Foto: SHUTTERSTOCK

Augstskola taupa elektrību, studijas daļēji notiek attālināti. Bet maksa par studijām jāmaksā pilna. Vai tā drīkst? 40

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

“Mana meita studē Latvijas Universitātē. Par nožēlu studijas klātienē nenotiek jau vairākus mēnešus, lai taupītu uz apkuri un elektrību. Studējošie un viņu ģimenes raujas, lai varētu nomaksāt ne vien savus komunālos maksājumus, bet arī milzīgās studiju maksas, bet augstskola uz viņu rēķinu ietaupa. Vai studentiem tiks samazināta turpmākā vai daļēji atgriezta jau samaksātā studiju maksa?” – jautā Jānis L.

Katrā fakultātē sava kārtība

“Tēma mums aktuāla jau kopš rudens, kad tika pieņemts rīkojums par energotaupības pasākumiem Latvijas Universitātē. Tomēr apgalvojums, ka studijas jau vairākus mēnešus notiek attālināti, īsti neatbilst patiesībai. Iekšējais rīkojums par energotaupības pasākumiem tika pieņemts pērn rudenī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas nosaka apkures temperatūru Latvijas Universitātes ēkās (tā tiek samazināta), savukārt katra fakultāte bija un ir tiesīga noteikt studiju procesa norisi,” skaidro Latvijas Universitātes (LU) pārstāve Jana Saulīte. LU aicinājusi fakultātes divas nedēļas decembrī pirms Ziemassvētkiem izskatīt iespēju daļu studiju organizēt attālināti.

Tālāk sekoja divas nedēļas Ziemassvētku brīvdienas, kad studijas nenotika vispār. Visu janvāri LU noritējusi sesija klātienē. Atsevišķās LU ēkās apkures temperatūra paaugstināta, un šajās ēkās eksāmeni notikuši visu fakultāšu studentiem, arī tiem, kuri ikdienā studē citās ēkās.

Savukārt februārī, atsākoties studijām, fakultātēm jo­projām bijusi iespēja pašām noteikt studiju norisi klātienē vai attālināti, ievērojot likumā noteikto, ka attālināti drīkst notikt ne vairāk kā 50% studiju procesa. Katra fakultāte šo proporciju izvērtējusi un noteikusi, kādas studijas notiks attālināti, kādas klātienē.

Studiju maksu nemazinās, atsāks studijas klātienē

“Jāņem vērā, ka februāra sākumā Latvijas Universitātē notiek reģistrēšanās process otrajam studiju semestrim, tādēļ reāli lekcijas un praktiskās nodarbības sākās tikai februāra vidū. Jau no 5. marta apkures temperatūra tiks atjaunota visās LU ēkās un studijas notiks klātienē visiem studentiem,” informē Jana Saulīte un uzsver, ka studiju darbs LU norit daļēji attālināti, nevis pilnībā, kā tas bijis ārkārtējās situācijas laikā (Covid laikā).

Par studiju maksu samazināšanu diskutēts ar LU Studentu padomi un fakultāšu studentu pašpārvaldēm un izskaidrots, kāpēc studiju maksas samazināšana nenotiek, piebilst LU pārstāve.

Der zināt!!!

Studiju programmās, kur jāstrādā laboratorijās vai jāpilda citi praktiskie darbi, tie visi notikuši klātienē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.