Brandenburgas vārti Berlīnē, Vācija.
Brandenburgas vārti Berlīnē, Vācija.
Foto. REUTERS/Lisi Niesner

Vai arī Latvijā nedarbojas pilsoņu kustības, kuras kaldina apvērsumu? Egila Līcīša feļetons 16

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Kokteilis
Lielā Mēness ilūzija – nepalaidiet garām zemeņu pilnmēnesi 22. jūnijā, tas būs īpašs
Lasīt citas ziņas

Vācu zemē veikta slepena operācija ar 3000 policistu, armijas un specvienību kaujinieku līdzdalību, kuras laikā aizturēti 25 slepena bruņota grupējuma pārstāvji, kuri plānoja valsts apvērsumu, īpaši sagatavotiem cīnītājiem ielaužoties Reihstāgā, VFR galvenajā pastā un telegrāfā, ar vintenēm un divstobrenēm salaižot renkuļus karavīros, kuri izrāda pretestību, un – “virs visas Vācijas zilas, skaidras debesis”.

Apcietināšanas īstenotas plašā teritorijā, kustības “Reiha pilsoņi” biedru īpašumos, ezermalu villās un jaktsmeņu namiņos, arestēti virsvadoņi aristokrātiskas dzimtas atvase princis Heinrihs XIII (71) un bijusī militārpersona Rīdigers (69), iztīrīti pakalpiņu midzeņi, kuru vidū daudz skolotāju, ārstu, iekšlietu sistēmas veterānu. Starp aizturētiem pensionēta tiesnese Birgita, vecumdienās tāda pati odze kā aktīvā darba periodā, turklāt partijas “Vācu alternatīva” biedre.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tā nebija uzvedības problēmu mākta, vāja interešu grupa bez idejām, bet sazarots astoņkājis, patiess drauds demokrātijai.

Pamatīgas apsardzes ielenkumā abi fīreri, būdami labos gados, aiz lēnas gaitas čāpošanas un sačervelētu večuku stājas veikli maskēja trenētu, sportisku armijnieku augumus. Viņi ne drusku nebija zaudējuši bīstamību. Kā princis, tā atvaļinātais militārists bija gatavībā, kolīdz tiks vaļā no roku dzelžiem un stilbu važām, uz eins, zwei, drei nesties prom lielā ātrumā, atsperīgi lecot špagatā, it kā briedis tiem aizdevis kājas, vai arī nomākt un pieveikt polizei vīrus ar fizisko spēku un Čaka Norisa meistarklasē iemācītiem džudo paņēmieniem.

Tagad pārdrošnieki, grupējuma locekļi, kas bija pārņemti ar sazvērestības teorijām un vardarbīga apvērsuma plāniem, nogādāti drošā vietā aiz restēm, sagaida pelnīto atmaksu.

Vai arī Latvijā nedarbojas pilsoņu kustības, kuras kaldina varas pārņemšanu militārā ceļā, lietojot nevis inteliģentu, bet pirmatnēju cilvēku asins nolaišanas metodes, kas plāno pēc Trampa piekritēju un pielūdzēju parauga ieņemt triecienā likumdevēju namu, un tāpēc atrodas drošībnieku ciešā uzraudzībā?

Atmiņā uzreiz nāk vēlēšanās sabiedrības uzticību zaudējuši politiskie spēki, kam pēc sakāves un krišanas paralizēta publiskā darbība.

Slepeno informāciju apstiprina Drošības dienesta apakšpulkvedis Rumpucis – “novērojam vairākus formējumus, īpašu uzmanību pievēršam kustībai “Par”. Panikā viņi var ķerties pie pēdējā salmiņa”.

Pašlaik no paristiem kā spitālīgiem un nelabojamiem noziedzniekiem norobežojušies brālīgās partijas pārstāvji, kuri paziņojuši par fundamentālu kļūdu agrāko kopošanos vienā apvienībā. Atpakaļ neskatoties, aizmucis kādreizējais “Par” partijnieks, Rīgas mērs Staķis.

Sadusmoti par veltām pūlēm iekarot pilsoņu atbalstu un vēlētāju nodevību, kustības biedri kongresā murmulēja par sazvērestībām un no gaisa grābtiem faktiem, ka Latviju tagad pārvaldot konservatīvie revanšisti un zvērīgi nacionālisti.

Paristi izlējuši asaru straumes par sabiedrības cietpaurību, nesveicot Stambulas konvencijas akceptēšanu un atplestām rociņām nepieņemot viendzimuma pāru laulības.

Paspēlējusi krēslus Saeimā, “Par” varētu dzīvot kā klusi, sirsnīgi, godīgi tautieši, bet varaskāre, kas sagrābusi šos ļaudis, dara tos kareivīgus un tumšiem plāniem pārpilnus. Savu pieredzi un rūdījumu kustības locekļi papildina šaušanas treniņos un kaujas cīņu nodarbībās.

Aizdomas rada apstāklis, ka starp “Par” biedriem ir zinātnieki – pirmklasīgi fiziķi. Sazin velns, kādas jaudas elles mašīnu speciālisti spējīgi izgatavot, pārzinot sprāgstvielu sastāvu no A līdz Z.

Reklāma
Reklāma

Savukārt kustības līdzgaitnieces – sievišķi ir aizrautīgas melnās maģijas un okultisma sekotājas, par ko liecina skolotājas Ratinīkas sekmīga nograušana no amata domes izglītības komitejā.

Nofotografēto jaunievēlēto valdes locekļu kontingenta apģērba īpatnības novērtēja pazinēji Latvijas sociālajos tīklos.

“Par” priekšniecība tagad ir bārdaiņi kirzovikos, saņurcītās drēbēs, kas pievilkušās un dveš zemes, trūdu un pīšļu smārdu, no džutas auduma šūtās kļošenēs – izturīgā ietērpā, lai vadītu dienas un naktis izraktos bunkuros, cīnoties pagrīdē.

Vācijas divus dučus avantūristu Latvijas galēji ekstrēmistiskā “Par” organizācija aktīvistu skaitā pārsniedz vismaz reizes sešas, tāpēc valstiskumu graujošās, antikonstitucionālās darbības varētu būt ieplānotas vēl iespaidīgākā apmērā nekā reiha birģeriem.

Vai par bijušo sabiedroto vāji maskēto kaitniecisko darbošanos pazemē informēts premjerministrs Krišjānis Kariņš?

Lai nav tā, ka Ministru prezidents atkal nav iepazīstināts ar svarīgiem papīriem kā gadījumā ar drošībnieku slepenziņojumu par “Doždj” telekanālu?

Jācer, ka lietas kursā un gatavs pieņemt mērus ir jaunais iekšlietu ministrs Kučinskis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.