Foto: 12RF

Atrod sengrieķu grilu, kas lietots jau pirms 3000 gadiem 0

Izrādās, jau mikēnieši pirms vairāk nekā 3000 gadiem, visticamāk, izmantojuši ko līdzīgu vienkāršiem griliem, lai pagatavotu suvlaki, un nepiedegošas pannas maizes cepšanai, ziņo portāls livescience.com.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas

Antīko mikēniešu civilizācija, kas ir pamatā Homēra “Iliādas” un “Odisejas” sižetam, plauka aptuveni no 1700. līdz 1200. gadam pirms mūsu ēras, un noslēpumaini izzuda ap 1200. gadu. Viņi atstāja pārsteidzošas pilis un zelta priekšmetiem piebārstītus apbedījumus, taču starp dārglietām sameklējami arī ikdienišķāki priekšmeti, tostarp suvlaki paplātes un no māla izgatavoti apaļi grila režģi.

Arheologi ir diskutējuši, kā tieši atrastie virtuves piederumi tikuši izmantoti, un, lai atrisinātu šo kulināro noslēpumu, Dārtmutas koledžas pētniece Džūlija Hrabija un keramiķe Konija Podleskija radīja senajiem artefaktiem līdzīgas suvlaki paplātes un cepamrežģus, uz kuriem tad mēģināja cept gaļu un maizi. Paplātes izrādījās pārāk biezas, lai karstums caur tām pagatavotu ēdienu; tādējādi abas pētnieces nolēma, ka, visticamāk, ogles bērtas paplātē iekšā, izveidojot sava veida pirmatnējo grilu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Image credit: <a href=’http://www.123rf.com/photo_19193633_burning-charcoal-ready-for-grill.html’>sirfujiyama / 123RF Stock Photo</a>

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.