Latvijā
Rīga

FOTO. “Attīstībai/Par!” un “Progresīvie” atklāj pilnu deputātu kandidātu sarakstu uz Rīgas domi1


Politiskās apvienības “Attīstībai/Par!” un partijas “Progresīvie” Rīgas domes vēlēšanu apvienības pārstāvji iepazīstina ar kopīgā saraksta kandidātiem.
Politiskās apvienības “Attīstībai/Par!” un partijas “Progresīvie” Rīgas domes vēlēšanu apvienības pārstāvji iepazīstina ar kopīgā saraksta kandidātiem.
FOTO: Evija Trifanova/LETA

Apvienības “Attīstībai/Par!” un partijas “Progresīvie” (AP/P) kopīgā saraksta līderi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs Rīgas mēra amata kandidāts, Saeimas deputāts Mārtiņš Staķis, “Progresīvo” Rīgas nodaļas vadītājs Mārtiņš Kossovičs, kā arī līdzšinējie domes deputāti Anete Jēkabsone-Žogota un Viesturs Zeps.

Kā sestdien saraksta prezentācijas pasākumā informēja politiskā spēka pārstāvji, kopīgajā sarakstā iekļautas 63 personas, tostarp “Progresīvo” ģenerālsekretārs Miroslavs Kodis, partijas līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa, transporta jomas eksperts Jānis Meirāns, uzņēmējs Arnis Bikšus, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše, tēlnieks Ivars Drulle, dzejniece Rūta Mežavilka un līdzšinējā Rīgas domes deputāte, pedagoģe Iveta Ratinīka.

No “Progresīvajiem” partiju kopīgajā sarakstā iekļauti arī partija līdzpriekšsēdētājs Edmunds Cepurītis, “Samariešu atbalsts mājās” vadītājs Viesturs Kleinbergs, uzņēmēja un dizainere Tereze Gruntmane, kā arī Rīgas Kino muzeja kuratore Agnese Logina.

Partiju kopīgajā sarakstā Rīgas domes vēlēšanās startēs Īrijas un Latvijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētāja Ilze Krēsliņa, Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba (AP) palīdze Dace Bargā, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes vadošā pētniece Agita Misāne.

Sarakstā iekļauti arī Teikas apkaimes biedrības dibinātāja, valdes priekšsēdētāja Selīna Vancāne, uzņēmēja nekustamo īpašumu apsaimniekošanas jomā, Sarkandaugavas attīstības biedrības vadītāja Alija Turlaja un Mežaparka Attīstības biedrības vadītājs Kaspars Gailītis.

Savukārt sarakstu noslēgs bezatkritumu asociācijas “Zero Waste Latvia” valdes locekle Mairita Lūse, Latvijas Lauku foruma pārstāvis Āris Ādlers un līdzšinējais Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis.

Politiskie spēki 18.februārī paziņoja par kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, šādi “apvienojot moderni eiropeiskos spēkus Latvijas galvaspilsētā”, norāda politiķi.

Staķis: Rīgas mēra amatā iedziļināšos katrā sīkumā un būšu klāt katram darbam

Rīgas mēra amatā iedziļināšos katrā sīkumā un būšu klāt katram darbam, sestdien uzrunājot apvienības “Attīstībai/Par!” un partijas “Progresīvie” (AP/P) pārstāvjus uzsvēra šīs apvienības virzītais Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis.

Uzrunā viņš norādīja uz līdzšinējās Rīgas domes vadības kļūdām, kā arī iemesliem kāpēc tā tika atlaista. Tāpat Staķis uzskaitīja atsevišķas galvaspilsētas problēmas patlaban.

“Mēs redzam Rīgas problēmas – nelīdzenas ielas, rindas uz bērnudārziem, pilsētā samazinās zaļā zona utt., taču visām šīm problēmām ir divi iemesli, proti, slinkums un korupcija. Tas, kas nav piesiets, to aiznes. To, ko sāk darīt, atstāj pa roku galam,” klāstīja Staķis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka atšķirībā no konkurentu programmām Rīgas domes vēlēšanās, “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” programma esot reālistiska.

“Mēs varam solīt miljardu koku, katram bērnam velosipēdu, bet pensionāriem solīt pensiju 500 eiro apmērā. Šādi solījumi būs. Tomēr mūsu programma būs reālistiska, vienkārša, detalizēta un izpildāma,” uzsvēra Rīgas mēra amata kandidāts, piebilstot, ka jau drīzumā politiskais spēks ar programmu iepazīstinās rīdziniekus.

Pievērošoties savām kompetencēm, Staķis skaidroja, ka viņam ir zināšanas, pieredze un atbilstoša izglītība. Turklāt viņa prioritātes Rīgas mēra amatā ir radīt sistēmu, kurā nav iespējama korupcija.

Saistītie raksti

“Patlaban neviens ne par ko neatbild. Tad, kad es būšu mērs, es iedziļināšos katrā sīkumā, būšu klāt katram darbam. Es būšu kā suņu nagla pēcpusē. Bet, ja es zaudēšu pilsētas uzticību, es no amata atkāpšos,” piebilda Staķis.

Kandidātu saraksta prezentācija notika Ģertrūdes ielas 44a pagalmā.

Ģertrūdes ielas pagalmā kandidātu sarakstu prezentē "Attīstībai/Par!" un "Progresīvie"
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Saeimas komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika hipotekāro parādsaistību dzēšanu 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jelgavā uzņēmums šuj aizsargmaskas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
7 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
2 stundas