Ekonomika
Bizness

Atļauj “Neste” pārņemt piecas “Dinaz” DUS0


Noliktavu ēku ugunsgrēka dūmi virs degvielas uzpildes stacijas “Dinaz” Hanzas ielā.
Noliktavu ēku ugunsgrēka dūmi virs degvielas uzpildes stacijas “Dinaz” Hanzas ielā.
Foto: LETA

Konkurences padome (KP) atļāvusi degvielas tirgotājai SIA “Neste Latvija” pirkt SIA “Eskāda” un SIA “Space” piederošas degvielas uzpildes stacijas (DUS), kuras patlaban ar “Dinaz” zīmolu apsaimnieko SIA “Aparts”.

“Neste Latvija” iegādāsies trīs DUS Rīgā – Vienības gatvē 77, Uzvaras bulvārī 16 un Skanstes ielā 7, kā arī pa vienai Olainē, Zemgales ielā 1a, un Vecumniekos, Rīgas ielā 1.

KP konstatējusi, ka apvienošanās rezultātā būtiski nesamazināsies konkurence un tirgus dalībnieku skaits, “Neste” tirgus daļa benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecībā pieaugs nelielā apmērā un patērētāju izvēles iespējas nesamazināsies.

KP atzīst, ka Rīgā un teritorijā 20 kilometrus ap tās robežu ir samazinājies degvielas tirgus dalībnieku skaits. Izvērtējot degvielas realizācijas rādītājus pēdējo 2,5 gadu laikā, KP konstatējusi, ka nedaudz ir samazinājusies “Statoil” un “Lukoil” tirgus daļa, bet “Nestei” tā ir pieaugusi. Tomēr nelielās tirgus daļas izmaiņas nav radījušas būtiskas izmaiņas tā struktūrā – lielākais degvielas mazumtirgotājs joprojām ir “Statoil” ar tirgus daļu virs 40%, savukārt “Nestes” tirgus daļa ir zem 30%.

Kā ziņots, “Neste”, lai varētu paplašināties, izvēlējās iegādāties “Eskāda” un “Space” DUS. Benzīntanku pārklājums Latvijā ir ļoti optimāls, tādēļ atrast jaunas vietas staciju būvniecībai ir grūti un viens no paplašināšanās veidiem ir to darīt uz esošo DUS bāzes, biznesa portālam “Nozare.lv” norāda uzņēmumā. “Ja tiek izteikts piedāvājums, to rūpīgi izvērtējam. Šis piedāvājums bija atbilstošs uzņēmuma interesēm,” uzsver kompānijā.

Darījuma cena netiek atklāta.

Patlaban “Neste” tīklā visā Latvijā ir 57 DUS. SIA “Neste Latvija” pērn nopelnīja 3,9 miljonus latu, bet apgrozījums bija 209,65 miljoni latu. “Neste Latvija” ir “Neste Oil” korporācijas meitasuzņēmums.

“Dinaz” tīklā līdz šim darbojās 43 DUS visā Latvijā, tostarp 10 Rīgā, liecina uzņēmuma mājas lapā pieejamā informācija. Ar “Dinaz” zīmolu strādājošās SIA “Aparts” pērn apgrozīja 15,68 miljonus latu un nopelnīja 13 185 latus. Uzņēmums pieder Lielbritānijā reģistrētajai kompānijai “Blanco Line LLP”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Kopumā patlaban bezdarbnieka statuss piešķirts 65 942 personām. Jaunākie NVA dati
3 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Vai ES pārdzīvos koronavīrusa krīzi? INTERVIJA ar Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Degviela kļuvusi lētāka, apavi un apģērbs – dārgāki. Jaunākie CSP dati
5 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Lieldienu laikā ciemošanās ir aizliegta 2
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Konkursu par finansējumu Covid-19 skarto mediju atbalstam varētu izsludināt jau rīt
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī vislielākais Covid-19 inficēto skaita pieaugums Rīgā 2
3 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Vai ES pārdzīvos koronavīrusa krīzi? INTERVIJA ar Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Skulte LNG Terminal” turpinās sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecības projekta virzību Skultes ostā
1 stunda