Ekonomika
Bizness

Atjaunots darbs pie “New Hanza” būvniecības0


Sākotnēji plānotā “New Hanza City” centrālā kvartāla makets.
Sākotnēji plānotā “New Hanza City” centrālā kvartāla makets.
Foto – Zane Bitere/LETA

Bankas “ABLV” nekustamo īpašumu uzņēmums “Pillar Management” turpinās attīstīt teritoriju Rīgā starp Hanzas, Skanstes, Pulkveža Brieža un Sporta ielām, tā saukto darījumu kvartālu “New Hanza City”. Taču vairāku projektu, kā, piemēram, Laikmetīgā mākslas muzeja būvniecības, iecere joprojām ir uz nenoteiktu laiku apturēta.

“Mūsu plāns ir būt šīs teritorijas attīstītājam, bet esam kļuvuši atvērtāki sadarbības piedāvājumiem, no ārpuses piesaistot investīcijas kopīgu projektu realizācijai. Notiek finansējuma struktūras maiņa,” paziņojis “New Hanza” projekta attīstītāja “Pillar Management” valdes loceklis Edgars Miļūns.

“Esam atraduši veidu, kā finansēt plašizklaides centra “Hanzas perons” rekonstrukciju. Šobrīd līdzekļu pietiek, lai pabeigtu ēkas ārējo apjomu un inžerniertīklu pievilkšanu. Plānots, ka rudenī iegūsim arī pārējo finansējumu, kas nepieciešams, lai pilnībā pabeigtu ēku un tās darbību varētu sākt nākamā gada martā,” piebilst nekustamo īpašumu attīstītājs.

Banka “ABLV” piespiedu likvidācijas dēļ apturēja plānotās investīcijas “Pillar” grupas attīstības projektos, tostarp Skanstes kvartālā Rīgā, kur plānota biroju un dzīvojamās ēkas, plašizklaides centra “Hanzas perons”, parka “Hanzas dārzs”, bērnudārza, skolas un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecība. Banka “ABLV” šajā projektā plānoja investēt 186,7 miljonus eiro.

“Mēs joprojām esam attīstītājs, kura kontrolē, pārvaldībā un plānos ietilpst “New Hanza” teritorijas attīstība. Saistībā ar “ABLV” esam zaudējuši pasūtītāju virknei būtisku objektu, daļa no tiem ir uz nenoteiktu laiku apturēti. Tas ir Laikmetīgās mākslas muzejs, parks, skola. “ABLV” banka kā biroja pasūtītājs arī ir zudis, jo nez vai bankas prioritāte pēc diviem gadiem būs biroja ēka Rīgas centrā,” atzīst E. Miļūns.

Turpinās darbs pie “New Hanza” biroju centra būvniecības, kuru plānots pabeigt līdz 2021. gadam. “Biroju ēka galvenokārt bija projektēta ar fokusu uz banku kā tās lietotāju. Bankām ir īpašas prasības, kas nav raksturīgas tipveida biroja ēkām. Līdz ar to šobrīd pārveidojam konceptu, lai šī ēka būtu derīga jebkuram A klases biroju lietotājam – vai nu tas būtu dalīto pakalpojumu centrs, advokātu birojs vai cits uzņēmums. Plānojam, ka bankas kā pasūtītāja neesamība mūs aizkavēs apmēram par gadu. Sākotnēji pirmās ēkas nodošana ekspluatācijā no šī kompleksa bija plānota 2020. gada beigās, bet tagad tas varētu notikt 2021. gada beigās,” sacīja attīstītājs.

Šobrīd tiek turpināta arī citu Skanstes projektu attīstība, atzina Skanstes attīstības aģentūras valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags. 2019. gada nogalē plānots atklāt jauna līmeņa medicīnas centru, turpinās “Sporta 2” kvartāla attīstība, šā gada rudenī tiks sākta KBO dzīvojamo ēku kvartāla būvniecību 4000 iedzīvotājiem, bet 2019. gadā tiks atklāts METTA Jaunatnes futbola izglītības centrs, kur plānots uzņemt apmēram 150 tūkstošus apmeklētāju gadā. “Šobrīd ir uzbūvēta viena ceturtā daļa no plānotā Skanstē,” piebilda M.Vanags.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vēlēšanu kaislības Baltkrievijā: aizturēti septiņi Lukašenko galvenās sācenses Tihanovskas štāba pārstāvji
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 3 stundas