Atjauno "Dzintaru"

“Dzintars” vienmēr bijis tautas zīmols!” Kā izskatās atjaunotā “Dzintara” ražotne un vai tajā ražos arī smaržas? 28

Sandra Dieziņa, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Darbu atsākusi “Dzintara” ražotne, un tā produkcija jau nopērkama Latvijas veikalos. Uzņēmuma jaunie īpašnieki kaļ ambiciozus plānus gan vietējā tirgū, gan eksportā.

LE
LETA
Ziņas
Birojā ar kolēģiem un bez maskām? Pavļuts nāk klajā ar paziņojumu 57
11 stundas
IP
Ilmārs Puriņš
Ziņas
“Kādas ir nākotnes prognozes? Īsumā – būs pavisam slikti. Ir rīkojumi, bet kur pārkārtošanās jaunai dzīve?” iedzīvotājs vēršas pie valdības 89
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Nepamēģināsi, neuzzināsi! Horoskopi 13.maijam
13 stundas
Lasīt citas ziņas

Jāatgādina – pagājušā gada septembrī bankrotējušā kosmētikas ražotāja “Dzintars” ražotni iegādājās ar lokomotīvju remontu saistītā “Skinest Group”, kuras īpašnieks ir Oļegs Osinovskis.

Viņu dēvē par Igaunijā bagātāko cilvēku, un viņa vārds saistīts ar tiesvedību bijušā “Latvijas dzelzceļa” vadītāja Uģa Magoņa lietā. “Dzintara” preču zīmes tagad izmanto uzņēmums “H.A.Brieger”, kas darbu sācis šī gada sākumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“H.A. Brieger” vārds saistīts ar vēsturisko ziepju fabriku, kas ir viens no “Dzintara” pirmsākumiem.

Covid laika patriotisms

“Tas bija Covid laika patriotisks lēmums. Žēl, ka Latvijā viena pēc otras aizveras ražotnes, to skaitā vēsturiskas, kam vairāk nekā 100 gadu. Iedziļinājos “Dzintara” finanšu atskaitēs, un sapratām, ko varētu darīt citādi, gribējām pamēģināt,” par lēmumu atjaunot ražotni stāsta valdes locekle Anastasija Udalova.

Tiekamies ražotnes administrācijas ēkā Mālu ielā 30, kur atkal atsākusies darbība. Pēc trīsarpus mēnešu darba ražotne reanimēta un produkcija jau tiek piegādāta veikaliem.

Aptuveni puse strādājošo ir bijušie “Dzintara” darbinieki, kas, uzzinot par ražotnes atjaunošanu, paši pieteikušies darbā. To vidū – tehnologi, kas sākotnēji piedalījās vairāku produktu reanimēšanā.

Pašlaik jau top 15 produkti ar nosaukumiem “Nīca”, “Dubulti”, “Kolka”, “Tūja”, “Ziemupe”. Pirmkārt, tās ir vietas, kur jūra izskalo dzintaru, bet, otrkārt – dizaina izstrādātāji vēlas valsts vārdu nest pasaulē, lai pircēji meklē produkta izcelsmes vietu, skaidro Udalova.

“Nīca” ir tas pats “Nivejas” krēms, ko iepriekš varēja realizēt tikai Latvijas tirgū, taču uzņēmums to plāno eksportēt. Uz visiem produktiem ir Latvijas karogs un norādīta izcelsmes valsts.

Iepriekš “Dzintars” ražoja 1200 produktus, bet tik daudz vairs nebūšot, jo riski jāsadala. Līdz gada beigām produktu skaits var sasniegt 50, un paplašināsies arī nosaukumu skaits.

Jau tagad ik dienas uzņēmumā var saražot četras tonnas gatavās produkcijas, safasējot 20 tūkstošus preču. Darbs notiek vienā maiņā, bet, pieaugot eksportam, plānots divu maiņu darbs.

Pagaidām smaržu nebūs

Vai “Dzintars” ražos smaržas? Pagaidām Udalova saka nē, jo Latvijā trūkst kvalificētu speciālistu. Ja arī notiks atgriešanās pie smaržām, tad to ražošana varētu notikt ārpakalpojumā.

Atšķirībā no iepriekšējā īpašnieka Iļjas Gerčikova, kurš reklāmām naudu lieki netērēja, jaunie īpašnieki nolēmuši aktīvi strādāt pie reklāmas un mārketinga.

Pircējus, īpaši vecāko paaudzi, televīzijā atraktīvi uzrunā Raimonda Paula septiņdesmitajos gados radītā dziesma par dzintaru, tiesa, TV klips uzņemts Spānijā. Iecerēts uzrunāt arī jauniešus, lai izprastu viņu vajadzības, taču galvenais fokuss plānots uz eksportu.

NVS valstīs “Dzintaru” joprojām labi pazīst, bet vairāk iecerēts strādāt Eiropas valstīs un Skandināvijā, kur Latvijas uzņēmums nav plaši pazīstams.

Jau aprīļa beigās plānots startēt Igaunijā, bet līdz gada beigām – Ukrainas, Gruzijas, Krievijas un Kazahstānas tirgos. Izejvielas produktu ražošanai iepērk galvenokārt Eiropas valstīs, kā arī nedaudz Ukrainā un Krievijā, bet tur atmuitošanas process ir krietni vien sarežģītāks.

Lai dabisks nebūtu dārgāks

Viens no pirmajiem produktiem, kura ražošana atjaunota, ir mitrinošs lūpu balzams. Tā ražošanu reanimēja speciālisti, kas strādāja vēl iepriekšējā komandā.
Foto: Karīna Miezāja

Acīgākie pircēji jau pamanījuši, ka dažu jauno produktu, piemēram, lūpu balzama, sastāvā ir parabēni. A. Udalova atzīst, ka lūpu balzams tiek ražots pēc līdzšinējās formulas un to nevar mainīt vienā dienā.

Mērķis esot ražot tādu produkciju, lai 95% būtu dabisko sastāvdaļu.

“Gribam būt pieejami visiem patērētājiem. Tas ir maldīgs priekšstats, ka labāks maksā dārgāk. “Dzintars” vienmēr bijis tautas zīmols, un gribam to saglabāt,” uzsver vadītāja.

Šī gada laikā plānots iekļūt “TOP 5” kosmētikas tirgotāju sarakstā Latvijā, pamazām atgriežot “Dzintara” līdzšinējās pozīcijas tirgū.

Tiesa, nav plānots atjaunot “Dzintara” veikalu darbību. Prece jau pieejama gan lielākajos veikalos, gan interneta veikalā.

Jau marta sākumā saņemti pirmie pustūkstoša pasūtījumi interneta veikalā, kas uzņēmumam bijis pārsteigums un liecinot par to, ka “Dzintars” bijis gaidīts. Nākamnedēļ būs iespējams pasūtīt preci visā Baltijā, un tiekot strādāts pie interneta veikala pieejamības ES valstīs.

Būs simts darbinieku

Uzņēmuma “H.A.Brieger” darbinieks pārbauda produktu masas gatavošanas iekārtas.
Foto: Karīna Miezāja

Pašlaik uzņēmumā nodarbināts 51 strādājošais, līdz gada beigām to skaits dubultosies. Iegādātais īpašums ir ļoti plašs – 43 tūkstoši kvadrātmetru –, un jau tagad daļu telpu jaunie īpašnieki iznomā. Pašlaik ražošana ir nodalīta no nekustamo īpašumu apsaimniekošanas jomas.

Ražotnes atjaunošanā līdz šim ieguldīti seši miljoni eiro, to skaitā ražotnes iegādei, aprīkojuma remontam, laboratorijai un apgrozāmajiem līdzekļiem. Finansējums ir privāts, jo bankas neesot bijušas atsaucīgas finansējuma piešķiršanā.

Kad jautāju par naudas izcelsmi, kas ieguldīta uzņēmumā, A. Udalova uzsver, ka satraukumam nav pamata, jo bankas un uzraugošās iestādes veic ļoti stingru uzraudzību.

O. Osinovskis ir cienījams Igaunijas uzņēmējs, turklāt joprojām darbojas nevainīguma prezumpcija, viņa skaidroja. Jāpiebilst, ka gan O. Osinovskis, gan A. Udalova ir “H.A.Brieger” patiesie labuma guvēji.

Tikmēr uzņēmēja vērš uzmanību uz to, ka valdībai jāatbalsta uzņēmēji, lai būtu iespējas attīstīt ražošanu Latvijā.

Kā piemēru viņa min Igauniju, kur “tiek darīts viss, lai uzņēmējiem ir vieglāk strādāt; tur valdība nedzīvo abstraktā pasaulē, bet ir mijiedarbībā ar uzņēmējiem”. Vajadzīgi rūpīgi saimnieki, un tad ražotnes netiks izformētas uz citām valstīm, bet no citām valstīm tās atgriezīsies Latvijā. Arī nodokļiem jābūt samērīgiem.

Kā “Dzintara” darbības atjaunošanu vērtē citi ražotāji?

“Ļoti labi, ka jaunie īpašnieki atjaunoja ražošanu. Tas industrijai nāks par labu, un lai viņiem izdodas,” norāda “Madara Cosmetics” līdzīpašnieks Uldis Iltners.

Viņš uzskata, ka uzņēmumam nav neiespējami iekļūt “TOP 5”, tas ir izdarāms, taču esot grūti ko vairāk komentēt.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Mūsu mērķis nekad nav bijis kļūt par lielāko vai ieņemt kādu noteiktu tirgus daļu. Mums ir savas vērtības un savs ceļš ejams,” piebilst Iltners.

Bijušā ražotāja "Dzintars" ēkas un zeme
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Birojā ar kolēģiem un bez maskām? Pavļuts nāk klajā ar paziņojumu 57
11 stundas
IP
Ilmārs Puriņš
Ziņas
“Kādas ir nākotnes prognozes? Īsumā – būs pavisam slikti. Ir rīkojumi, bet kur pārkārtošanās jaunai dzīve?” iedzīvotājs vēršas pie valdības 89
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Nepamēģināsi, neuzzināsi! Horoskopi 13.maijam
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tā ir avārija!” Borovkovs uzskata, ka “pilnīga katastrofa” esot katru vakaru redzēt ekrānā Pavļutu 35
21 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc pēc vakcinēšanās ir tik maz antivielu? Infektoloģe skaidro, vai antivielu skaits ir noteicošais 37
21 stundas
Lasīt citas ziņas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
“Liecinieki teica, ka viņš vispār neesot bremzējis.” Ģenerālis Vectirāns nāvējoši sabraucis sirmgalvi 6
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
100 eiro katram, kurš vakcinēsies? Dombrovskis par to, kā motivēt cilvēkus vakcinēties 6
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
“Ferrari” nobraucis no ceļa un ietriecies kokā: šonakt traģiskā avārijā Salaspils pusē divi bojāgājušie
4 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Birojā ar kolēģiem un bez maskām? Pavļuts nāk klajā ar paziņojumu 57
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Ferrari” nobraucis no ceļa un ietriecies kokā: šonakt traģiskā avārijā Salaspils pusē divi bojāgājušie
08:30
VK
Vita Krauja
Ziņas
“Manam pēctecim jābūt diriģentam ar spēju panākt savstarpēju uzticību ar mūziķiem”. Intervija ar diriģentu Andri Pogu
08:21
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Māris Antonevičs: Pašlaik par Igauniju interese ir minimāla, jo tur nekas dramatisks vairs nenotiek. Tagad labāk piesaukt Indiju
07:54
LA
LA.LV
Stāsti
“Galvenais ir neļauties panikai!” Saruna ar Ditu Lūriņu un Mārtiņu Eglienu par ģimeni un Ģimenes dienas svinēšanu
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Cilvēks ir beidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 ar “AstraZeneca” vakcīnu, taču viņam tāpat prasa testu. Kāpēc tā?
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Laikapstākļus nosaka ciklons, pastiprināsies vējš. Prognoze ceturtdienai
1 stunda
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, vajadzētu atvieglojumus vakcinētajiem iedzīvotājiem? 1
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
“Varam atkārtot!” Vai kara mājieni no Krievijas? Ko par 9. maiju Latvijā rakstīja krievu prese 101
16 stundas
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Māris Antonevičs: Pašlaik par Igauniju interese ir minimāla, jo tur nekas dramatisks vairs nenotiek. Tagad labāk piesaukt Indiju
41 minūtes
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. “Otrās potes nebūs!” Pēteris Apinis nofilmē, kā vakcinējas pret Covid-19 20
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. VIDEO. Rīgas pils senākajā daļā iemūrē kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm 5
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kariņš izdod rīkojumu par ekonomikas ministra Vitenberga demisiju 14
13 stundas
ML
Māra Lapsa
Veselam
Tikai vietējos augļus vai drīkst baudīt arī eksotiskos? Cik daudz “krāsaino vitamīnu bumbu” ikdienā drīkst ēst
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc pēc vakcinēšanās ir tik maz antivielu? Infektoloģe skaidro, vai antivielu skaits ir noteicošais 37
21 stundas
LE
LETA
Ziņas
Divdesmitgadnieks pie BMW stūres uz Daugavpils apvedceļa pieķerts, braucot ar 190 km/h 11
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Aizvadīts Samantas Tīnas pirmais mēģinājums dziesmu konkursam “Eirovīzija”. Kādas bija atsauksmes? 28
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Esmu klasisks okupantu pēctecis.” Dombrovskis par savu ģimeni, 9. maija pasākumiem un kas krievvalodīgajos var radīt lielu naidu 106
18 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
“Jāpārstāj būt par mūžīgo naudas atmazgāšanas centru un jāsāk skatīties nākotnē.” Saruna ar Ģirtu Rungaini 36
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Tā ir avārija!” Borovkovs uzskata, ka “pilnīga katastrofa” esot katru vakaru redzēt ekrānā Pavļutu 35
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Šarmantā aktrise Baiba Indriksone atzīstas: jaunībā bijusi kaislīga koķete, ka varējusi pat koķetēt ar “galda kāju”, ja istabā nebija neviena cita 8
19 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
8 izcilākās gurķu šķirnes: siltumnīcai un dārzam
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kā šobrīd klājas un kā dzīvo Ilona un mūziķis Ūdrītis pēc traģiskā negadījuma 6
21 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja ar Covid-19 saslimst starp pirmo un otro poti? Skaidro infektoloģe 19
18 stundas
DK
Daina Krūmiņa
Ziņas
Pēkšņs trieciens un sajūta, it kā automašīna pārbrauktu pāri “gulošam policistam”…Nelaime veikala stāvlaukumā 35
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. VIDEO. “Balss maskā” uzvarētāja, repera Strūberga divu bērnu māte vēršas policijā par vardarbību, “Pieci.lv” pat pārstāj atskaņot grupas dziesmas radio 48
1 diena
VK
Vita Krauja
Stāsti
“Naudas kaudzi sarausis neesmu.” Saruna ar “Lido” īpašnieku Gunāru Ķirsonu 30
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Laiks salātiem! 5 salātu receptes un špikeris mērcītēm
18 stundas