Šī no koka celtā vasarnīca Dubultos ir tipisks īres telpu piedāvājums.
Šī no koka celtā vasarnīca Dubultos ir tipisks īres telpu piedāvājums.
Foto no Jūrmalas tūrisma informācijas centra arhīva

Daudz telpu Jūrmalā stāv tukšas kopš vasaras sākuma 3

Kaut arī vasara jau pašā plaukumā un par īrētu istabu vai plašāku telpu piedāvājumiem vasaras atpūtai pie jūras būtu jātaujā jau pavasarī, īres tirgus pazinēji atzīst, ka pat jūlija beigās un augustā iespējas ir tikpat lielas kā vasaras sākumā.

Reklāma
Reklāma

Jūrmalā vēl nav nokavēts

Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Jūrmalas kūrorta un tūrisma informācijas centra vadītāja Solveiga Freiberga teic, ka pilsētā piedāvājumā joprojām esot gan atsevišķas istabas ģimenes privātmājās, gan dzīvokļi daudzstāvu namos, gan privātmājas vai to daļas. Īrniekam tik jāzina, ko viņš vēlas un ko var atļauties.

“Daudz izīrēšanai paredzēto telpu stāv tukšas kopš vasaras sākuma, tāpēc ka pēc tām vairs nav agrākā pieprasījuma,” stāsta viņa, “pieprasījums noteikti būtu lielāks, bet diemžēl iedzīvotāju turība vairs nav tāda, kāda bija tajā laikā, kad vēl nebija iestājusies saimnieciskā krīze. Krīzes sekas vasaras telpu īres tirgū jūtamas vēl šobaltdien tāpēc, ka iedzīvotāju spējas maksāt ir samazinājušās. Savukārt lielākā daļa piedāvāto īres telpu ir ar pašu vienkāršāko apdari tādēļ, ka izīrētājiem tā ir viena no iespējām, kā papildināt ģimenes budžetu, ņemot vērā lielos nekustamā īpašuma nodokļus. Maksātspēja sevišķi sarukusi ģimenēm ar bērniem, kuras lielākoties bija tās, kas meklēja telpas savām atvasēm vasarā. Šī iedzīvotāju daļa vairs nevar atļauties kaut ko īrēt visus vasaras mēnešus. Turklāt jāņem vērā, ka daļa agrāko īrnieku, kuri Jūrmalā saviem bērniem īrēja vasaras mītnes, ir aizbraukuši no valsts,” skaidro viņa, “otrs iemesls, kas saistīts ar pāreju uz eiro, ir psiholoģisks. Cilvēkiem nezin kāpēc liekas, ka, piemēram, 50 eiro ir stipri dārgāk nekā 35 lati, kaut arī pēc valūtas kursa to vērtība ir viena un tā pati.” Cits iemesls, kāpēc īres telpu piedāvājums pašlaik ir lielāks nekā bija agrāk, viņasprāt, ir saistīts ar Krieviju, rubļa kursa kritumu un ekonomiskajām sankcijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vēl jāņem vērā, ka tie kaimiņvalsts pilsoņi, kuri brauc uz Latviju atpūsties pašlaik, lielākoties izvēlas dārgos apartamentus viesnīcās un tādējādi iebraucēji pieprasījumu īpaši nepalielina,” piebilst Solveiga Freiberga.

Saulkrastu pusē pieprasījums aug

Mazliet citāda aina paveras Saulkrastos, Rīgas līča otrā malā. Saulkrastu novada pašvaldības tūrisma informācijas centra vadītāja Gita Memmēna teic – kaut arī vasaras atpūtas meklētāji šogad pieteikušies vēlāk nekā aizvadītajos gados, pieprasījums pēc īres telpām aug, un tam līdzi arī piedāvājums.

“Jūlijā atpūtas meklētājiem jūras piekrastē uz vienu vai pāris diennaktīm mums gan bija grūti kaut ko piemērotu piedāvāt,” atzīst Gita Memmēna, “brīvu istabu pie kāda saimnieka, protams, vēl var atrast arī vasaras vidū. Tomēr izīrētāji lielākoties meklē īrniekus uz ilgāku laiku. Ļaudis, kuri plāno savu atpūtu, telpas tai parasti aizrunā ļoti savlaicīgi. Tad ir arī lielākas iespējas izvēlēties.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.