Horoskopi un mistika

Astrologs Baņķis: Visbiežāk “melnās piektdienas” bijušas harmoniskas0


Nakts klubs “Melnā Piektdiena” Brīvības ielā.
Nakts klubs “Melnā Piektdiena” Brīvības ielā.
Foto – LETA

Piektdiena, 13.datums, nav šausmu diena, tieši otrādi – visbiežāk “melnās piektdienas” bijušas harmoniskas, bez vērā ņemamiem satricinājumiem, atzinis sertificēts astrologs un numerologs Kristaps Baņķis.

Viņš “piektdienas un trīspadsmito” cītīgi pētījis kopš 2006.gada, tomēr neko sensacionālu nav atklājis. Baņķis norādīja, ka neviens skaitlis nav ne labs, ne slikts. Skaitļa izpausmes esot atkarīgas no tā, vai cilvēki paši pievienojas pozitīvam vai negatīvam skatījumam.

Baņķis norādīja, ka vienu vai otru skaitli izpausmju disharmoniskajā virzienā “pagriež” kolektīvās apziņas sētās šaubas vai bailes. Viņš prognozēja, ka astroloģiski šķiet – šī “melnā piektdiena” pati pierādīs skeptiķiem, ka tai nav izslavētās nozīmes.

Baņķis skaidroja, ka numeroloģiski skaitļa “13” vibrācijas allaž paliek nemainīgas: “1” iemieso Saules simbolismu, jebkuras personas vai notikuma patību, centriskumu, esību, bet “3” saistāms ar Jupiteru, kas simbolizē skološanos, sabiedriskumu, pasaules uztveri. Līdz ar to skaitļu mijiedarbība “1+3” rada “4” jeb Mēness mezglu Rahu – stabilitātes, cēloņsakarību ievērošanas galarezultātu.

Numerologs arī norādīja, ka tie, kuri uztraucas par skaitļu virknējumu “13.12.13.”, varot nomierināties, jo numerologu skatījumā tas esot neprecīzs pieraksts. Virknējumam jābūt “13.12.2013.”, kas kopsummā arī dod skaiti “13” un saskaitījumā veido pamatskaitli “4”. Tas apliecinot, ka diena domāta atbildīgai rīcībai, darbam un sakārtotai pasaules un lietu uztverei.

Baņķa Mēness kalendārā starp pieciem decembra saturīgajiem datumiem, kas būtu veltāmi auglīgam darbam, biznesam un daudzām citām nodarbēm, tieši 13.decembris esot viens no vēlīgākajiem. Šajā dienā esot labvēlīga Mēness – mīlestības vairošanas – diena. Mēness atrodoties arī miermīlīgi saimnieciskajā vērša zīmē, turklāt labvēlīgā kombinācijā ar citām planētām. Arī pilnmēness esot tik tuvu, lai aktivizētu labvēlīgo enerģētiku, bet neiesaistītu tā ēnas puses. Tieši šajā piektdienā divas lielplanētas – debesu augļotājs Jupiters un skarbais Saturns – esot vislabvēlīgākajā savienībā, kas ir gaidīta un pietiekami reta parādība.

Baņķis norādīja, ka bailēm no skaitļa “13” jeb triskaidekafobijai saknes esot meklējamas jau skandināvu mītos. Viens no tiem vēsta par 12 dievu sanāksmi Valhallā, skandināvu mitoloģijas debesu ekvivalentā. Sanāksmē nelūgts ieradies arī 13.viesis – ļaunais dievs Lokijs. Viņš pierunājis aklo tumsas dievu Hēdu nošaut ar āmuļa sulā saindētu bultu Baldru Skaisto, kurš bijis atbildīgs par prieku un laimi. Baldrs nomiris, un visa pasaule iegrimusi tumsā un sērās.

Arī Bībelē – Jūda, Jēzus nodevējs, bija 13.viesis pie Svētā vakarēdiena galda.

Piektdiena ir diena, kad saskaņā ar Bībelē teikto Jēzus Kristus tika sists krustā. Daži Bībeles pētnieki uzskata, ka Ieva kārdinājusi Ādamu ar aizliegto augli tieši piektdienā, valda arī uzskats, ka Kains nogalinājis savu brāli Ābelu piektdienā, 13.datumā.

Saistītie raksti

Baņķis pastāstīja, ka Delaveras Universitātes matemātiķis Tomass Fenslers esot paudis viedokli – skaitļa galvenā nelaime ir tā, ka tas ir nākamais pēc divpadsmit. Numerologi uzskata, ka 12 ir pilnīgs skaitlis – Zodiakā ir 12 zīmju, gadā ir 12 mēnešu, Olimpā bija 12 dievu, Hērakls paveica 12 varoņdarbus, Jēzum bija 12 apustuļu. Skaitlis “13” paliek ārpus pilnīgā, kas, iespējams, liecina par kaut ko bīstamu.

Baņķis norādīja, ka triskaidekafobija skar tik daudz cilvēku, ka bieži vien ēkām nav 13.stāva, lidmašīnās nav 13.krēslu rindas, slimnīcās nav 13.nodaļas vai palātas. Itālijas operteātros neesot vieta ar numuru 13, tāpēc pēc 12.vietas uzreiz ir 14.vieta. Pat “Formulas 1” sacīkstēs neesot mašīnas ar 13.numuru.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Visu mīlētāju dienā nelidinies mākoņos! Horoskopi 14.februārim
3 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
3 horoskopa zīmju pārstāvji, kas neprot dzīvot bez “cīņas”
3 dienas
LA
LA.LV
Horoskopi un mistika
Veiksme tevi pavadīs turpmākās 24 stundas! Horoskopi 13.februārim
4 dienas

Lasītākie raksti

LA
LA.LV
Latvijā
Kādiem jābūt novadiem? Saeimā no likuma svītro to veidošanas kritērijus, vēsta raidījums
2 stundas
LE
LETA
Kokteilis
VIDEO. Emocionāli kadri! Eltons Džons zaudē balsi un pārtrauc koncertu Jaunzēlandē
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Politiski nepieskaramie
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ķuzis saņēmis iespaidīgu atvaļināšanās pabalstu un kompensāciju 1
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Sākts kriminālprocess par daudzdzīvokļu nama uzcelšanu dzelzceļa aizsargjoslā Rīgā
1 stunda