Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV: Ziemeļkoreja gatavojas veikt kodolizmēģinājumu 0

Ziemeļkoreja varētu jau šomēnes veikt kodolizmēģinājumu, uzskata ASV.

Lai krīzes vai kara situācijā neciestu badu… 10 pārtikas produkti, kuri nebojājas gadiem ilgi
Kokteilis
Kas jūs bijāt iepriekšējā dzīvē? Vienkāršs aprēķins pēc dzimšanas datuma var sniegt atbildi
Pēc Irānas “nē” Trampam ASV “pastardienas lidmašīna” pamanīta riņķojam virs ASV kodolieroču vadības centra
Lasīt citas ziņas

ASV Valsts departaments šodien paziņoja, ka Ziemeļkoreja gatavo Pungeri kodolieroču izmēģinājumu poligonu un jau šomēnes varētu būt gatava izmēģinājumam.

Valsts departamenta amatpersona Džalina Portere norādīja, ka arī pašas Ziemeļkorejas paziņojumi liecina par gatavošanos kodolizmēģinājumam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēdējo reizi kodolizmēģinājumu Ziemeļkoreja veica 2017.gadā.

Šogad Ziemeļkoreja veikusi gandrīz duci ieroču izmēģinājumu, demonstrējot neierasti aktīvu nepakļaušanos ANO sankcijām.

Analītiķi pieļauj, ka Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns izmanto situāciju, kad Maskavas sāktā kara dēļ Ukrainā ir pasliktinājušās ASV attiecības ar Ķīnu un Krieviju, bet Dienvidkorejā gaidāma prezidenta maiņa.

Raķešu izmēģinājumu aktivitāti analītiķi skaidro arī ar Ziemeļkorejas vēlmi atgādināt lielvarām, ka atšķirībā no Ukrainas tai ir kodolieroči.

SAISTĪTIE RAKSTI