Pasaulē
Citur

Franks Gordons: Vismaz labi, ka Izraēlai beidzot ir paredzami stabila valdība0


Franks Gordons.
Franks Gordons.
Foto: Timurs Subhankulovs

Franks Gordons, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ceturtdien, 14. maijā, Jeruzalemē bija paredzēts parlamentam stādīt priekšā beidzot ar mokām “sastiķēto” Izraēlas “ārkārtas” valdību uz trim gadiem.

Taču šo Izraēlai tik nozīmīgo politisko šķirtni nācās atlikt uz 17. maiju, jo, redziet nu, ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo nevarēja atcelt savu svarīgo ārkārtas vizīti Izraēlā.

Tiekoties ar premjerministru Benjaminu Netanjahu, viņš pēc piedienīga ievada ķērās pie tēmas, kas viņam un viņa šefam Donaldam Trampam bija satraukuma iemesls: Ķīnas globālās politiskās un ekonomiskās ekspansijas, tostarp Izraēlā.

Pompeo šai sakarā arī atgādināja, ka uz Ķīnu nekādā ziņā nevarot paļauties, jo Pekina, piemēram, atsakās atzīt varbūtību, ka koronavīruss varētu būt izsprucis no Uhaņas virusoloģijas institūta laboratorijas.

Ķīna, uzsvēra Pompeo, ar savām globāla mēroga investīcijām, tostarp Izraēlas infrastruktūrā (ostas, dzelzceļš), apdraudot gan ASV, gan Izraēlas drošību. Netanjahu atbildēja, ka Izraēla šīs ASV bažas ņemšot vērā…

Ķīnas vēstnieks Izraēlā Du Vejs pasteidzās 15. maijā nākt klajā ar rakstu, kurā atspēkoja Pompeo apgalvojumus, norādīja, ka Ķīnas investīcijas Izraēlā ir niecīgas salīdzinājumā ar tās investīcijām Eiropā, Āzijā, Āfrikā.

Viņš uzsvēra, ka draudzība starp Izraēlu un Ķīnu balstās uz abu tautu daudzu tūkstošu gadu vēsturiskās kultūras mantojumu.

Un svētdien, 17. maijā, Du Vejs tika atrasts miris savā rezidencē Herclijā (ziemeļos no Telavivas).

Acīmredzot naktī viņu būs ķērusi sirdstrieka. 57 gadus vecajam vēstniekam līdz tam nebija īpašu veselības problēmu. Viņš Izraēlā bija ieradies februārī, un viņa ģimene vēl nebija paspējusi pārcelties. Pirms Izraēlas viņš bija vēstnieks Ukrainā.

Tai pašā dienā Izraēlas parlaments ar 73 balsīm un pret 46 apstiprināja Izraēlas pēc skaita 35. valdību, piekto ar Netanjahu priekšgalā. Pēc astoņpadsmit politiskās krīzes mēnešiem un trim “neizšķirtām” vēlēšanām.

Benjamins Netanjahu šai valdībā ir premjerministrs uz pusotru gadu, jo pēc tam viņa vietā stāsies “Zili baltās” apvienības līderis Benijs Gancs, kurš tagad ir premjera vietnieks ar dīvaino titulu “alternatīvais premjers” un reizē aizsardzības ministrs.

Viņa līdzgaitnieks Gabi Aškenazi ir ārlietu ministrs, bet Netanjahu līdzgaitnieks Izraels Kacs – finanšu ministrs.

Pārsteidz absurdais ministru skaits – 34, pa 17 no katra bloka. (Izraēlas pirmajā valdībā 1949. gada martā bija 12 ministri.) Ļoti nesmuka bija cīņa dēļ portfeļiem – politiķiem gribējās katram savu biroju, mašīnu, šoferi, padomniekus…

Saistītie raksti

Šī neglītā ķīviņa dēļ nācās izgudrot jaunas ministrijas, piemēram, no izglītības ministrijas atdalīja augstākās izglītības ministriju.

Vismaz labi, ka Izraēlai beidzot ir paredzami stabila valdība, kurai jāpārvar ar pandēmiju saistītās grūtības.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Pasaulē
Demokrātijas citadeles prezidents Tramps draud slēgt sociālos medijus 2
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Tramps: “Twitter tagad iejaucas 2020. gada prezidenta vēlēšanās!”
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Ķīnieši varētu būt vienīgie, kuri šogad uzkāpj Everestā
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
10 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
5 stundas