Kultūra
Māksla

Atkal varēs apmeklēt multimediālo izstādi “Izcilie modernisti”0

Publicitātes foto

No 13. janvāra atgriežas skatītāju iemīļotā multimediālā “Izcilie modernisti”: seansi notiks katru dienu no plkst. 20 līdz 21.

“Mēs nolēmām atsākt izstādes “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” demonstrēšanu, jo, neraugoties uz triju mēnešu pārtraukumu, mums joprojām regulāri vaicā, vai vēl būs iespēja to apmeklēt.

No maija līdz septembrim ar izstādi iepazinās vairāk nekā 72 000 interesentu,

daži to ir skatījuši ne reizi vien, taču izrādījās, ka vēl arvien ir pieprasījums,” komentē Digital Art House līdzdibinātājs Jurijs Getalo.

Daudzu iemīļotā izstāde tiks eksponēta citā vietā: tagad to var apskatīt nevis Vecrīgā, bet gan Skolas ielā 2 — plašā trīsstāvu ēkā Digital Art House, kuras platība pārsniedz 1700 m2.

“Modernisms izveidojās laikmetu mijā – XIX gadsimta otrajā pusē, kad Eiropa sastapās ar tehniskiem un politiskiem jauninājumiem. Neapšaubāmi, šis periods ir pārpilns ar nesaskaņām, asām diskusijām un protestiem, milzīga ietekme bija arī Pirmajam pasaules karam.

Tolaik radās jaunas mākslinieciskās koncepcijas, prakses, paņēmieni un apkārtējās pasaules uztveres,

savukārt jaunās mākslas formas ietekmēja sabiedrību, kas bija piedzīvojusi radikālas strukturālās pārmaiņas,” stāsta pazīstamais kulturologs Deniss Hanovs.

Tā kā arī mūsdienu pasaule ļoti strauji mainās, mums šis laikmets ir garīgi tuvs.

Stundu garajā izstādes seansā tiek demonstrēti 16 nozīmīgāko modernisma laikmeta pārstāvju — Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Siņaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grisa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča – darbi: kopumā aptuveni piectūkstoš darbu no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem.

Līdztekus izstādei “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” centra apmeklētāji var aplūkot vēl divu leģendāru meistaru – Mikelandželo Buonarroti un Gustava Klimta – darbus.

Renesanses laikmeta cienītāji un visi interesenti varēs aplūkot telpiskus skulptūru modeļus un lielformāta fresku vissīkākās detaļas, doties virtuālā ekskursijā pa Siksta kapelu un ar milzīgu ekrānu, tehnoloģijas VISUAL360 un Baha, Hendeļa un Mocarta mūzikas palīdzību iejusties augstās renesanses laikmetā.

Saistītie raksti

“Runājot par šo izstādi, sevišķi vēlos pievērst uzmanību Siksta kapelai, ko ik dienas apmeklē kādi 10 000 ekskursantu. Diemžēl galvenā problēma ir tās augstums, kā arī apmeklētāju daudzums, kas vienlaikus atrodas kapelā: augstums, kādā atrodas freskas, un drūzma neļauj pilnīgi novērtēt dižā meistara darbu.

Taču izstādes apmeklētājiem šādas grūtības neradīsies: viņi varēs komfortablos apstākļos ne tikai priecāties par leģendāro fresku un skulptūru skaistumu, bet arī izjust Mikelandželo titāniskā darba vērienu,” stāsta J. Getalo.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
“Dieva jērs tevi vēro.” Pēc Ģentes altārgleznas restaurācijas pārkarst sociālie tīkli
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Pavasarī Ventspilī ar triju izcilu pianistu koncertu svinēs Klavieru dienu
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Mākslu nevar nolikt aiz slēgtām durvīm.” Teātra profesionāļi un prominences apmeklē Serebreņņikova “Outside”
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Rail Baltica” Latvijā – iekavēti darbi, laika grafiks un neapgūta nauda. Valsts kontroles ziņojums
2 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Cena vai tarifs? Jaunais atalgojuma modelis – martā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Gads ar Krišjāni
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā avarējusi ugunsgrēku dzēšanā iesaistīta lidmašīna ar trīs cilvēkiem
22 minūtes
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Merzļikins NHL izcīna piekto uzvaru pēc kārtas
2 stundas