dokumenti jānoformē, kur meklēt apbedīšanas pakalpojumu sniedzējus u.c.

Uzziņa!

Vēstniecību un pārstāvniecību kontaktus iespējams atrast Ārlietu ministrijas mājaslapā: www2.mfa.gov.lv, sadaļā Kontaktinformācija • Vēstniecības un pārstāvniecības, izvēloties no saraksta interesējošo valsti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.