Avdijivka un Tarecka – svarīgākas par Bahmutu. Kas šīs ir par pilsētām? 17

Avdijivka ir svarīgs punkts – tā ir tā pilsētiņa, tas punkts, kur 2014. gadā apstājās ukraiņu uzbrukums. No 2014. gada līdz šim brīdim Krievijas karaspēks tur ir pavirzījies pusotru metru uz priekšu. Tā ir ukraiņu aizsardzības līnijas viena no galvenajām pozīcijām. Kas ir Bahmuta? Tā 2014. gadā bija dziļa aizsardzības zona, kurai principā nekādas nozīmes nebija, tā šobrīd frontes karstākos punktus TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” apraksta NBS rezerves pulkvedis un militārais analītiķis.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Avdijivka un Tarecka ir ārkārtīgi svarīgas pilsētas, kurās krieviem nav izdevies pavirzīties uz priekšu vispār nemaz, tāpēc šo divu pilsētu noturēšana ir ārkārtīgi svarīga. Ja krieviem izdotos izlauzties cauri galvenajai aizsardzības līnijai, tad.. – ko tas nozīmē? Tas būs tas pats, kas pie Popasnas, līdzības mēģina skaidrot Rajevs. Viņš saka, ka visi tolaik domāja: “Ai, kas tad tā tāda maza pilsētiņa, bet beigās bija lielas nepatikšanas un lielu teritoriju zaudēšana.

“Avdijivka jau ir nākamā Bahmuta. Ukraiņi jau tagad uz turieni pārsviež spēkus un tas viņiem ir vitāli nepieciešams, jo šo pilsētu viņiem obligāti ir jānotur.
CITI ŠOBRĪD LASA

Nākamā lielā pilsēta krievu karaspēku ceļā tad ir Pokrovksa – vieta, ko ukraiņi zaudēt nedrīkst ne par ko.”

Vai paredzama okupantu uzbrukumu aktivizēšana? Par to analītiķis viennozīmīgi neizsakās. Zaporižjē diez vai – abām pusēm tur ir labas, stipras aizsardzības līnijas un ne viena, ne otra puse nealkst doties frontālos uzbrukumos, skaidro Rajevs. “Uzbrukums ziemeļos – jā, tā frontes līnijas aktivizēsies.”

Britu izlūki: Pēc nepārliecinoša uzbrukuma mēģinājuma Krievija Ukrainā atgriežas pie aizsardzības plāna

Krievijas karaspēka centieni stabilizēt frontes līniju liecina par to, ka Krievija atgriežas pie aizsardzības operatīvā plāna, jo tās uzbrukuma centieni pārliecinošus rezultātus nav devuši un uzbrukums Bahmutai lielā mērā ir apstājies, liecina Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas jaunākais apskats par stāvokli Ukrainas frontē.

Britu izlūki secinājuši, ka Krievijas uzbrukuma Bahmutai apstāšanās vispirms liecina par būtisku krievu spēku noplicināšanu.

Tomēr, kā uzsver Lielbritānijas Aizsardzības ministrija, arī ukraiņu spēki pilsētas aizsardzībā cietuši būtiskus zaudējumus.

“Domājams, ka arī Krievijā situācija pasliktinās, jo pieaug saspīlējums starp Krievijas Aizsardzības ministriju un [privāto algotņu] grupējumu “Vagner”, kuru pārstāvji ir šajā sektorā,” lasāms britu izlūku paziņojumā.

Tajā pieļauts, ka Krievija varētu operatīvo uzmanību pārorientēt uz Avdijivku, kas atrodas uz dienvidiem no Bahmutas, un uz Kreminnas-Svatoves sektoru ziemeļos. Šajos rajonos Krievija varētu censties tikai stabilizēt frontes līniju, pieļāvuši britu izlūki.

“Tas liecina par vispārēju atgriešanos pie operatīvā plāna, kas vairāk orientēts uz aizsardzību pēc tam, kad Krievija kopš 2023.gada janvāra nav guvusi pārliecinošus rezultātus vispārēja uzbrukuma mēģinājumā,” paziņojusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Reklāma
Reklāma

Iepriekš tā vēstīja, ka Krievijas spēki nedaudz uzlabojuši savu situāciju pie Kreminnas, bet kopumā vairāk orientējas uz aizsardzību, nevis uzbrukumu.

Zelenskis apmeklē fronti pie Bahmutas
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.