Kultūra
Māksla

FOTO: Darbu Rīgā sāk iespaidīgs digitālās mākslas centrs0


Digital Art House atklāšana.
Digital Art House atklāšana.
Foto: Karīna Miezāja

Otrdien, 17. decembrī, atklāts multimediālais mākslas centrs “Digital Art House”.

Tas aizņem vairāk nekā 1700 m2 pašā galvaspilsētas vidū – Skolas ielā 2, tomēr izstāžu zāles tiks atklātas pamazām līdz pavasarim, šobrīd apskatāmas divas pirmās: “Mikelandželo. Pasaules radīšana” un “Gustavs Klimts. No mīlestības līdz nāvei”.

Lēmumu izveidot multimediālo centru ir rosinājuši izstādes “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” panākumi – to piecos darbības mēnešos apmeklēja vairāk nekā 72 000 skatītāju.

Pēc veidotāju ieceres, Digital Art House ir jākļūst par mākslas cienītāju meku, kas īpaši interesants varētu šķist bērniem un jauniešiem, LA.lv sacīja viens no centra līdzdibinātājiem, multimediju dizaina un IT risinājumu aģentūras “Monowhite” īpašnieks Jurijs Getalo.

“Šis būs oriģināls centrs un radošais klasteris multivides izstādēm, izglītības programmām, kā arī platforma gan vietējo, gan starptautisko kultūras un izstāžu projektu īstenošanai. Pašlaik mēs atveram priekšzāli un galveno zāli, kas atrodas pirmajā stāvā, bet līdz pavasarim mākslas centrs būs uzsācis darbību pilnā apjomā, būs pievienota mazā izstāžu zāle, restorāns, kafejnīca, interaktīvā zona ar iespēju gremdēties virtuālajā realitātē, kā arī lekciju un darbnīcu zāle,” sacīja Jurijs Getalo.

Apmeklētāji varēs aplūkot telpiskus skulptūru modeļus, lielformāta sienas gleznojumus vissīkākajās detaļās, doties virtuālā ekskursijā pa Siksta kapelu un ienirt augstās renesanses laikmetā.

Digital Art House atklāšana

“Centra atklāšanai mēs vēlējāmies piemeklēt kaut ko tiešām neticami krāšņu, tāpēc izvēle krita tieši uz Mikelandželo un it sevišķi uz Siksta kapelu, ko katru dienu apmeklē aptuveni 10 000 ekskursantu. Diemžēl augstums, kādā atrodas freskas, neļauj pilnā mērā novērtēt dižā meistara darbu, taču mūsu sarīkojuma viesiem šāda iespēja būs – viņi varēs ne tikai priecāties par leģendāro fresku un skulptūru skaistumu, bet arī sajust Mikelandželo titāniskā darba vērienu,” stāsta J. Getalo.

Nākotnē vienā no zālēm plānota arī latviešu mākslas ekspozīcija, piebilda Getalo. Tāpat tiekot domāts, lai šeit varētu sarīkot krāšņas un neaizmirstamas svinības, īpaši domājot par bērniem, kuriem plānotas arī zemākas cenas centra apmeklējumam.

Saistītie raksti

“Centrs kļūs ne tikai par vietu, kur tiks parādītas multimediālās izstādes, – Digital Art House izstrādās daudzpusīgu mākslas vēsturei veltītu lekciju un kultūras sarīkojumu programmu. Tādā veidā mēs vēlamies piesaistīt pēc iespējas plašāku Baltijas auditoriju: mākslas cienītājus, pieaugušos, ģimenes, jauniešus un mākslas ekspertus.

Tikpat spēcīgi uzsveram arī faktu, ka mūsu centrs būs pirmā un vienīgā šāda veida norises vieta tuvākajās Baltijas un Skandināvijas valstīs. Ir divtik patīkami, ka atklāšana notiks svētku priekšvakarā – mēs ceram, ka Digital Art House kļūs par daļu no Ziemassvētku brīnuma bērniem un pieaugušajiem, latviešiem un galvaspilsētas viesiem,” piebilst centra līdzdibinātājs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Tiešraide: koncerts “Laikmeta piezīmes klavierēm”
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. LNSO mūziķu muzikāls sveiciens klausītājiem – “Romeo un Džuljeta” neklātienē
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Filma “Dvēseļu putenis” ārvalstu medijos salīdzināta ar lielbudžeta kara drāmu “1917”
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
6 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
8 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
7 stundas