Foto – AFP/LETA

ASV apņemas arī turpmāk sūtīt savus karavīrus uz Lietuvu 0

Lietuva un ASV parakstījušas vienošanos par sadarbību aizsardzības jomā līdz 2024.gadam, kurā Vašingtona apņemas arī turpmāk sūtīt savus karavīrus uz Lietuvu, paziņojusi ASV Aizsardzības ministrija.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Vācu policijas auto Latgalē satrauc iedzīvotājus – kas īsti notiek? 2
Kokteilis
3 horoskopa zīmes, ko visi mīl – viņi izceļas ar īpašu harismu un siltu enerģiju
“Oficiāli neviens neko neaizliedz.” Krievijā strauji izdziest viena no sievietes galvenajām pamattiesībām
Lasīt citas ziņas

Kā norādīts dokumentā, ASV turpinās dislocēt savus spēkus Baltijas valstīs, lai stiprinātu atturēšanas potenciālu un veicinātu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas centienus turpināt attīstīt savu nacionālo aizsardzību.

Savukārt Lietuvas Aizsardzības ministrija apņemas sniegt visu nepieciešamo atbalstu ASV karavīru dislocēšanai.
CITI ŠOBRĪD LASA

Amerikāņu karavīri uz mācībām Lietuvā ierodas no Polijas. Loģistikas atbalsta bataljonā Marijampolē pastāvīgi dislocēti 25 ASV loģistikas speciālisti. Uz Lietuvu regulāri tiek sūtīti ASV speciālo operāciju karavīri, kuru skaits netiek izpausts.

Pa vienai ASV karavīru rotai visās trijās Baltijas valstīs atradās no Krimas aneksijas 2014.gadā līdz 2017.gada rudenim, bet tika atvilktas, kopš Lietuvā, Latvijā un Igaunijā dislocēti NATO starptautiskie bataljoni.

Lietuva un ASV vienojušās arī par sadarbību starptautiskajās operācijās un kiberdrošības jomā un par dalīšanos izlūkošanas informācijā.

Vašingtona solījusi arī turpmāk finansiāli atbalstīt Lietuvu prettanku un pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādē un izlūkošanas potenciāla attīstīšanā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.