Foto AP/Scanpix/LETA

Baltkrievijā novērot manevrus “Zapad” ieradušies septiņu valstu pārstāvji 0

Baltkrievijā ieradušies septiņu tuvākā reģiona valstu militārie novērotāji, lai sekotu līdzi Baltkrievijas un Krievijas kopīgo manevru “Zapad 2017” norisēm, pavēstīja Baltkrievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Vladimirs Makarovs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

“Ņemot vērā centienus attīstīt sadarbību un labas kaimiņattiecības, kā arī savstarpīguma, atvērtības un caurskatāmības principus, Baltkrievija kopīgo stratēģisko mācību “Zapad 2017″ gaitu brīvprātīgi uzaicinājusi novērot Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Zviedrijas, Igaunijas un Norvēģijas pārstāvjus. Minskā ieradās pa diviem pārstāvjiem no katras uzaicinātās valsts,” žurnālistiem sacīja Makarovs.

Novērotāju darba programmā paredzēts apmeklēt poligonus, kur viņi varēs iepazīties ar manevru dalībnieku praktisko darbību, piebilda ministrijas pārstāvis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mācības “Zapad 2017” no 14. līdz 20.septembrim notiek Baltkrievijas teritorijā, kā arī trijos Krievijas poligonos.

Minska uzaicinājusi manevrus novērot starptautisko organizāciju, arī ANO, EDSO un NATO, pārstāvjus, kā arī ārvalstu vēstniecību militāri diplomātiskā korpusa pārstāvjus. Bez tam uzaicināti arī militārie novērotāji no septiņām kaimiņvalstīm. Kopumā uzaicināti 80 cilvēki.

NATO Militārās komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Petrs Pavels sestdien intervijā ziņu aģentūrai “Associated Press” atzina, ka par Krievijas un Baltkrievijas vērienīgajiem militārajiem manevriem “Zapad 2017” ir pamats būt satrauktiem, jo tie uzskatāmi par “nopietnu gatavošanos lielam karam”.

NATO aktivizējusi centienus atjaunot militāros sakarus ar Krieviju, lai manevru laikā izvairītos no “potenciālo starpgadījumu negribētām sekām”, viņš norādīja.

Neraugoties uz Maskavas apgalvojumiem, ka “NATO netiek uzskatīta par ienaidnieku” un ka “mācības nav vērstas pret NATO”, Pavels atgādināja, ka Krievija nav ievērojusi caurskatāmības principu attiecībā uz manevriem.
Kaut arī Krievija apgalvo, ka manevros piedalās aptuveni 12 700 karavīru, patiesais dalībnieku skaits varētu būt starp 70 000 un 100 000, atzina ģenerālis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.